Надійні способи позбавлення від шершнів на дачній ділянці і в будинку

Багатьох людей цікавить питання, як позбавитися від шершнів на дачі, горищі або на даху?

Купуючи свій дачну ділянку для відпочинку чи проживання, ми не відразу замислюємося про власну безпеку. Перший час все здається прекрасним і безхмарним – відбувається облаштування ділянки, будівництво нового затишного будинку.

Але в певний момент шкідники, які вважали за краще оселитися на території ділянки, не дають спокою його законним мешканцям – вони влаштовують свої житла під дахом будинку, на горищі і в інших зручних для комах місцях.

Гніздо шершнів може принести масу незручностей будь-якій родині, що приїжджає на відпочинок або постійно проживає на території дачної ділянки. Справа в тому, що дана різновид ос вкрай агресивною і нападає на людину при найменшому втручанні в рутинне життя. Тому питання, як позбавитися від шершнів на дачі, рано чи пізно виникає у кожного, хто віддає перевагу відпочинок і проживання на свіжому повітрі.

Безпека

Надійні способи позбавлення від шершнів на дачній ділянці і в будинку

Знищити шершнів можна, але для цього обов’язково слід дотримуватися всіх запобіжних заходів. Велика зграя вкрай агресивних комах може завдати серйозної шкоди здоров’ю. При цьому не обов’язково страждати індивідуальною непереносимістю – зграя комах створить не тільки дискомфорт, але і серйозні неприємності зі здоров’ям.

Якщо ви невпевнені в своїх силах, у вашому розпорядженні немає необхідного спорядження для знищення шкідливих і небезпечних комах, не варто займатися усуненням гнізда самостійно – довірте процес професіоналам, які позбавлять вас від усіх можливих ризиків.

Пошуки комах

Часто дачники не відразу помічають, що на їх ділянці оселився непроханий сусід. Гніздо шершнів починають шукати тільки після того, коли кількість комах говорить про те, що вони не просто пролітають повз, а живуть поблизу. Улюбленими місцями комах є наступні:

  1. Закриті ділянки під великою кількістю гілок дерев.
  2. Балкони і тераси.
  3. Горища і даху.
  4. Ділянки під дахом будинку або іншого дачного приміщення.

Гніздо шершнів своїм виглядом нагадує соснову шишку, так що дізнатися його не складе ніякої праці. Головне, пам’ятати, що шершні вкрай агресивні і можуть вкусити людину, тому необхідно заздалегідь підготувати щільний одяг і засоби захисту, при цьому ізолювати всіх членів сім’ї як можна далі на час усунення проблеми.

Упаковка

Люди, які шукали спосіб, як боротися з шершнями на дачі, напевно чули про один з ефективних методів усунення шкідників, заснованому на упаковці вулика в целофан. Спосіб досить простий, але для його здійснення необхідно дотримуватися всіх заходів безпеки – одяг повинен бути щільним, на тілі не повинно залишатися оголених ділянок, при цьому руки і очі повинні бути захищені.

Це цікаво  Як бджоли збирають мед: хто їх навчив

Засобом у цій боротьбі з шкідником стане звичайний целофановий пакет. Намагайтеся вибирати найбільш щільну упаковку, яка не порветься від необережного руху і не дозволить комасі вибратися назовні.

Пакет встановлюється рівному під гніздом для того, щоб при падінні воно потрапило в нього повністю, а комахи не змогли вирватися. Великими ножицями необхідно зрізати гілку, на якій закріплено житло, після чого зловити пакетом гніздо. Мішок при цьому необхідно заповнити інсектицидами, які не залишать шершням жодного шансу на порятунок. Пакет необхідно щільно зав’язати, після утилізувати або спалити на великому вогні.

Зверніть увагу! Позбутися від гнізда шершнів з допомогою даного методу необхідно якомога швидше – не дозволяйте пакету прорватися, а якщо велика кількість комах вирвалося на свободу, постарайтеся відійти якомога далі від них.

Заливка

Багато хто задається питанням, як позбутися від шершнів на горищі і як вивести шершнів остаточно, добре знають, що без інсектицидів у цій складній справі не обійтися. Дані хімічні речовини дозволяють ефективно впоратися з проблемою, не вдаючись до високого ризику.

Одним з методів є заливка речовини усередину гнізда, в результаті чого небезпечні комахи гинуть і більше не можуть розмножуватися, доставляючи масу незручностей власникам земельної ділянки.

Знайти подібний засіб, за допомогою якого ви будете позбавлятися від шкідників, можна в будь-якому господарському магазині. Сьогодні навіть існують різні види речовин для різних комах, тому проблем з вибором виникнути не повинно. Обов’язково підбирайте відповідне кількість речовини, щоб не довелося купувати його додатково – це може дати комах шанс на розплід і нове поява в іншому місці.

Зверніть увагу! Вивести шершнів з горища й іншого будь-якого місця можна тільки з допомогою аерозолю, призначеного спеціально для усунення даного виду живності. Ні в якому разі не намагайтеся прибирати їх іншими засобами, це може тільки розсердити зграю, що принесе масу неприємностей.

Якщо на вашій території оселилися шершні, як позбутися – перше питання. При цьому варто розуміти, що укус даних комах дуже болючий, а при наявності алергічних реакцій, може викликати анафілактичний шок, який поставить під удар не тільки здоров’я, але і життя людини.

Це цікаво  Особливості зимівлі бджолиних сімей в приміщенні теплиці з полікарбонату

Обробка гнізда повинна відбуватися в нічний або ранній час доби – в цей час шершень малоактивний і не так сильно агресивний, тому ви можете максимально убезпечити себе від численних укусів. На балончика з аерозолем обов’язково повинна бути інструкція, яка підкаже, як знищити комах в короткий термін без додаткових проблем з ними.

Надійні способи позбавлення від шершнів на дачній ділянці і в будинку

Якщо ви вирішили вивести шершнів на дачі в темний час доби, ні в якому разі не використовуйте освітлювальні прилади – так ви, швидше за все, выманите комах з гнізда і пробудити в них агресію, що небезпечно для вашого здоров’я. Обов’язково використовуйте засоби захисту, ізолюйте всі частини тіла від можливих укусів – це допоможе швидко і ефективно знищити шершнів і джмелів.

Важливо знати, як позбутися від гнізда після обробки. Справа в тому, що відразу після введення аерозолю не варто чіпати гніздо – дайте засобу подіяти. Через кілька днів питання, як прибрати гніздо шершнів, виникати не повинно – якщо всі мешканці житла загинули, воно стає абсолютно безпечним. Оптимальним рішенням стане спалення гнізда на великому багатті за межею ділянки.

Пастки

Шершні завжди приносили людям багато незручностей, і все позбувалися від них по-різному. І сьогодні великий збиток від укусу неприємних комах можуть отримати мешканці дачних ділянок, особливо якщо в сім’ї є маленькі діти і тварини. Останні через свою цікавість досліджують дачну ділянку і без побоювання наближаються до цікавого гнізда, в якому плодиться шершень, в результаті чого хворобливого укусу не уникнути.

Якщо виявити гніздо комах не вдається, люди борються з ними іншими способами – наприклад, розставляють пастки, що дозволяють максимально обмежити присутність шершнів і ос на ділянці.

Спосіб 1

Навіть якщо ви знаєте, як виглядає гніздо, виявити його на ділянці не завжди представляється можливим. Тому існують оптимальні способи позбавлення від комах. Для здійснення даного методу вам знадобиться невелике кількість сирого м’яса, звичайна пластикова пляшка з-під води або газованої води, нитка, оцет і будь миючий засіб.

Горлечко пляшки обрізається, перевертається і вставляється в решту пляшки. З двох сторін робляться отвори, куди вставляється нитка. До нитці прикріплюється шматок сирого м’яса.

Це цікаво  Профілактика і лікування небезпечного захворювання бджіл браулеза

Миючий засіб і оцет змішуються, після чого заливаються в пляшку. Пастку необхідно встановити в місці, де найчастіше спостерігається нашестя комах – вони напевно попадуться на пастку. Зазвичай шершнів винищують ранньою весною ,коли гніздо тільки починає формуватися – якщо вам вдалося знищити матку, то й плодитися з нормальною швидкістю комахи не зможуть, і, швидше за все, виберуть собі нове місце для проживання.

Спосіб 2

Настоянка, створена самостійно, також допоможе з легкістю позбутися від комах, гніздо яких вам не вдалося виявити. Для цього вам знадобиться відро, наповнене водою. До нього додайте цукор, оцет і будь миючий засіб.

Відро необхідно встановити в тому місці, де спостерігається велика кількість шкідників – солодкий цукор приверне їх увагу, мило не дозволить полетіти, а оцет знищить. Багато людей встановлюють відразу кілька подібних пасток, тим самим руйнують популяцію шершнів і забезпечують собі комфортне існування.

В кімнаті

Трапляється так, що комахи перетинають всі можливі перешкоди й потрапляють туди, де можуть завдати серйозної шкоди. Наприклад, шершні в кімнаті представляють велику небезпеку для сплячих в приміщенні людей, особливо малюків.

Важливо розуміти, що тиснути шершня, який потрапив у приміщення, не рекомендується – запах виділень з тіла комахи обов’язково приверне його родичів, а якщо поблизу знаходиться гніздо, додаткових проблем не уникнути.

Найпростішим способом є усунення комахи з приміщення за допомогою пилососа – просто направте шланг в напрямку шершня, а після утилізуйте його з пилозбірника.

Утилізація гнізда

Після проведення обробки приміщення і ділянок, де розташовувалися житла шершнів, необхідно утилізувати гніздо. Робити це рекомендується в ізольованою одязі, яка не дозволить комасі нашкодити вам. При цьому на очах обов’язково повинні бути захисна маска і окуляри.

Гніздо рекомендується упакувати в щільний поліетиленовий пакет, а пізніше спалити на великому вогнищі за територією ділянки. При цьому всі доступні місця рекомендується закрити, щоб и не повернулися у ваш будинок.

Комахи – не завжди нешкідливі істоти. Шершні, які активно захищають своє житло і потомство, можуть доставляти масу неприємностей, при цьому людям з алергічними реакціями слід зовсім уникати будь-яких контактів з комахою. Якщо ж паразити з’являються регулярно і звичні заходи не допомагають позбутися від них, обов’язково звертайтеся до дезинсектору, який допоможе назавжди забути про проблему.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *