Медогонка Грановського: відгуки

Незалежно від розміру пасіки для швидкої і якісної відкачування меду обов’язково необхідна медогонка. Якщо пасіка складається з невеликої кількості бджолосімей, то її власника влаштують апарати, що мають просту конструкцію, наприклад, на дві рамки.

Медогонка Грановського

Але чим більше у пасічника вуликів, тим більше буде трудомісткість роботи, тому прості моделі будуть нерентабельними. Медогонка Грановського є одним з найбільш вигідних варіантів для роботи з великим обсягом відкачуваного меду.

Пристрій медогонки Грановського

Існують різні варіанти даної электромедогонки, які відрізняються між собою за кількістю вставляються в неї рамок для рамок «Дадан» вони можуть бути 6 або 8-рамковими, для рамок типу «Рут» – на 8 рамок). Виготовлена медогонка з нержавіючої сталі. Внутрішній барабан виготовлений з тієї ж сталі або з металу із спеціальним полімерним покриттям. Привід, в залежності від моделі, працює від мережі 220 В.

 

Ротор всередині барабану, що обертається на підшипниках. В його основі використовується кульковий радіально-упорний підшипник, а вгорі — звичайний закритий кульковий підшипник. За рахунок захисного склянки і спеціальних «крил» на спицях підшипники захищені від прямого контакту з медом. Касети всередині медогонки Грановського розташовані на роторі так, що пружинний механізм дозволяє розгорнути їх всі одночасно. При цьому касети не залипають, тому мед з рамок відкачується весь. По завершенні роботи медогонки пружини повертають касети в початкове положення. Щоб мати більш точне уявлення про будову медогонки Грановського, можна ознайомитися з її фото.

Режими роботи

Можливі два основних режими роботи: ручний і автоматичний. В ручному режимі після відкачування одного боку рамок ротор зупиняється, виконується поворот касет і починається відкачування у зворотний бік. В режимі автоматики повна зупинка ротора відбудеться тільки після відкачування обох сторін рамок.

Це цікаво  Вулик Дадана-Блатта своїми руками: креслення

Можлива ручна і автоматична робота медогонки

 

У налаштуваннях роботи медогонки регулюється час роботи, швидкість обертання барабана, а також вибирається режим, автоматичний або ручний. Додатково задається сигнал про закінчення відкачування меду, а при роботі в автоматичному режимі регулюється час паузи, необхідної для розвороту касет. Налаштувавши лише один раз автоматичний режим, пасічнику треба лише вчасно встигати встановлювати рамки.

Принцип роботи

Як і у звичайної радіальної медогонки, касети розташовані по радіусу. Рамки завантажуються в касети, і медогонка запускається. Ротор плавно (до 15 сек) набирає обертів до заданої швидкості. При відкачуванні касети розташовані хордиально, що прискорює процес відкачування в 4 рази, якщо порівнювати з радіальними медогонками. Коли цикл відкачування завершено, починається плавне гальмування до повної зупинки.

Перевага роботи медогонки Грановського

Дана электромедогонка має ряд переваг перед аналогами, про що свідчать позитивні відгуки покупців. Це:

  • компактні габарити;
  • відносно невелика маса конструкції;
  • зручність при транспортуванні;
  • виготовлена з нержавіючої сталі;
  • зручна в обслуговуванні (при митті і чищенні);
  • робота з великими обсягами;
  • не ламає свіжі стільники.
  • ремонтувати можна своїми руками.

Як бачимо, ця электромедогонка має ряд плюсів, які роблять її більш ефективною в порівнянні з іншими подібними пристроями. З її допомогою відкачувати мед можна не тільки стаціонарно, але й з виїздом у поле, так як вона транспортується без проблем. Цієї электромедогонкой користуються і невеликі пасіки, і пасіки, які займаються видобутком меду в промислових масштабах.

Що кажуть пасічники про медогонці Грановського

На різних форумах бджолярів можна зустріти схвальні відгуки про роботу медогонки Грановського з фото конкретних агрегатів. Бджолярі відзначають, що вона краще за своєю функціональністю, ніж її аналоги. Її габарити, конструкція і принцип дії дозволяють підвищити швидкість відкачування меду, що важливо для великих пасік. Варто відзначити, що з часом медогонка Грановського, зокрема, фірми «Бипром», модернізуються, тому вони стають ще більш практичними і легкими в експлуатації. Навіть деякі бджолярі вдосконалюють медогонки своїми руками, підлаштовуючи їх під свої вимоги.

Це цікаво  Медогонки: як і яку вибрати, огляд виробників

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *