“Муравьинка” для бджіл відгуки

Мурашина кислота вже давно використовується для лікування кліщів у вуликах. Але з появою синтетичних препаратів про «муравьинке» забули на якийсь час. Справа в тому, що у кліщів через деякий час виробляється стійкість до деяких препаратів. Саме тому не варто довго використовувати одну речовину. Завдяки цьому «Муравьинка» для бджіл стала знову популярною.

«Муравьинка» для бджіл

Чому про мурашиної кислоти надовго забули?

Справа в тому, що це агресивна речовина, яке дуже складно дозувати. Раніше рідиною промачивали холстики або підвішували флакони з марлевими гнотами. Це дозволяло речовині випаровуватися. Але часто із-за розливу кислоти або її передозування гинули цілі сім’ї. Саме тому з 2000 року ведуться роботи щодо винаходу безпечних способів використання цієї кислоти.

Не так давно був розроблений препарат «Муравьинка». Це звичайна мурашина кислота, яка налита в пакет. Ця обгортка кислотопроницаемая, відповідно, пари безперешкодно і поступово проникають у вулик.

Продається ліки в поліпропіленовому флаконі. Перед застосуванням його розкривають і виймають пакет з речовиною. Відповідно, немає ризику загибелі бджіл з-за поступового випаровування кислоти.

Тонкощі застосування «Муравьинки»

  • Препарат використовується у вуликах з кількістю вуличок більше 5.
  • Не можна використовувати «Муравьинку» в дуже холодну або жарку погоду (оптимальний варіант 15-25 °С).
  • Всі льотки повинні бути відкриті.
  • Обробка проводиться в сонячний день.

Це необхідно для гарної вентиляції. В ясний день більшість бджіл зайняті збиранням нектару, тому літають з вулика і назад. Це забезпечує постійну циркуляцію повітря всередині вулика і попереджає загибель маток.

Препарат використовується для лікування вароатозу і акарапідоз бджіл. Крім того, виявлені фунгіцидні властивості кислоти. Варто відзначити, що речовина агресивне, тому користуватися ним потрібно в рукавицях і респіраторі. Він захищає дихальні шляхи від опіків. Відгуки свідчать про ефективність і безпеку препарату. Це повернуло довіру до мурашиної кислоти.

Це цікаво  Акарапідоз бджіл: лікування, симптоми і ознаки

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *