Можна їсти мед при цукровому діабеті: користь і шкода для різних типів

Той факт, що мед є панацеєю для лікування величезної кількості захворювань, що підтверджено науковими дослідженнями і практичними методами. Мед – це здоров’я! Люди давно знають про поживну та лікувальної цінності меду, але починають приймати його тоді, коли захворювання вже прогресує.

Можна їсти мед при цукровому діабеті

А чи можна їсти мед при цукровому діабеті, цьому серйозному захворюванні, коли необхідно постійно контролювати рівень глюкози в крові? Таким питанням давно поставила така наука, як апітерапія, застосовує методи лікування хвороб з використанням продуктів бджільництва.

У меді містяться приблизно рівні кількості глюкози і фруктози. Організм засвоює ці вуглеводні по-різному. Інакше це можна пояснити приблизно так: глюкоза надходить у кров людини і, відповідно, в усі клітини і органи майже моментально, фруктоза ж накопичується в організмі поступово.

Цукровий діабет 1 та 2 типу

Нестача інсуліну в організмі людини підвищує рівень глюкози в крові, і відбуваються серйозні зміни в обмінних, а конкретно, в вуглеводних процесах організму.

  • 1 тип діабету – для нього характерна інсулінова залежність повною мірою. Захворювання починається в ранньому віці, протікає гостро і розвивається з високою швидкістю.
  • 2 тип діабету – тут характерна відносна нестача інсуліну за порушення ендогенного формування глюкози в печінці. Захворюванням цього типу страждають люди старшого віку, що мають надлишок маси тіла.

Для лікування цукрового діабету першого типу застосовується метод введення інсуліну для лікування 2 типу використовується необхідна дієта, яка спрямована на зменшення вуглеводів, які надходять в кров, застосовуються спеціальні цукрознижуючі препарати.

Можна мед діабетикам?

Продукти, вироблені бджолами, підвищують імунітет людини, приводять у норму роботу підшлункової залози, надають позитивний вплив на обмінні процеси організму і відмінно доповнюють проведення медикаментозного лікування для діабетиків.

Діабетикам мед можна вживати тільки під контролем лікаря

Це цікаво  Основні рецепти для лікування молочниці медом в домашніх умовах

Мед та інші продукти бджільництва самі по собі не лікують цукровий діабет, але призводять до підвищення якості життя як ізольовано один від одного, так і в складі сумішей.

Наприклад, маточне молочко окремо або в суміші з медом сприяє виробленню додаткової кількості інсуліну, так як в маточному молочку містяться жирні кислоти, які цьому сприяють.

Бджолиний пилок завдяки різноманітному складу вітамінів і мікроелементів сприяє зменшенню рівня глюкози в крові, приводить в норму обмінні процеси з участю глікогену в м’язах і печінці.

Прополіс як протизапальний препарат пчелопроизводства і природний антисептик використовується для лікування інфекцій на тлі діабету. Цинк, що міститься в прополісі, здатний підсилювати дію гормону підшлункової залози – інсуліну.

Мед та продукти бджільництва завдяки активним компонентам у своєму складі, таких як вітаміни А, В, С, Е, макро – і мікроелементи, вуглеводи, гормони, ефірні олії, створюють сприятливий фон для підтримки в нормі роботи систем кровотворення, обміну речовин, роботи органів, зокрема підшлункової залози і надниркових залоз. Тому мед при цукровому діабеті 2 типу вживати для підтримки життєвого тонусу можна цілком обгрунтовано.

Але з іншого боку, цукровий діабет, а точніше, діабет 1 типу і мед несумісні. При діабеті 1 типу сумісність продуктів бджільництва і рівня цукру необхідно перевіряти щотижня аналітично, контролюючи рівень глюкози в крові та сечі. Тому питання, чи корисний мед в суміші з продуктами бджільництва для діабетиків або шкідливий, завжди актуальне для ендокринологів.

Як і з чим вживати мед при діабеті?

  • На цукровий діабет другого типу надає позитивний вплив мед у поєднанні з маточним молочком. Треба приготувати суміш меду і маточного молочка в пропорції 1 до 100, вживати по чайній ложці за півгодини до сніданку.
  • В суміші з бджолиним пилком сумісність такого продукту, як мед, і такого неприємного захворювання, як цукровий діабет, багаторазово посилюється.
  • Приготувати суміш з меду, коров’ячого масла і пилку. Для профілактики захворювання приймати по дві ст. ложки цієї суміші. Є за 15 хвилин до сніданку і вечері протягом 2 місяців.
  • Для більш сприятливого використання меду в профілактиці цукрового діабету 2 типу апітерапевти рекомендують жувати стільники. Віск щільників зменшує кількість глюкози в меді, процентне співвідношення фруктози збільшується.
  • Бджолиний підмор або мор – це тіла загиблих бджіл, їх активно використовує апітерапія для нормалізації роботи ендокринних залоз, для поліпшення обміну речовин, для нормальної роботи системи кровотворення. В суміші з медом апітерапевти рекомендують їсти бджолиний підмор для більш швидкого виведення з організму ліпідів і вуглеводів, прийнятих з їжею.
  • Мед в апикомпозиции з прополісом наноситься на область підшлункової залози протягом пари місяців.
Це цікаво  Чи є протипоказання для прийому перги при вагітності?

Висновок

Отже, можна їсти діабетикам мед? Мед має властивості знижувати липидемический ефект, працює в організмі людини як імуностимулятор, стабілізує рівень цукру, так як основним складовим компонентом меду є фруктоза, від якої не залежить рівень глюкози в крові. Вживання меду при діабеті зовсім незначно підвищує рівень цукру, тоді як підняти його можуть навіть груші і виноград, а адже ці фрукти можна вживати діабетикам.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *