Напування бджіл водою

У зимовий час деякі сорти меду засахариваются. З-за цього частина бджіл може загинути при великій кількості корму. Щоб цього не сталося, комах напувають. Для цього на дно вулика ставлять ємності з водою. Напування бджіл навесні необхідно для розвитку сім’ї. Особливо це актуально, якщо біля пасіки ніде немає водойми.

Напування бджіл навесні

У такому разі трудівниці беруть воду з колодязів, калюж і куп з гноєм. Така рідина багата, вона містить мікроелементи, необхідні комах.

Навесні погода не завжди гарна, тому бджоли можуть кілька днів не вилітати з вулика. У такому разі їм нізвідки взяти вологу. Бджоляр може налити пів-літра теплої води безпосередньо в нижні стільники. У воду можна додати трохи солі. Комахи будуть використовувати цей розчин для розрідження меду.

Як забезпечити бджіл водою навесні?

Необхідно на відстані 10 м від вуликів встановити поїлки. Це можуть бути обрізані пластикові пляшки. При низькій температурі (8-10 °С) бджоли теж відправляється на пошуки вологи. Вони можуть приносити її з далеких місць.

Напувалку для бджіл можна зробити з підручних засобів

Температура рідини низька, що загрожує неприємностями для сім’ї. Тому навесні немає сенсу гріти воду для напування, так як вона все одно охолоне на повітрі. Необхідно на дно ємності насипати темних каменів і розташувати поїлку в сонячному місці. Таким чином, вода буде нагріватися за рахунок каменів, на які потрапляє сонце.

Поїлка з бочки

Це простий метод напування бджіл навесні, коли температура повітря низька і багато комах коченеет при спробах принести в вулик води.

Інструкція по виготовленню поїлки:

  • Візьміть невеликий бочонок і вставте в нього кран.
  • На дерев’яні кілки прикріпіть ємність. Необхідно, щоб поїлка перебувала в сонячному місці.
  • Знизу бочки прикріпіть похилу дошку. На ній зробіть зигзагоподібні надсічки.
  • Відкрийте кран, щоб вода ледве капала.
Це цікаво  Джентерские соти

При протіканні рідини через зигзагоподібні борозенки вона буде нагріватися, відповідно, комахи будуть більш охоче брати таку рідину. Дослідження показали, що комахи з більшою охотою беруть підсолену воду, ніж чистий.

Таким чином, доцільно встановити два барила поруч один біля одного. На дошку з канавками буде потрапляти сольовий розчин і чиста вода. Трудівниці самі виберуть, яка волога їм потрібна. На 1 л розчину потрібно 5 г солі. У холодних регіонах доцільно проводити нагрів води для напування бджіл. Це можна зробити за допомогою лампочок і утеплення ємностей.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *