Метод Цебро в пасічникування

Цебро Володимир Петрович – відомий бджоляр, який любив експериментувати. Він постійно прагнув поліпшити пасіку і отримувати якомога більше меду. Зараз бджолярі часто користуються його методом, навіть не підозрюючи цього. Але цебро метод можна вважати не найпоширенішим. Все ж пчеловождение в дадановких і рутівських вуликах зустрічається набагато частіше.

Метод Цебро

Основи методу Цебро в пчеловождении

Насамперед необхідно виготовити спеціальні вулики. Вони складаються з двох корпусів і магазинів. Взимку комахи живуть на вулиці. Відповідно, вулики ніхто не переносить у сарай. При цьому конструкція вулика дозволяє це зробити за рахунок товстих стінок. Вулик Цебро можна побачити на кресленнях і відео.

Багато бджолярі відзначають, що комахи не гинуть після зимівлі, кількість підмору мізерно мале. На зиму гнізда скорочуються, при цьому внизу стоять рамки з пергою і медом, а зверху – гніздові рамки. Детальніше про метод пасічникування можна подивитися на відео.

Правила утримання бджіл за методом Цебро:

  • розширення вулика навесні;
  • гарне годування комах;
  • хороша вентиляція;
  • висновок власних маток із застосуванням календаря;
  • формування відводків і об’єднання їх після медозбору.

Варто зазначити, що метод Цебро – це ціла технологія робіт, яка включає в себе догляд за комахами та виведення маток. Зазвичай бджоляр починає активно доглядати за бджолами навесні, але Цебро вважав трохи інакше. Він побудував свою першу пасіку в 10 років і присвятив труженицам все життя. В основі цього методу бджільництва лежить висновок власних племінних маток, заміна яких проводиться раз у році.

Навесні вулики скорочувалися, після появи перших медоносів бджоляр встановлював додатковий корпус. Для цього від сім’ї відділялися відводки. З них він формував сім’ї.

На відміну від багатьох пасічників, він не об’єднував сім’ї перед взятком, а робив це після збору врожаю. Це здійснювалося для того, щоб до зими отримати сильну родину і поліпшити пасіку. Відводки і основна сім’я самостійно збирають нектар і запасають у свої вулики.

Це цікаво  Розведення бджіл в домашніх умовах для початківців

Після цього пасічник об’єднував відводки і основну сім’ю. Стара матка при цьому вилучалася. На її місце пасічник поміщав молоду маточку, яку вивів з власної технології. Пасіка при цьому активно розвивалася. Всі, хто був у гостях у пасічника, відзначали ефективність методу. Початківець бджоляр може оцінити ефективність, подивившись відео.

Переваги методу цебро:

  • гарний врожай меду;
  • мала кількість підмору взимку;
  • навесні сім’я рано починає активно розмножуватися;
  • економія на племінних матках;
  • відсутність роїння.

Як бачите, бджоляр все ретельно продумав. Він не допускав роїння за рахунок формування відводків, але в зиму йшла дуже сильна сім’я. За рахунок гарної вентиляції і товстих стінок вулик не переохлаждался. Всередині не накопичувалася волога і цвіль.

З-за оптимальної температури комахи в гніздах не вживали багато корму і спокійно доживали до весни. Для цього нижній льоток залишається відкритим, а верхній закривається склом. Утеплювальні подушки використовуються в виняткових випадках. Зазвичай у південних регіонах вистачає використання вуликів з подвійними стінками.

Технологія робіт з виведення маток методом Цебро В. П.

Для цього навесні, коли у вуликах дуже багато розплоду, у верхню частину переноситься 3 рамки розплоду і дві рамки з медом і пергою. Після цього встановлюється розділові грати. Після медозбору комахи не дуже прагнуть пересуватися вгору. Бджоли починають відчувати самотність. У цей момент у вулик ставиться рамка з щепленням.

Основною особливістю виведення маток за даним методом є використання щеплень

Методика виготовлення щепленнями

Для виведення береться рамка з дводенними яйцями. За допомогою сірника стільники прореживаются, тобто яйця роздавлюються через кожні дві клітинки. Після цього отриманий ряд вклеюють в звичайну рамку і поміщають на низ вулика. Комахи посилено годують личинок маточним молочком, з них виходять матки.

Це цікаво  Виготовлення рамок для вуликів своїми руками: можливі варіанти

За цим методом бджільництва виходить вивести кілька племінних маток. Вниз підсаджується племінна сім’я. Для спрощення роботи заведіть календар виведення маток.

Метод Цебро у бджільництві користується невеликою популярністю. Більше він підходить для початківців пасічників, які організовують пасіку з нуля, так як необхідно виготовляти спеціальні вулики, а для цього потрібні кошти. Навряд чи досвідчені пасічники стануть ламати старі бджолині будиночки.

Основна їх особливість – наявність подвійних стінок. Для виготовлення будиночків використовуйте креслення. При цьому конструкція вулика Цебро проста, будиночок розрахований на 14 дадановских рамок. Взимку він складається з двох корпусів. Для розширення вуликів навесні встановлюється третій. Володимир Петрович таким методом домагався відсутності роїння і гарного росту сім’ї навесні.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *