Медогонка своїми руками

Медогонка своїми руками буде власнику пасіки дуже корисною, адже це апарат, який дозволяє відкачувати мед із стільників. Вартість такого приладу залежить від виробника і конструкції. Але більшість початківців пасічників не можуть дозволити собі придбати таке обладнання. Саморобні ручні медогонки, зроблені своїми руками, мало чим відрізняються від промислових.

Медогонка своїми руками

Пристрій медогонки дуже просте. Основою будь-якого апарату є касети для медогонок. Це своєрідні коробочки, виконані з сітки. Завдяки наявності спеціальних затискачів рамка фіксується в касеті, і під дією відцентрової сили з неї витягується мед. Потрапляючи на стінки бака, мед стікає вниз і зливається через спеціальний кран або отвір.

Медогонка своїми руками з пластикової бочки

Найбільш бюджетним варіантом вважається прилад з ручним приводом з підручних матеріалів. Найпростіше зробити бак для апарату з пластикової бочки. Пластик не іржавіє і не поглинає запахи. Крім того, він відмінно відмивається від меду. Щоб зробити ручну медогонку своїми руками, вам потрібно приготувати:

  • обертальний елемент;
  • полки від холодильника;
  • бочку;
  • дошки;
  • металеві прутки.

Для виготовлення медогонки вам необхідно по центру бочки розмістити обертальний елемент. Це може бути дриль або педальний механізм від велосипеда. Часто використовують обертальні частини від електроприладів. На цій основі кріпляться полиці від холодильника. Це буде касета для рамок. В процесі вам допоможе відео.

При обертанні педалей приводиться в дію касети. При обертанні мед із стільників потрапляє на стінки бочки і стікає вниз. Дошки і металеві прутки необхідні для закріплення бака.

Це цікаво  Розведення бджіл в домашніх умовах для початківців

Медогонка з електроприводом своїми руками

Якщо у вас невелика пасіка, то ви можете обійтися простим апаратом ручного або механічного типу. Але якщо часу у вас небагато, а пасіка велика, то доцільно виготовити апарат з електроприводом. Доповніть прилад реле з можливістю перемикання режимів обертання.

Кілька разів виконуйте виміри деталей, щоб можливість шлюбу звести до мінімуму

Доступним варіантом апарату з електроприводом є медогонка своїми руками з пральної машини. Вам необхідно лише доповнити бак пральної машини касетами. Краще всього використовувати стару пральну машину типу малятко.

Касети можете виконати з полиць від холодильника або нержавіючої сітки. Продумайте місце зливу меду. Щоб правильно сконструювати прилад, вам знадобляться креслення медогонки.

Підставка під медогонку своїми руками

Підставка під це обладнання необхідна для того, щоб внизу можна було встановити ємність для збору меду. Початківці бджолярі використовують в якості підставки звичайні ящики, але це не дуже зручно. Щоб перешкоджати падінню приладу, можна сконструювати підставку з металу. Для цього вам потрібні лише сталевий прут (арматура) та зварювальний апарат.

Зробіть звичайне кільце діаметром трохи більше бака медогонки. Внизу приварите утримувач і три ніжки. Висоту вибирайте в залежності від продуктивності машини і розміру пасіки. Як бачите, підставка виготовляється дуже просто, досить визначитися з діаметром бочки висотою ніжок. Багато пасічники використовують в якості підставки кошик.

Медогонка з дерева своїми руками

Весь прилад, за винятком осі і підшипників, виготовлений з дерева. На самому початку касети виготовляються за розміром рамок вуликів. Після цього робиться дерев’яна бочка.

Дерев’яну медогонку найкраще робити з дощок сосни або ялиці

Далі касети кріпляться до осі. Механізм з касетами і віссю встановлюється в бочку. Не забудьте про ручку, яку ви будете обертати. Таким способом виготовляється медогонка 4-рамкова з оборотними касетами. Бочка може бути всередині полірована.

Це цікаво  Як вивести бджіл з ройового стану: ознаки

Якщо ви не хочете обертати касети самостійно, то придбайте привід для медогонки. Обов’язково купіть реле з можливістю регулювання швидкості руху двигуна. Це буде перешкоджати руйнуванню сот під час обертання.

Медогонка для високої рамки

Для виготовлення такого апарату необхідний високий барабан. Скористайтеся високою бочкою з пластику. Також можна використовувати касети для полурамок, якщо є можливість розділити стільники. В цілому пристрій мало чим відрізняється від стандартних апаратів. Для такого типу рамок має сенс конструювати апарат радіального типу.

Якщо у вас маленька пасіка і ви робите мед виключно для себе, то вам підійде однорамочная медогонка. Це невеликий апарат, який дозволяє відкачувати нектар тільки з однієї рамки. Це не дуже зручно, але зате дешево. Ремонт теж не вимагає великих витрат. Це може бути електричний або ручний медогонка.

Модернізація медогонки

Якщо у вас є старий апарат ручного типу, його можна переробити. Це зробити досить просто. Для переробки вам необхідний привід на медогонку. Підійде движок на 220 В. Але можна використовувати невеликий редуктор.

Купуйте перевірені запчастини для медогонки, адже якщо у вас велика пасіка, то апарат може працювати в безперервному режимі дуже довго. Від якості електроприводу залежить кількість одержуваного меду і його якість. Адже на дуже великих оборотах стільники руйнуються.

Чим пофарбувати медогонку

Для цього використовуйте фарбу по металу. Це може бути склад з балончика. Ні в якому разі при виготовленні обладнання для отримання меду не використовуйте деталі з цинковим покриттям. Цинк потрапляє в мед і погіршує його якість. Найбільш якісною вважається медогонка з нержавійки. Вона довговічна і практична. Крім того, мед не вступає в реакцію з таким складом сталі. Її просто обслуговувати і мити.

Це цікаво  Пасіка на колесах своїми руками

Як бачите, зробити медогонку своїми руками просто, достатньо наявності необхідних матеріалів і терпіння. Щоб розібратися з процесом, можна подивитися відео. Практичною є медогонка 4-рамкова і двохрамкова. Зазвичай це пристрої радіального типу, де касети розташовані перпендикулярно осі приладу.

Зверніть увагу на якість бака і матеріал, з якого він буде виготовлений. Бажано, щоб поверхня була гладкою. Це прискорює стікання меду по стінках і робить процес швидким. Відмити такий апарат не складе праці. Досить сполоснути ємність теплою водою. Якщо поверхня шорстка, то мед може залишатися в поглибленнях.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *