Можна жувати прополіс у чистому вигляді: користь і шкода

Для захисту від різних інфекцій і шкідників бджоли виробляють особливе натуральне речовина — прополіс. Комахи закупорюють цією речовиною щілини у вулику, таким чином ізолюючи його. Крізь бар’єр з бджолиного клею не проникають хвороботворні бактерії, і у вулику постійно чисто.

Як правильно жувати прополіс?

Прополіс є природним антисептиком й використовується для лікування людей. Можна жувати прополіс, додавати його в настойки, тепле молоко і мед. Сьогодні ми дізнаємося, чи можна жувати прополіс в чистому вигляді.

Жувальний прополіс нещільний, але його рекомендують розсмоктувати. Є прополіс прямо від шматка теж не варто, великий брусок бджолиного клею поділяють на багато маленьких, які скачують в кульки.

Саме кулька кладе в рот і розсмоктується, краще просто заховати його за щоку або під язик. Не хвилюйтеся, всі корисні компоненти потраплять у ваш організм зі слиною, її під час розсмоктування необхідно постійно ковтати.

Кулька має бути масою не більше 1-3 грам, і якщо ви вирішили його жувати, то краще злегка розминати бджолиний клей передніми зубами.

Як і скільки жувати прополіс?

Якщо ви жуєте бджолиний клей в перший раз, то робіть це не більше 15 хвилин. Справа в тому, що в бджолиному клеї містяться натуральні смоли, вони можуть викликати подразнення ротової порожнини. Протягом 24 годин стежте за реакцією вашого організму: немає алергії?

В наступні рази жування прополіс тримають у роті від 15 до 20 хвилин, після чого кулька кладуть у холодильник, чекають 3 години і знову розсмоктують.

Це цікаво  Корисні властивості меду з женьшенем і популярні рецепти з ним

Маленька кулька бджолиного клею розсмоктують до повного розчинення, бажано робити це після їжі не запиваючи водою.

Користь і шкода від жування бджолиного клею

Бджолиний клей корисно смоктати і ковтати при онкологічних захворюваннях, він нейтралізує зруйновані клітини

Звичайно, жування прополісу корисно:

  1. Для кровоточать ясен.
  2. Для лікування захворювань верхніх дихальних шляхів, наприклад, ангіни.
  3. Для видалення інфекції, грибка з ротової порожнини.
  4. При панкреатиті, гастриті та інших захворюваннях шлунка.

При шлункових захворюваннях бджолиний клей просто незамінний. Потрапляючи в шлунок, бджолиний клей розподіляється по його стінках, обволікає уражені ділянки і сприяє їх загоєнню. При панкреатиті є і жувати прополіс потрібно 2-3 рази в день, але не більше 5 грам на добу.

Скільки і як правильно жувати прополіс під час вагітності?

Можна жувати бджолиний клей при вагітності? Так, жувати можна, і це не зашкодить ні майбутній мамі, ні дитині. Але не варто робити це занадто часто, досить буде розжовувати добу 1-2 грами.

Для вагітних бджолиний клей застосовується під час застуди або ж для її профілактики. Ми ж пам’ятаємо, що жінці в положенні багато лікарські препарати протипоказані, а натуральний бджолиний клей, мед і молоко можна використовувати. Якщо у вас є сумніви, то краще проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем.

Якої шкоди може бути від жування прополісу?

Застосування всередину бджолиного клею корисно, але неправильне вживання може завдати шкоди вашому організму. Так, наприклад, надмірні дози та тривале жування провокують подразнення ротової порожнини, і протягом декількох днів можуть виникати больові відчуття в роті і горлі.

Людям, страждаючим від хвороб нирок, для лікування простудних захворювань рекомендують проводити інгаляції прополісом. Справа в тому, що під час жування з бджолиного клею виділяються смоли, які можуть чинити негативний вплив на нирки.

Це цікаво  Лікування прополісом при онкології: лікувальні властивості і протипоказання

Жувати прополіс не шкідливо, а корисно. Всі натуральні ліки потрібно вживати помірно, і тільки в цьому випадку вони принесуть користь, а не шкоду.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *