Настоянка прополісу: корисні властивості, застосування, відгуки

Перш ніж говорити про те, які корисні властивості в собі несе настоянка прополісу, потрібно спершу визначитися з тим, що собою являє прополіс. Це не що інше, як клей, який бджоли використовують для різних потреб вулика. Описати ці потреби дуже просто.

Настоянка прополісу — натуральні ліки

По-перше, це речовина закриває різні щілини, через які може задувати холодний вітер. По-друге, в деяких випадках погодні умови такі, що бджолам доводиться закривати льоток (вхід у вулик). Також кожна з сот закривається спеціальною кришкою з цього ж клею.

Цікаво, що в ряді випадків це клейка речовина використовується бджолами для того, щоб оточити, обліпити небезпечний предмет, який потрапив всередину вулика. Звичайно, є речовина і дезинфікуючим засобом, що вбиває багато видів мікробів і бактерій.

Саме ця властивість і використовується в медицині. Спочатку лікували медом і його похідними тільки народні цілителі. Але наука пішла далі, і ось вже традиційна медицина використовує методи, які були відкриті тисячоліття тому.

Звичайно, багатьом цікаво подивитися, як виглядає справжній прополіс. В наш час це дуже просто: можна зайти в Мережу і знайти відповідні фото. Настоянки прополісу користь часто приписують величезну, і про застосування настоянки прополісу у великих кількостях повідомляє пізнавальна література та інтернет. Лікувальні властивості і протипоказання, як проводиться застосування в домашніх умовах – про все це можна дізнатися негайно.

Походження прополісу

Цікаво, як бджоли збирають цей клей. Збирається речовина з бруньок навесні, коли вони ще молоді і липкі. І тільки в цей короткий період. Але це ще не все – необхідно обробити клейковину своїми ферментами. Після цього повинен пройти певний строк. Тоді можна сказати, що процес формування стався повністю, і речовина готове до використання.

Не тільки бджолиний мед, але і клей має досить складний склад, який донині вивчається і не може бути встановлений в повній мірі. Досить складно перерахувати весь перелік інгредієнтів, з яких складається клей, але можна навести самі основні:

 • білки;
 • смоли;
 • спирти;
 • масла;
 • цукор;
 • віск;
 • вітаміни;
 • квітковий пилок.
Це цікаво  Лікування виразки шлунка і дванадцятипалої кишки прополісом

Як зазначалося, це далеко не весь список, але по ньому видно, як багатогранно це речовина. Насправді, властивостей у нього так само багато, як і складових елементів. Цим пояснюється таке широке його застосування.

Дія прополісу

Речовина надає широкий спектр дій, насамперед медичних. Воно вбиває більшість бактерій і вірусів, але ті, з якими вона не може справитися, купірує, тобто не дає розвиватися, уповільнює розвиток, що сприятливо позначається на організмі хворого.

Прополіс знешкоджує речовини, які є для людини отруйними

В результаті власний імунітет людини може побороти недугу. Має дію, спрямоване на загоєння, відновлення зруйнованих клітин. Наведемо список властивостей:

 • імуномодулююча;
 • дезінфікуючий;
 • антиоксидантну;
 • антибактеріальне;
 • судинозвужувальну;
 • антитоксичну;
 • дермопластическое;
 • протизапальна.

А ось доктор Комаровський, наприклад, говорить про те, що можна застосовувати речовину і в тих випадках, якщо людина зовсім не хворий. Зокрема, настоянка має непогану підтримку організму: живильну, вітамінну, омолоджуючу, загальнозміцнювальну. Особливо рекомендується поєднувати прийом з вправами.

Мова йде про заняття фізкультурою. Зрозуміло, в першу чергу це відноситься до людей похилого віку, функції організму в яких ослаблені.

Настоянка прополісу

Найефективніший спосіб застосування речовини — це настояти його на спирту, горілки. Іноді ставиться питання, як настояти прополіс на самогоні, але потрібно розуміти, що це крайня міра.

Застосовується найчастіше чистий спиртової продукт, тоді виготовлення буде технологічно правильним, тобто готовий склад не зможе завдати шкоди організму. Це потрібно враховувати особливо суворо, якщо настоянка прополісу дітям теж буде при нагоді даватися. Адже дитячий організм більш чутливий до похідних меду, а тим більше до спирту.

Важливо знати, як давати настоянку прополісу дітям, так як завжди треба брати до уваги, що в ній міститься алкоголь. Треба проводити лікування під наглядом лікаря. В іншому випадку є ризик того, що засіб не може допомогти або зробити негативний вплив за допомогою алкоголю на незміцнілий дитячий організм.

Це цікаво  Корисні властивості і протипоказання для використання бджолиного пилку

Перш ніж з’ясувати, що лікує настоянка прополісу, потрібно визначитися з тим, як зробити настоянку прополісу. Вчені з’ясували, що якщо нагріти речовину, то воно не втратить своїх корисних властивостей. Завдяки цьому з’явилася можливість робити найрізноманітніші продукти, які містять прополіс. Але передусім людей хвилює питання, як зробити в домашніх умовах настоянку, яка була б необхідної якості.

Зрозуміло, якщо купити настойку в магазині, то там буде знаходитися зі стовідсотковою ймовірністю інструкція щодо застосування всередину (див. рецепт). А ось якщо виготовити вдома, потрібно ще знати, як правильно приймати настоянку прополісу. Рецепту в цьому випадку немає. Справа в тому, що при нагріванні клейка речовина плавиться, а в спирті воно розм’якшується. Тобто обидва ці способу цілком підходять. Але в домашніх умовах, звичайно, використовується тільки другий.

Виготовлення настойки

Спочатку заморожена клейковина натирається на тертці з дрібними отворами. Її заливають холодною водою. Все, що спливло, можна видаляти. Далі просушують. 200 мл підігрітого на водяній бані спирту медичного змішують з 20 грамами бджолиного клею. Суміш проціджують крізь марлю і вату.

Відомо, що настоянка прополісу в косметології досить часто застосовується, оскільки містить безліч вітамінів, які живлять, розгладжують, оздоровлюють шкіру

Іноді використовується спеціалізована фільтраційна папір. Можна приготувати розчин і іншої концентрації, але зазвичай ця цілком задовольняє всім методам лікування. Багато хто думає, що приготувати настоянку дуже складно, а коли дізнаються, чого, скільки і куди класти – розуміють, що це дуже просто.

Найкраще перерахувати захворювання, які лікує настоянка, за їх причин. Отже, відбувається вилікування хвороб, викликаних:

 • дефіцитом речовин (нестача вітамінів);
 • фізичними причинами (пошкодження покривів);
 • запаленням (набряки, подразнення);
 • хімічними впливами (опіки).

Вважається, що також добре допомагає засіб людині, який знаходиться в важкому психічному стані. Також застосовується при алкогольної або наркотичної залежності: тяга знижується, загальний стан організму поліпшується.

Це цікаво  Забрус і перга для зубів

Застосування настоянки

Вважається, що застосування настоянки дуже широко, наприклад, можна лікувати за допомогою її хвороби порожнини рота. До речі, настоянка прополісу і лепехи непогано поєднуються. І настоянка прополісу при стоматиті – перше, що радять зубні лікарі, так як крім дезинфікуючого ефекту спостерігається знеболюючий і, звичайно, відновний. Достатньо 20 мл розчину в тиждень.

Традиційна медицина почала свій шлях у цій галузі з ЛОР-хвороб. Виявилося, що настоянка прополісу при ангіні, настоянка прополісу при отиті, настоянка прополісу у вухо, настоянка прополісу в ніс – практично універсальний засіб, який завжди допоможе, заспокоїть біль, знизить запалення.

Це речовина саме лікує, повністю усуваючи симптоми. Також важливо, що воно повністю натуральне, тобто не містить шкідливих домішок. У лікуючого лікаря можна дізнатися, яким курсом мажуть мигдалини, але багато експериментують самостійно.

Настоянка прополісу для вух застосовується особливо часто, дуже добре допомагає. Настоянка прополісу при фарингіті, настоянка прополісу при кондиломах зіграв свою вирішальну роль, так як до сих пір для цих захворювань не було розроблено ліки, яке діяло б так ефективно і швидко.

Перед застосуванням обов’язково потрібно почитати відгуки хоча б у Мережі, як брати, вживати. Також важливо знати, як розподілити прийом рівномірно, скласти спеціальний лікувальний графік.

Відомо, що в деяких випадках допомагає настоянка прополісу від кондилом, але тут настійно не рекомендується проводити лікування своїми силами, це може бути небезпечно. Настоянка прополісу від підвищеного холестерину також застосовується. Тут обов’язково потрібен рецепт. Не переживайте, це звичайна практика.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *