Настоянка прополісу на спирту і горілки в домашніх умовах: застосування та відгуки

Настоянка прополісу на спирту — це той препарат, який завоював досить велику популярність як у дорослих, так і у дітей, про що свідчать відгуки. Користь від неї дуже велика, вона має широке застосування для лікування суглобів (зовнішньо), для підвищення імунітету, боротьби з різними запальними та інфекційними захворюваннями і т. д.

Прополіс на спирту

Від чого допомагає прополісу на спирту: застосування

Настоянка прополісу на спирту або горілки корисна при багатьох станах. Так, згідно інструкції, препарат має цілющі властивості при наступних хворобах.

 • Прополіс на спирту у вигляді настоянок давно стали застосовувати в лікуванні різних респіраторних захворювань (ліки можна швидко приготувати і застосувати, що дозволить пацієнту більше не кашляти, не чхати, позбутися від нежиті, бути здоровим).
 • Настоянка прополісу на горілці або спирті, приготування якої в обох випадках практично однаково, корисна при хворобах ШКТ для лікування від виразки шлунка, захворювань печінки, холециститу, запалення кишечника і т. д.
 • Проводиться лікування прополісом на спирту шкірних захворювань. Для цього можна використовувати ту ж спиртову настоянку, приготування якої здійснюється за стандартним рецептом, от тільки її потрібно не пити, а робити на її основі різні примочки і протирання.
 • Можна пити настоянку і при більш страшних захворюваннях, таких як атеросклероз, важкі хвороби опорно-рухового апарату, інфекційні захворювання, тим більше що спиртового настою прополісу скільки не пий — шкоди практично не буде, адже це натуральний продукт, у якого відсутні серйозні протипоказання. Їм піднімають імунітет, лікують хронічні хвороби, з його допомогою відновлюються після різних несприятливих станів. Настоянка прополісу може зробити те, на що нездібні інші препарати.
Це цікаво  Як використовувати бджолиний підмор жінкам для схуднення та оздоровлення?

Як приймати прополісу на спирту всередину

Незважаючи на уявну простоту рецепта на основі бджолиного клею, існує досить багато способів приготування препаратів, а також їх застосування. Так, можна проводити полоскання горла спиртовим настоєм (розчином) прополісу, який готується наступним чином:

 • роблять суміш з рівної кількості шавлії, ромашки, звіробою, заварюють;
 • у відварі необхідно розчинити 30 крапель спиртової настоянки прополісу (або розчину);
 • склад приймають до 6 разів у добу, полощучи їм горло, ротову порожнину, носоглотку в залежності від потреб.

Спиртова настоянка прополісу для шкіри

Якщо потрібно лікувати зовнішні хвороби, застосовується той же препарат, тільки дещо в іншому вигляді. Так, розчин прополісу використовують наступним чином:

 • Для лікування гнійних запалень спочатку видаляють гній з рани або шкірного покриву, після чого наносять краплями препарат. Використовувати кілька разів в день.
 • При різного роду дерматозах (псоріаз, екзема, себорея, карбункули, фурункули) уражені ділянки обробляють, використовуючи розчин прополісу або мазь.
 • Якщо лікується грибок шкіри або нігтів, використовують настоянку високої концентрації (рецепт відрізняється тільки великим вмістом діючої речовини).

Як пити настоянку прополісу на спирту правильно

Вище вже згадувалося, що показання до застосування прополісу — це різного роду запальні захворювання. Як приймати препарат:

 • Якщо лікується інфекція дихальних шляхів, приймають 30 крапель настоянки вранці з чаєм.
 • Для лікування хвороб ШЛУНКОВО-кишкового тракту препарат приймають по 25 крапель до прийому їжі, при цьому бажано застосування з молоком або теплою водою.
 • Для лікування жіночих захворювань приймають по 20 крапель двічі на день.
 • При більш складних захворюваннях застосовується тільки концентрований препарат — 20% (гіпертонія, онкологія і т. д.).

Як приготувати настоянку прополісу на спирту в домашніх умовах

Насамперед визначаються, якої концентрації буде препарат. Це потрібно, щоб знати, як розвести прополіс у спирті — в якій кількості та яким чином. Після чого вибирають розчинник — спирт або горілку. Так, найменше викликає питань спосіб, як наполягати прополісу на спирту. Для цього потрібно на 10 г сировини додати 90 мл медичного спирту 70% для 10% настоянки.

Це цікаво  Як топити віск без воскотопки в домашніх умовах

Настоянку потрібно витримувати не менше двох тижнів

Як наполягти прополіс на горілці

Звичайно, медичний спирт — це ідеальний варіант, але можна приготувати препарат і при наявності горілки. Для цього просто міняють пропорції сировини: на півлітра горілки беруть 50 г бджолиного продукту, після чого також наполягають не менше півмісяця і приймають за стандартною схемою.

Застосування дітям

Використовуючи дану настойку, слід пам’ятати, що дітям до 3 років вона протипоказана. По-перше, тому що містить спирт, по-друге, невідомо, чи має дитина алергії на бджолині продукти і як на них реагує.

Після закінчення цього віку вже можна привчати дитину до подібних продуктів, от тільки не до настоянці, а до водного розчину, який можна зробити самим, або придбати. Часто заважають водний розчин з молоком і підігрівають (особливо ефективно при застуді).

Вже в більш старшому віці можна застосовувати настоянку зовнішньо для лікування окремих захворювань, але при цьому строго потрібна консультація лікаря. Також вона особливо потрібна, якщо мова йде про нижченаведених станах:

 • вагітність;
 • алергія на продукти бджільництва;
 • індивідуальна непереносимість;
 • дитячий вік до 3 років і т. д.

Але навіть у цих випадках настоянка прополісу практично не завдає шкоди, тому в особливо складних ситуаціях може використовуватися.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *