Медогонки: як і яку вибрати, огляд виробників

Медогонка – спеціальний пристрій для відкачування меду з рамок. Це пристрій можна придбати або виготовити власноруч. Але якщо ви вирішили зробити це пристосування своїми руками, запасіться терпінням.

Медогонка

Основні конструктивні елементи медогонок:

  • касети для сот;
  • барабан;
  • вісь;
  • двигун;
  • підставка.

Можна виготовити апарат без двигуна, але тоді доведеться виконувати відгін самостійно. Ви будете цілий день возитися з медогонкой, адже мед витікає з сот під дією відцентрової сили. Внизу барабана повинен бути знімний кран. З його допомогою здійснюється злив готового нектару. Зверніть увагу на обсяг бака і його конструкцію. Бажано, щоб вже витягнутий із стільників мед не торкався рамок. Це попередить їх пошкодження.

Якщо ви самостійно виготовляєте апарат, захистить двигун від попадання комах. Для цього робиться спеціальна решітка. Такий пристрій дозволить отримувати мед безпосередньо біля вуликів. Також передбачте наявність кришки.

Отриманий мед буде містити обніжжя і комах, тобто він буде каламутним. Вам потрібно буде перегнати отриманий продукт. Для спрощення цієї маніпуляції оснастити апарат для віджиму меду фільтром. Це своєрідна груба очистка меду.

Види медогонок:

  • радіальна;
  • хордіальна.

Ці різновиди обумовлені різницею в розташуванні касет. Тобто в радіальній медогонці стільники встановлюються по радіусу. Таким чином, мед відкачують одночасно з двох сторін. У хордиальных апаратах витяг нектару здійснюється по хорді. У такому разі мед видаляється лише з одного боку сот. Щоб відкачати продукт з іншого боку рамки, її доведеться перевернути.

Відповідно, цей процес виконується вручну, тобто довше і з витратами вашого часу. Саме тому велику популярність придбали радіальні апарати, адже в таких медогонках можна одночасно встановлювати від 2 до 40 рамок. Процес можливо автоматизувати, для цього достатньо доповнити конструкцію двигуном і ротором.

Це цікаво  Утримання бджіл: способи, вимоги

Якщо ви не хочете нічого майструвати, вам допоможуть виробники медогонок. Це промислові підприємства, що займаються виробництвом техніки для пасіки. Щоб зробити правильний вибір, потрібно розібратися, яка техніка краще. Не можна відразу вибрати кращий апарат. Кожна техніка розрахована на експлуатацію в конкретних умовах.

Яку вибрати медогонку?

Все залежить від ваших потреб і розміру пасіки. Якщо ви є господарем величезної пасіки, то вам краще придбати електричну медогонку з електроприводом. Вона повинна бути радіальною і обслуговувати одночасно багато рамок. Саме такими є медогонки «Лысонь».

Це апарати польського виробництва, вони виготовлені з нержавіючої сталі. Всередині є затискачі для 6 рамок. Тобто одночасно буде проводитися відкачування з 6 рамок. Довжина циклу може регулюватися. Є стандартні програми, які працюють при автоматичному режимі. Середній час відкачування становить 5-10 хвилин.

Перед придбанням зверніть увагу на кількість і розмір рамок. Чим більше в барабані касет, тим швидше ви виконайте всю роботу. Також має значення відстань від низу бака до касетам. Необхідно, щоб вже отриманий мед не торкався сот, а знаходився внизу бака. Це буде перешкоджати руйнуванню сот. Адже вам доведеться використовувати їх не один раз.

Вітчизняні апарати

З-за невисокої ціни великою популярністю користуються вітчизняні апарати. Це медогонки «Плазма». Підприємство виготовляє апарати хордиального і радіального типу. Місткість барабана становить 8 рамок або 16 полурамок. Максимальне число оборотів в хвилину 250. Це дозволяє за невеликий проміжок часу обслужити багато вуликів.

Режим вітчизняної медогонки може бути ручним або автоматичним

До вітчизняних належать медогонка «Стерлітамак». Вона проводиться р. Стерлітамаку на спеціальному заводі. Серед асортименту техніки можна знайти прості апарати з ручним приводом і універсальні медогонки. Вони розраховані на велику кількість рамок і призначені для промислової відкачування меду. До них відноситься медогонка «Дюймовочка».

Це цікаво  Літній догляд за бджолами

Не так давно на ринку з’явилися медогонки «Бипром». Це апарати від конструкторського бюро, яке виготовляє пристосування для обслуговування пасік. Асортимент представлений медогонкой Грановського і універсальними апаратами. Також можна знайти альпійські апарати для вуликів з нестандартними рамками. Підприємство виготовляє медогонки «Єсентуки», які сконструйовані за принципом Грановського.

Як вибрати медогонку?

Орієнтуйтеся на відгуки покупців і продуктивність апарату. Звичайно, чим швидше обертається барабан, тим швидше ви отримаєте мед. Але із-за високої швидкості можливе пошкодження сот. Цього допускати не можна, тому необхідно придбати прилади з можливістю регулювання швидкості і з перемиканням режимів. У таких медогонках весь процес можна регулювати на свій розсуд.

Польські медогонки якісні і практичні, крім того, вони виконані з екологічно чистих матеріалів. Касети виконані з нержавіючої сталі, що дозволяє використовувати техніку дуже довго без утворення іржі. Але ціна таких апаратів висока, саме із-за високої вартості покупці віддають перевагу вітчизняним апаратів, виготовлених в Бійську і Стерлітамаку.

Промислове бджільництво не зможе існувати без якісного обладнання, тому потрібна медогонка від виробника. Так ви зможете заощадити кошти на придбання техніки.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *