Можна їсти мед при цукровому діабеті: користь і шкода для різних типів

Той факт, що мед є панацеєю для лікування величезної кількості захворювань, що підтверджено науковими дослідженнями і практичними методами. Мед – це здоров’я! Люди давно знають про поживну та лікувальної цінності меду, але починають приймати його тоді, коли захворювання вже прогресує.

Можна їсти мед при цукровому діабеті

А чи можна їсти мед при цукровому діабеті, цьому серйозному захворюванні, коли необхідно постійно контролювати рівень глюкози в крові? Таким питанням давно поставила така наука, як апітерапія, застосовує методи лікування хвороб з використанням продуктів бджільництва.

У меді містяться приблизно рівні кількості глюкози і фруктози. Організм засвоює ці вуглеводні по-різному. Інакше це можна пояснити приблизно так: глюкоза надходить у кров людини і, відповідно, в усі клітини і органи майже моментально, фруктоза ж накопичується в організмі поступово.

Цукровий діабет 1 та 2 типу

Нестача інсуліну в організмі людини підвищує рівень глюкози в крові, і відбуваються серйозні зміни в обмінних, а конкретно, в вуглеводних процесах організму.

  • 1 тип діабету – для нього характерна інсулінова залежність повною мірою. Захворювання починається в ранньому віці, протікає гостро і розвивається з високою швидкістю.
  • 2 тип діабету – тут характерна відносна нестача інсуліну за порушення ендогенного формування глюкози в печінці. Захворюванням цього типу страждають люди старшого віку, що мають надлишок маси тіла.

Для лікування цукрового діабету першого типу застосовується метод введення інсуліну для лікування 2 типу використовується необхідна дієта, яка спрямована на зменшення вуглеводів, які надходять в кров, застосовуються спеціальні цукрознижуючі препарати.

Можна мед діабетикам?

Продукти, вироблені бджолами, підвищують імунітет людини, приводять у норму роботу підшлункової залози, надають позитивний вплив на обмінні процеси організму і відмінно доповнюють проведення медикаментозного лікування для діабетиків.

Діабетикам мед можна вживати тільки під контролем лікаря

Це цікаво  Як зробити в домашніх умовах та застосовувати мазь з бджолиного підмору?

Мед та інші продукти бджільництва самі по собі не лікують цукровий діабет, але призводять до підвищення якості життя як ізольовано один від одного, так і в складі сумішей.

Наприклад, маточне молочко окремо або в суміші з медом сприяє виробленню додаткової кількості інсуліну, так як в маточному молочку містяться жирні кислоти, які цьому сприяють.

Бджолиний пилок завдяки різноманітному складу вітамінів і мікроелементів сприяє зменшенню рівня глюкози в крові, приводить в норму обмінні процеси з участю глікогену в м’язах і печінці.

Прополіс як протизапальний препарат пчелопроизводства і природний антисептик використовується для лікування інфекцій на тлі діабету. Цинк, що міститься в прополісі, здатний підсилювати дію гормону підшлункової залози – інсуліну.

Мед та продукти бджільництва завдяки активним компонентам у своєму складі, таких як вітаміни А, В, С, Е, макро – і мікроелементи, вуглеводи, гормони, ефірні олії, створюють сприятливий фон для підтримки в нормі роботи систем кровотворення, обміну речовин, роботи органів, зокрема підшлункової залози і надниркових залоз. Тому мед при цукровому діабеті 2 типу вживати для підтримки життєвого тонусу можна цілком обгрунтовано.

Але з іншого боку, цукровий діабет, а точніше, діабет 1 типу і мед несумісні. При діабеті 1 типу сумісність продуктів бджільництва і рівня цукру необхідно перевіряти щотижня аналітично, контролюючи рівень глюкози в крові та сечі. Тому питання, чи корисний мед в суміші з продуктами бджільництва для діабетиків або шкідливий, завжди актуальне для ендокринологів.

Як і з чим вживати мед при діабеті?

  • На цукровий діабет другого типу надає позитивний вплив мед у поєднанні з маточним молочком. Треба приготувати суміш меду і маточного молочка в пропорції 1 до 100, вживати по чайній ложці за півгодини до сніданку.
  • В суміші з бджолиним пилком сумісність такого продукту, як мед, і такого неприємного захворювання, як цукровий діабет, багаторазово посилюється.
  • Приготувати суміш з меду, коров’ячого масла і пилку. Для профілактики захворювання приймати по дві ст. ложки цієї суміші. Є за 15 хвилин до сніданку і вечері протягом 2 місяців.
  • Для більш сприятливого використання меду в профілактиці цукрового діабету 2 типу апітерапевти рекомендують жувати стільники. Віск щільників зменшує кількість глюкози в меді, процентне співвідношення фруктози збільшується.
  • Бджолиний підмор або мор – це тіла загиблих бджіл, їх активно використовує апітерапія для нормалізації роботи ендокринних залоз, для поліпшення обміну речовин, для нормальної роботи системи кровотворення. В суміші з медом апітерапевти рекомендують їсти бджолиний підмор для більш швидкого виведення з організму ліпідів і вуглеводів, прийнятих з їжею.
  • Мед в апикомпозиции з прополісом наноситься на область підшлункової залози протягом пари місяців.
Це цікаво  Дієвий рецепт використання прополісу при лікуванні псоріазу

Висновок

Отже, можна їсти діабетикам мед? Мед має властивості знижувати липидемический ефект, працює в організмі людини як імуностимулятор, стабілізує рівень цукру, так як основним складовим компонентом меду є фруктоза, від якої не залежить рівень глюкози в крові. Вживання меду при діабеті зовсім незначно підвищує рівень цукру, тоді як підняти його можуть навіть груші і виноград, а адже ці фрукти можна вживати діабетикам.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *