Мічення бджолиних маток

Якщо ви займаєтеся бджільництвом, то іноді вам необхідно відшукати матку.

Мічення бджолиних маток

Можна витратити не один десяток хвилин на пошуки, особливо якщо рой дуже великий. Щоб спростити собі роботу, використовуйте мічення бджолиних маток. Це нанесення спеціальних розпізнавальних знаків на комаху.

Існує кілька способів позначити матку:

  • спеціальними мітками, які приклеюються на тільце комахи;
  • фарбами або маркерами;
  • підрізанням крил.

Спеціальні мітки – досить новий метод, який полягає в приклеюванні на тільце комахи клаптика целофану з числовим значенням. Варто зазначити, що клей нетоксичний і досить добре тримається, тому бджоли навряд чи оближуть такий значок.

Спеціальні мітки – досить новий метод

Деякі бджолярі позначають матку підрізанням крилець, але цей метод можна вважати варварським. В парний рік появи королеви обрізається праве крило, а непарний ліве.

У міжнародній системі застосовуються звичайні маркери або фарби. При цьому кожен колір має своє значення. Білим маркером відмічають бджоломаток 2011 і 2016 року. Жовтим — 2012 і 2017. Червоним – 2013 та 2018. Зеленим маркером мітять маток 2014 і 2019 року. А синім, відповідно, комах 2015 та 2020 року. Це дуже зручна система, так як дозволяє кожні п’ять років застосовувати свій колір мітки.

Щоб здійснити мічення бджоломаток, необхідно використовувати спеціальне пристосування. Необов’язково вибирати окремий день. Якщо ви зібралися переглядати і очищати вулик і випадково знайшли матку, позначте її. Для цього не потрібно прибирати її з сот. Просто візьміть кільце з планочками і злегка притисніть бджолу до рамки. Швидко поставте позначку необхідного кольору.

Навіщо взагалі мітити маток?

Це робиться для того, щоб контролювати вік королеви. Так як через кілька років кількість меду може зменшитися, відповідно, буде потрібно заміна матки. Іноді трапляється, що бджоли самостійно переобирають собі нову королеву, так ви будете в курсі «перевороту». Досить часто новий рій летить зі старою маткою і обґрунтовує собі нове житло. Таки чином, якщо ви знайдете нову сім’ю і виявите мітку на тілі бджоломатки, ви будете знати, звідки вона і якого року. Це дозволить вам ефективніше працювати і отримати більше меду.

Це цікаво  Стебник для бджіл своїми руками: фото

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *