Мед з прополісом: корисні властивості і протипоказання

Застосування прополісу в народній медицині, мабуть, найбільш значимо. Сотні і тисячі рецептів включають його у свій склад, адже лікувальні властивості прополісу і меду досить широкі. Це неймовірний джерело вітамінів, мінералів, корисних органічних речовин, що зробить досить значний і точне дію при різних хворобах без шкоди для організму.

Мед з прополісом

У народній медицині рецепти, як правило, складаються на основі одного з цих компонентів, наприклад, настоянка прополісу, але існує продукт, який містить обидва цих речовини, це мед з прополісом.

Чим корисний мед з прополісом

На перший погляд даний продукт — просто суміш двох корисних речовин, яка має такі ж корисні властивості, протипоказання, як якщо приймати обидва продукту окремо. На ділі ж у прополісу з медом користь набагато більша, адже дію обох компонентів потенціюється, надаючи ефект набагато сильніший, ніж при застосуванні їх окремо. Ось чому цей продукт, прополіс з медом, так важливий для лікування багатьох хвороб.

Нижче опис лише деяких властивостей цього бджолиного дива:

 • антибактеріальне;
 • протизапальний;
 • репаративну;
 • імуностимулюючу;
 • фунгіцидну;
 • знеболювальне;
 • антитоксичну;
 • і навіть протипухлинну.

Лікувальне застосування прополісу з медом

Даний продукт можна застосовувати як всередину (він досить смачний і має високу калорійність, що необхідно пам’ятати), так і зовнішньо. Так, він благотворно впливає на шкіру, загоює рани, омолоджує. А системно він діє, зміцнюючи організм в боротьбі з різними хворобами.

Мед з прополісом має і протипоказання, хоча їх зовсім трохи

Акуратно вживати його слід людям із зайвою вагою, так як продукту велика калорійність. В описі до препарату також часто зустрічається вказівка на можливість алергічної реакції. Перевірити її наявність просто, потрібно лише нанести трохи речовини на руку і спостерігати, немає почервоніння.

Слід пам’ятати, що це ліки потрібно застосовувати в міру, адже при передозуванні можливі негативні реакції з боку імунної системи. Також не рекомендується змішувати різні види терапії і безладно вживати ліки і народні засоби, адже потенціювання ефектів може бути несприятливим. Тому краще перед початком прийому консультуватися у лікаря або досвідченого фітотерапевта.

Як приймати?

Вживаючи мед з живицею і прополісом, пергою або просто з прополісом, слід чітко дотримуватися інструкцій. Які можуть бути форми цього препарату? Для зовнішнього застосування це примочки, мазі, розчини для промивань, лініменти; всередину — водні розчини. Також можна робити інгаляції, приймати краплі. Все потрібно робити строго по рекомендації лікаря або інструкції, адже препарат досить активний.

Це цікаво  Бджолиний пилок: корисні властивості та шкоду, як брати, протипоказання

Як зробити мед з прополісом самостійно

Звичайно, пасічники, так і аптеки мають ця речовина в достатній кількості. Але багатьом, особливо тим, хто має пасіку або просто не довіряє виробнику, хочеться знати, як зробити мед з прополісом. В принципі, в приготуванні немає нічого складного. Потрібно лише вибрати потрібну концентрацію (вона може коливатися від 0,5 до 20%, залежно від мети, яку хочеться отримати. Робиться препарат наступним чином (з розрахунку на 5% концентрацію):

 • Відміряють 5 г прополісу і 95 г меду.
 • Поміщають компоненти в ємність і нагрівають до розплавлення.
 • Потім потрібно змішати все, нагріваючи приблизно до 50 °C, краще доливати мед до прополісу, а не навпаки. Приготування закінчується, коли суміш стає однорідною консистенцією.

Потім охолоджують отриманий продукт. Ось, власне, і всі приготування.

Мед з прополісом зеленого кольору

На ринку, так і на фото можна побачити даний продукт, який віддає зеленим відтінком. Багатьох любителів це може відлякати, адже колір нехарактерний, як правило, він коричневий. Але не варто боятися, просто це падь, зібрана бджолами з рослин і дерев, трохи змінює колір. Корисні властивості залишаються такими ж сильними, смакові якості не змінюються. Більш того, такий мед можна застосовувати після операцій, для поліпшення складу крові і т. д.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *