Монофлерний мед: користь

Монофлерний мед продукт бджільництва, зібраний бджолами з одного виду рослин. Але такий чистий, однокомпонентний товар зустрічається вкрай рідко. У нектар зазвичай потрапляють домішки інших рослин, розташованих поряд з вуликом.

Монофлерний мед

Серед поширених видів монофлерний меду виділяють:

  • липовий;
  • акацієвий;
  • каштановий;
  • гречаний;
  • малиновий.

Чим корисний монофлерний мед з липи та акації?

Липовий продукт має практично прозору структуру, а також неповторний аромат. Кожен вид липи здатний дати унікальний мед. Продукт бджільництва, зібраний з амурської липи, практично не гірчить. Липовий продукт ще в часи Древньої Русі використовувався як ліки від застуди. Він належить до найкращих сортів цього продукту. Може мати зеленуватий відтінок.

Акацієвий мед збирається з квіток білої акації. Найчастіше проводиться в південних районах Росії, Румунії, Україні та Молдові. Має яркожелтый колір, швидко кристалізується. Вважається одним з недорогих видів. Не гірчить, має тонкий квітковий аромат. Кристалізується повільніше всіх сортів. Такий продукт варто давати дітям для зміцнення імунітету. Він є гіпоалергенним продуктом. Мед з акації здатний заспокоїти нервову систему і поліпшити сон.

Користь меду монофлерний з квіток каштана і гречки

На просторах батьківщини мед з гречки пробували багато. Він дуже розповсюджений з-за великих площ посадженої гречки. Він має темнозолотистый колір, володіє пряним смаком. Його складно просто їсти ложками. Перша ложка зазвичай викликає першіння в горлі.

Кожен вид продукту має свій смак і володіє рядом корисних властивостей

Недоліком гречаного меду монофлерний є швидка кристалізація. Вже через місяць після збору він перетворюється в кашку з великими або дрібними кристалами. Дуже корисний в сезон застуд, при весняному авітамінозі, хворобах серця і ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Це цікаво  Луговий мед: корисні властивості

Монофлерний Мед з каштана зустрічається вкрай рідко, але вважається дуже корисним при ниркових хворобах, для зміцнення імунітету. На території Росії він продається нечасто. Його виробляють на Кубані, в Адигеї і Алтайському краї. Але там його отримують з квіток кінського каштана, що робить його менш цінним.

Малиновий монофлерний мед

Про користь цього продукту можна багато говорити, як і про саму малині. Це незамінний продукт в сезон застуд. Колір у нього светлозолотистый, аромат такий же, як і у квіток малини. При кристалізації змінюється структура і колір. Після кристалізації монофлерний мед з малини стає кремовим.

Він дуже корисний при захворюваннях порожнини рота. Здатний боротися зі стоматитами і загоєння ранки в роті. Здатний відновити енерговитрати організму і бореться з хронічною втомою. Володіє седативним ефектом, тому його можна приймати при неврозах.

Допомагає жінкам впоратися з жіночими хворобами, корисний при запаленнях слизової піхви, ерозії і кісти яєчників. Продукт з малини нечасто можна знайти на прилавках. Якщо вам пощастило його відшукати, то негайно купуйте.

Крім цих видів продукту бджільництва можна зустріти мед з буркуну, конюшини, соняшнику, еспарцету, вересу, горобини, верби. Кожен сорт має своїм неповторним смаком і приносить користь організму. Так що вживайте цей продукт як можна частіше, щоб бути здоровішими.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *