Надранній обліт бджіл навесні

Не завжди зимівля бджіл проходить успішно. Ще до настання тепла пасічники звертають увагу на наявність слідів проносу у вуликах. Для того щоб зміцнити сім’ю і очистити кишечник її мешканців, використовують надранній обліт бджіл.

Надранній обліт бджіл

Бджоли, які живуть в диких умовах, на 3 тижні раніше здійснюють перший виліт. Адже у цих комах повільний обмін речовин, тому весь кал виводиться при першому вильоті. Деякі бджолярі здійснюють зимовий виліт.

Інструкція по проведенню зимового обльоту

Якщо ви помітили при огляді вулика пронос, то необхідно вигнати бджіл з вулика і змусити їх спорожнитися. Для цього в кімнаті, де зимують комахи топлять піч. Необхідно, щоб приміщення нагрілося до 29 °С. Зверху на вулик ставлять скло, це сприяє швидкому нагріванню зимівника.

Трудівниці, відчувши тепло, вилітають з свого житла. Тривалість обльоту становить 4 години. За цей час комахи загиджують скло і вікно, від якого йде сонячне світло. Можна проводити обліт і в темній кімнаті, використовуючи штучне освітлення.

Проводимо надранній обліт бджіл

Інструкція:

  • Виберіть теплий день з температурою на сонці +10 °С.
  • На сонячній стороні приберіть сніг і покрийте землю соломою.
  • Винесіть вулики, щоб світло проникав у вічко.
  • Зніміть утеплення.

Бджоли, порушені під час перенесення, вилітають з вулика і очищають свій кишечник. Частина комах з перевантаженим кишечником гине, але цього боятися не варто. Потім комахи знову повертаються у вулик. Поки трудівниці в польоті, пасічник займається очищенням зимівника і утеплює його знову. При необхідності використовують дезінфікуючі засоби.

Зазвичай весняний обліт бджіл проводиться за 2-3 тижні до основної виставки. Так комахи зможуть очиститися, а матка поліпшить кладку яєць. Таким чином, до весняного медозбору сім’я зміцніє.

Це цікаво  Колодне (бортьове) бджільництво: що це таке

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *