Необхідна обробка бджіл препаратом Біпін в осінній період

Догляд за бджолиними сім’ями — невід’ємна частина роботи бджоляра. Особливу увагу слід приділити профілактиці і лікуванню від комах шкідників і характерних захворювань. Величезну допомогу при ураженні бджіл кліщами надає спеціальний препарат «Біпін».

Як застосовувати його для лікування від варроатозу, а також особливості використання та корисні рекомендації наведені в інформації нашої статті.

Опис і властивості

Необхідна обробка бджіл препаратом Біпін в осінній період

Препарат відноситься до системних акарицидам. Дія заснована на контактному способі і спрямоване на усунення кліщів-шкідників. Обробка бджіл Бипином повинна відбуватися в суворій відповідності з інструкцією і передбачає застосування засобів індивідуального захисту. Форма випуску — скляні ампули об’ємом 0,5 мл

Засіб токсичне, тому при його використанні необхідно точно розраховувати дозування, щоб не завдати шкоди бджолиним сім’ям.

Властивості препарату:

 • знижує ризик виникнення захворювання вароатозу;
 • не завдає шкоди пчелосемьям, якщо правильно використовувати;
 • можна використовувати одночасно з термічною обробкою вуликів;
 • результат після обробки проявляється приблизно через три години;
 • ефективний для лікування на різних стадіях зараження;
 • застосування препарату не впливає на якість і кількість медових продуктів;
 • обробляти бджіл Бипином досить просто і для цього не потрібно додаткових пристосувань.

Рідина у скляних флаконах прозора, з характерним сильним запахом. Розводити його необхідно з звичайною водою. При використанні цього препарату важливо захистити шкіру від прямого контакту, особливо з концентрованим розчином. Термічне використання засобу передбачає додатковий захист органів дихання, а також дотримання правил безпеки при роботі з обладнанням.

Інструкція по застосуванню

Головна умова ефективного лікування — правильно використовувати препарат. Як вже зазначалося раніше, активна речовина токсична, тому обов’язково дотримуйтесь дозування і рекомендації по приготуванню. Щоб наочно побачити всі важливі приготування і використання препарату, а також як відбувається обробка бджіл від кліща, можна ознайомитися з відеороликом. У цьому також допоможе вам наведена нижче інформація.

Це цікаво  Метод Цебро в пасічникування

Алгоритм робіт:

 1. Необхідно розвести розчин водою у відповідності з інструкцією. Стандартна ампула ліки змішується з літром води, після чого розчин набуває молочний відтінок.
 2. З підходящої ємності виконується обприскування бджіл. Це необхідно робити методично, намагаючись захопити всіх комах.
 3. Через певний період часу обробку слід повторити для закріплення результату.

Насправді все досить просто. Багато бджолярі для зручності обприскування використовують звичайну пластикову пляшку з невеликим отвором у кришці. Якщо опис подібних конструкцій з системи внутрішньовенного вливання (медичної крапельниці), а також використання садового обприскувача. Всі методи хороші, головне, визначити для себе оптимальний.

Особливі рекомендації

Практичний досвід багатьох бджолярів підтверджує ефективність застосування препарату. Засіб використовується не тільки для лікування вароатозу бджіл, але і в якості профілактики цієї небезпечної недуги.

Рекомендується проводити обробку двічі за сезон: на початку весни і восени, перед підготовкою до зимівлі вуликів. Саме в цей час активізується життєдіяльність шкідників-кліщів, тому результативності обробки буде максимальною.

Важливі нюанси застосування Біпіна:

 • не можна використовувати засіб у чистому вигляді;
 • температура води для розчину повинна бути теплою (приблизно 30-40 градусів), але не дуже гарячою;
 • дозування засобу: приблизно 10 мл розчину на одну вуличку;
 • ліки необхідно використати протягом доби після приготування розчину, інакше результат буде не настільки ефективний;
 • застосовувати засіб після закінчення терміну придатності заборонено;
 • засіб не допоможе позбутися від шкідників всередині комірок з розплодом, тому кращий результат проявиться при обробці в осінній час;
 • не можна виконувати обприскування Бипином перед збором меду, щоб токсичні речовини не потрапили до складу продуктів;
 • збільшення дозування загрожує отруєнням і загибеллю бджіл, тому такі методи заборонені;
 • виконувати обробку необхідно при температурі навколишнього середовища понад 5 градусів.
Це цікаво  Як підготувати бджіл до зими і сформувати гніздо?

На дуже ослаблених сім’ях застосування Біпіна може викликати негативний ефект, тому дуже важливо вчасно помітити симптоми недуги. Бджільництво — складний процес, але знання таких нюансів зробить його менш проблематичним. Поява кліща можна визначити за нехарактерному поведінкою бджіл, а також слабкості і видимих дефектів у молодого потомства. Тривалість життя комах знижується, як і обсяг зібраного меду.

У вулику з’являється багато відходів, а самі бджоли демонструють занепокоєння і агресивність. На тілі бджоли можна побачити плямочка коричневого кольору, схожу на зерно проса. При сильному зараженні вулика кількість паразитів зростає дуже швидко, цілком паралізуючи нормальні процеси в родині.

Крім очевидної шкоди і ослаблення комах, кліщі є переносниками небезпечних захворювань, з якими бджолиний організм не впорається самостійно. Лікувати зараження варроатозом надзвичайно важко, але це обов’язковий захід для успішного утримання пасіки.

Як виконувати обробку Бипином дим з гарматою

Інструкція по застосуванню препарату передбачає використання для термічної обробки вуликів. Для цього широко застосовуються спеціальні дим-гармати, які є в арсеналі будь-якого бджоляра. Приготування розчину не відрізняється від вищеописаних рекомендацій, але існує ряд нюансів при використанні цього пристосування.

Як правильно використовувати Біпін з дим-гарматою:

 1. Розвести розчин для обприскування.
 2. Зібрати всі частини дим-гармати у відповідності з інструкцією, заправити гасом.
 3. Залити приготовану суміш в спеціальний резервуар пристрою.
 4. У кожен вулик необхідно випустити два-три клуби диму, щоб повністю обробити від кліща.

При використанні цього пристрою обов’язково необхідно захистити органи дихання. Засіб може викликати алергічні реакції, а також подразнення на шкірі, тому використання індивідуальних засобів захисту обов’язково. Оброблений вулик необхідно залишити до повного вивітрювання диму.

Ефективність застосування препарату Біпін для бджіл можна перевірити за допомогою звичайного аркуша паперу. Для цього перед обробкою постелити на підлогу вулика чистий паперовий аркуш. Через три години після використання дим-гармати з розчином Біпіна або обприскування звичайним методом на аркуші виразно стануть видні загиблі кліщі-шкідники. Скільки їх буде, залежить від важкості ураження бджолиної сім’ї.

Це цікаво  Годівниця для бджіл

Останки паразитів найкраще спалити, а процедуру повторити при необхідності. Для лікування бджіл досить обробити вулики двічі на рік, решту часу використовуючи профілактичні методи. До таких відносять обприскування вулика хвойним відваром, а також застосування ефірних масел і екстрактів.

Варроатоз — небезпечне захворювання, вилікувати яке досить складно. Одним з найпопулярніших ліків вважається «Біпін». Його застосування не виявляє негативного впливу на сім’ю, при цьому відзначається швидкий і тривалий ефект. Для обробки бипином бджіл і вуликів восени використовуються різні препарати і методи.

Найпростіший — обприскування внутрішньої частини вулика розведеним розчином, але можна також проводити обробку за допомогою дим-гармати. Особливості застосування препарату, корисні поради та важливі нюанси наведені в інформації нашої статті.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *