Мед з маточним молочком: корисні властивості, застосування, як відрізнити підробку

Корисні властивості меду відомі давно і всім. Людина використовує продукти бджільництва як панацею від усіх недуг. Зараз активно вивчаються, і вже застосовуються властивості такого продукту, виробленого бджолиними сім’ями, як маточне молочко.

Мед з маточним молочком

Те, що мед з маточним молочком володіє багатьма поживними компонентами для людини, відомо давно, але до цих пір його цінні якості не визначено до кінця і викликають інтерес вчених, лікарів та народних цілителів.

Цінність продукту

Маточне молочко – це секрет слинних залоз, вироблений бджолами-годувальницями. Цей секрет виділяється в маточники, у них живуть і розвиваються матки. І згодом, коли матка займається відкладанням яєць, бджоли-годувальниці заливають яйця цією субстанцією.

Відбувається формування нових клітин завдяки генній матерії, яка міститься в молоці. Цей же процес відбувається в людському організмі, якщо вживати цей цінний продукт, дублюються ДНК-клітини.

Це субстанція, що має білий колір, є їжею для бджолиної матки, і завдяки цьому матка може прожити до 7 років, тоді як бджоли, що займаються збиранням нектару, живуть всього трохи більше місяця.

Це продукт бджільництва, багата глюкозою, фруктозою, білками, мінералами, гормонами (естрогеном, прогестероном, тестостероном), містить величезну кількість поживних речовин, має цілющу дію на організм і допомагає усунути джерело численних медичних проблем.

Наприклад, застосування маточного молочка в суміші з медом як допоміжного продукту при полегшенні симптомів цукрового діабету сприяє виробленню в підшлунковій залозі деякої кількості інсуліну завдяки наявності у ньому органічних жирних кислот.

Суміш — мед з маточним молочком

Щоб приготувати суміш, потрібно взяти маточне молочко (10 г) і мед (1 кг). Це мала кількість молочка досить складно зібрати бджолярам, так як бджіл не можна залишати без харчування. На пасіці збір цього продукту бджіл можна починати тільки тоді, коли його кількість досягне 250 г у вулику.

Це цікаво  Інструкція по застосуванню і відгуки до мазі 911 з бджолиною отрутою

Цінні властивості

Мед з маточним молочком володіє потужними імуностимулюючими властивостями

 • Мед з маточним молочком бджіл-годувальниць і його застосування для нормалізації роботи системи кровотворення допомагає при захворюваннях кровоносної системи, при зниженому рівні гемоглобіну в крові і під час перепадів кров’яного тиску.
 • Цей поживний продукт застосовується при психічних розладах для приведення в норму роботи нервової системи, хоча в даному випадку застосування цієї суміші має свої обмеження. Її потрібно використовувати тільки вдень, так як вживання цих активним продуктом з бджолиним медом на ніч може сильно підбадьорити, і виникнуть проблеми зі сном.
 • В суміші з маточним молочком мед здатний знімати неприємні прояви токсикозу під час вагітності в жінок. Але якщо цей поживний продукт допомагає перенести тяготи вагітності, то застосування його повинно проводитися з обережністю через алергічних властивостей. А це може зашкодити як матері, так і дитині, який повинен з’явитися на світло.
 • Мед з маточним молочком робить незамінним для використання його корисна здатність підтримувати життєздатність грудних недоношених дітей. З його допомогою такі малюки починають швидко зростати, як і доношені однолітки. Але тут необхідно під контролем апітерапевта і педіатра правильно розрахувати дозу і правильно використовувати маточне молочко і мед.
 • Маточне молочко і мед застосовують для лікування остеохондрозу як доповнення до інших методів лікування.
 • Мед з маточним молочком знайшов застосування в косметології. На основі цієї живильної суміші створюються омолоджуючі креми і маски, які покращують еластичність шкіри і надають ефект знежирення. Застосування в кремах і масках повинно супроводжуватися попередніми розпарюванням шкіри за допомогою гарячого компресу для кращого проникнення вітамінів маточного молочка і меду.

У рекламних виданнях можна знайти багато фото – і відеокурсів, що описують, де і як застосовується мед з маточним молочком, а саме в косметології, лікарських препаратах апітерапії і в народних рецептах.

Це цікаво  Лікування псоріазу бджолиним крем-воском «Здоровий» з прополісом

Протипоказання до застосування

Крім того, що маточне молочко і мед — сильні алергени та повинні з обережністю застосовуватися дітьми та алергіками, не варто використовувати цю суміш при виявленої дисфункція надниркових залоз, а також при виникненні гострої інфекції.

Увага! Перед тим як застосовувати маточне молочко і мед для лікування захворювання, потрібна обов’язкова консультація лікаря!

Рецепти

Маточне молочко в сухому вигляді і в розчині завжди підробка, продукт недобросовісних торговців

 • При лікуванні неврозів потрібно приймати маточне молочко і мед в кількості 1 мл на 100 мл відповідно по 3 мл до сніданку та перед вечерею, за 3 години до сну. Продовжувати лікування один місяць, потім дати організму відпочити протягом трьох тижнів і знову продовжити лікування. Мед з маточним молочком добре знімає невроз при клімаксі у жінок, вегетативний невроз і неврастенію, депресію.
 • При анемії також можна використовувати суміш, приготовану вищеописаним способом. При дво-триразовому щоденному прийомі потрібно утримувати суміш у роті до повного розсмоктування.
 • Для полегшення симптомів клімаксу у жінок. Приготувати одновідсотковий суміш меду з маточним молочком, приймати 10 мл за ½ години до сніданку протягом місяця. В результаті такого лікування дратівливість знімається, сон стає більш міцний, нормалізується склад крові, поліпшується кардіограма, тиск приходить в необхідну норму.
 • При порушеннях роботи печінки. Приготувати суміш — маточне молочко і мед, 20 і 50 мл відповідно, взяти чайну ложку суміші під язик до розсмоктування. Використовувати даний рецепт протягом місяця.
 • При виразці шлунка. Приготувати 2% суміш поживного продукту, ретельно перемішати у фарфоровій ступці. Приймати по столовій ложці перед сніданком, обідом і вечерею протягом півмісяця.
 • При захворюваннях горла. Одновідсотковий суміш — маточне молочко і мед — нанести на ватний тампон і змащувати задню поверхню горла. Можна застосовувати у вигляді інгаляції водний розчин: 1 частина суміші на 5 частин теплої води.
Це цікаво  Рецепти лікарських засобів з медом при підвищеній кислотності шлунка

Зберігання

Маточне молочко зберігає корисні властивості при зберіганні його в закристаллизованном меді в пропорціях 1 мл : 100 мл або 1 мл : 200 мл меду. Для зберігання іноді використовують і горілку: 1 г суміші розчинити в 10 мл горілки. У будь-якому разі не можна допускати попадання повітря.

Як відрізнити підробку

Цей поживний продукт має велику цінність, тому його часто підробляють.

При цьому його розбавляють вершками, перемішують з розчавленими личинками бджіл для збільшення обсягу.

Існує спосіб визначення підробки, цілком доступний для домашнього використання. 30 мл молочка добре змішати зі столовою ложкою дистильованої або кип’яченої води. Взяти 2 мл розчину піпеткою і додати 1 мл купоросного масла. У суміш ввести 1 краплю рожевого розчину марганцівки. Почекати кілька секунд. Якщо сталося знебарвлення суміші, то продукт не підроблений.

У молоці можуть бути як личинки бджіл, так і шматочки воску, все це свідчить про його натуральності.

Рада! Цей поживний продукт бджільництва краще всього купувати безпосередньо на пасіках, з перших рук, але таке рідко виходить.

Висновок

Маточне молочко – найцінніший продукт, а в суміші з медом він отримує додаткову поживну цінність у використанні. Недарма природа розпорядилася використовувати його для живлення личинок і молодих бджіл. Бджолина матка, виплекана на матковому молочку, володіє довгим життєвим циклом, не дарма її називають королевою бджіл.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *