Медогонка з електроприводом своїми руками

Медогонка радіальна з електроприводом — це той агрегат, який повинен бути у кожного пасічника, якщо він хоче добувати мед без особливих проблем.

Медогонка з електроприводом своїми руками

Це незамінний агрегат як для професіоналів, так і для любителів. Але вартість електроприводів для медогонки досить висока, тому багато хто замислюється про саморобних пристроїв.

Як зробити самому апарат

Медогонка з електроприводом своїми руками робиться досить просто, якщо є елементарні пізнання в електриці і техніці. Для цього достатньо ознайомитися з фото діючих апаратів і за принципом створити щось для себе. На щастя, на сьогодні існує безліч докладних інструкцій з фото і відео, як же зробити апарат для викачування меду самому. Розглянемо найбільш простий варіант.

Для його виконання знадобляться такі матеріали:

  • дриль, болгарка;
  • ємність середніх розмірів типу бочки;
  • зубило;
  • полиці холодильника;
  • фарба для металу;
  • невелика дерев’яна дошка.

При цьому заборонено використовувати, наприклад, оцинковане відро, оскільки цинк погіршує якість меду.

Будь-яка медогонка працює, як центрифуга

Вибираючи ємність для медогонки, можна ознайомитися з фото, які матеріали і форми для цього використовуються. В ємності на дні роблять два отвори, через які будуть прибирати мед. У центрі зовні прикріплюється дерев’яна дошка в якості основи медогонки. Її встановлюють таким чином, щоб вона не перекривала раніше зроблені отвори.

Будь-яка медогонка працює, як центрифуга. Обертаючись, вона відокремлює мед від соторамок. Обертання може бути як вручну, так і за допомогою приводу (приклади різних виробів наведені на фото). Його можна або купити, що дорого, або зробити самому з фото – або відеоуроків. Крім приводу використовують обертальний елемент типу велосипедних педалей, а також власники стільників.

Власники стільників роблять з рамочок холодильника, прикріплюючи їх на виготовлений раніше прямокутний каркас. Цю конструкцію під’єднують до педалей (ручний варіант) або приводу. Звичайно, електропривод для медогонки — це найкраща та найбільш практичне рішення. Як під’єднати окремі деталі, можна подивитися на фото і відео з Мережі. Слід також враховувати, що відгуки пасічників свідчать про незручність використання саморобних агрегатів на великих пасіках, тобто цей варіант підходить тільки бджолярів-любителів.

Це цікаво  Бджоли в грудні: роботи на пасіці

1 – бак; 2 – кришка, 3 – вниз підшипникового корпусу підкладається спеціальна пластина, 4 – корпус, 5 – знімна кришка, 6 – ведучий шків, 7 – ведений шків, 8 – гайка для фіксації, 9 – хомут, 10 – вісь, 11 – болт з’єднання осей, 12 – болти для кріплення двигуні до хомутам, 13 – руховий баранець, 14 – платівка Г-подібної форми, 15 – підшипники, 16 – вісь, 17 – болти кріплення пластини, 18 – гвинти для знімних кришок, 19 – ремінь, 10 – двигун, 21 – виступи, 22 – стяжки, 23 – хрестоподібна підставка, 24 – стійки, 25 – стійки у вигляді трикутника, 26 – бакові прорізи, 27 – отвір для медового зливу.

Установка приводу

Будь-яка електрична медогонка працює від мережі. Привід можна або самостійно зібрати (це досить складно зробити навіть при наявності детальних фото процесу), або придбати. Роблять привід так: набувають генератор постійного струму Р-108 або М-21, шківи, ремінець кріплення. З медогонки знімають штатний привід, заміряють діаметр її валу і свердлять великий шків за ним, встановлюючи його зверху.

Електрична медогонка працює від мережі

На пластинку апарату прикріплюють шпильку М8 з порізаної втулкою. Малий шків встановлюють на генератор, попередньо рассверлив його по діаметру у валу. Генератор кріпиться на шпильці, після чого підключають напруга в 12 Ст. Протачивают на шкивовом уступі 8-міліметрову канавку і допиливают її тригранним напилком до клиноподобного виду. Після цього одягають ремінь і натягують пружину. Привід повністю готовий. Якщо все зроблено правильно, він не повинен докорінно відрізнятися зовні від подібних саморобних приводів, наведених на різних фото. До того ж він повинен справно працювати.

Схема електроприводу медогонки у найпростішому варіанті наведена на фото.

Це цікаво  Оси і бджоли: в чому різниця

Звичайно, зробити медогонку такий, як на фото багатьох інтернет-магазинів, навряд чи вийде, але саморобний варіант не втрачає від цього своєї практичності. До того ж це набагато дешевше, ніж придбання повноцінної нової моделі, яка для любителя особливих переваг не матиме.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *