Многоматочное утримання бджіл: поради

Дуже часто сили сім’ї не вистачає для повноцінної роботи і збору величезної кількості меду. В такому разі застосовують многоматочное утримання бджіл. Цей варіант бджільництва вперше використали в Америці ще 100 років тому. З тих пір такий прийом використовують на промислових пасіках для збільшення медозбору.

Многоматочное утримання бджіл

Варіанти роботи при многоматочном утриманні бджіл:

  • Періодичне включення допоміжної сім’ї в основну для її посилення.
  • Одноразове використання отводка.
  • Об’єднання двох сімей з знищенням старої матки.
  • Посилення основний сім’ї льотними комахами з додатковою.
  • Постійна робота з двома матками в одному вулику.

Бджолярі досвідченим шляхом з’ясували, що найбільш простим і вигідним є многоматочное бджільництво в одному великому вулику. У підсумку виходить величезна група.

Основним завданням многоматочного утримання бджіл є збільшення кількості розплоду і льотних бджіл. Досвідченим шляхом було встановлено, що велика родина з кількістю комах в 60 000 на 50% більше збирає меду, ніж слабка сім’я.

Це пов’язано з тим, що слабка громада більша кількість сил витрачає на вирощування розплоду, відповідно, у вулику багато молодняку, який не може збирати нектар. Так ви не отримаєте доброго врожаю, адже всі сили спрямовані на годівлю молодняку.

Принципи

В основному принцип многоматочного утримання бджіл заснований на поєднанні двох бджолиних сімей перед зимівлею. При цьому вулик загальний, але групи розділені вентиляційною сіткою. Навесні ця решітка знімається, а сім’ї міняються місцями. Тепер група з молодою маткою знаходиться зверху, а зі старою — знизу. Ці громади використовують ранній хабарів з акації, а потім переносяться на пізніший хабарів з даного медоносу.

Метою многоматочного утримання бджіл є отримання великих і сильних сімей, які можуть рівномірно розподілити сили на вирощування розплоду і збір меду

Це цікаво  Способи обробки бджіл від кліща в осінній час року

Після першого хабар кожна сім’я дає по одному або два пакета друкованого розплоду. Таким чином, вдається приглушити роевое стан і збільшити наступний хабарів. Так, бджоли не готуються до вильоту з гнізда, всі їх сили спрямовані на збір нектару і годування розплоду.

Після пізнього літнього хабар комахи перевозяться на пасіку, де старі матки замінюються новими. Стільники, заповнені медом, замінюють новими гніздовими сотами. Перевага цього способу полягає в тому, що матка не має доступу в відсік з медовими стільниками.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *