Необхідне обладнання для виробництва продуктів бджільництва

Необхідне обладнання для бджільництва, допомагає виконувати такі роботи, як фасування меду, виробництво вощини, медовухи стало затребуваним у приватних підприємців. Мед та інші продукти медового бізнесу користуються великою популярністю. Це ласощі володіє цілющими властивостями, які допомагають впоратися з різними недугами.

Виробництво меду – вигідний бізнес, якщо правильно його організувати. Ця справа вимагає особливих матеріалів, тому важливо знати, яке обладнання для бджільництва знадобиться в першу чергу.

Способи організації медового бізнесу

Необхідне обладнання для виробництва продуктів бджільництва

Здійснювати виробництво продукту можна двома способами:

 1. Почати робити мед «з нуля». Для цього потрібно або володіти хорошими знаннями і вміннями в пасечном справі, або наймати фахівця. Цей спосіб важче наступного, але має певні переваги.
 2. Робота з готовим продуктом. Для цього потрібно буде організувати закупівлю меду з пасік, його фасування та збут.

Переваги першого варіанта полягають в тому, що величина чистого прибутку буде вище, до того ж додатковий прибуток принесе продаж інших продуктів: прополісу, пилку, маточного молочка та воску.

Обладнання для виробництва меду помітно спростить процес отримання ласощі. Самий оптимальний варіант – купити вітчизняний прилад Медофит+, в якому поєднані всі необхідні пристрої для повного вироблення меду. Для роботи на цьому агрегаті потрібні чотири людини, які будуть стежити за прийманням сировини, завантаженням його в пристрій, фасуванням.

Виробництво воскових стільників

На території Росії функціонує безліч пасік. Їх власники готові купити спеціальне обладнання чи сировину для виробництва високоякісної продукції.

Продаж вощини – хороший варіант бізнесу. Вощина – це особлива заготівля для сот. Бджолярі постійно купують цей матеріал, і при великому числі бджолосімей витрата на воскові листки виходить чималий. Але займатися виготовленням вощини краще в районах активного бджільництва, щоб було кому поставляти цей специфічний матеріал.

Це цікаво  Інструкції по самостійному виготовленню пастки для бджіл

Технологічний процес, яким володіє обладнання для виробництва вощини, складається з наступних етапів:

 • сировину під впливом тепла розтоплюється;
 • отримана суміш відстоюється певний час, а потім проціджується;
 • спеціальні барабани і формують валики листи;
 • прес здавлює листи, поки не вийде цілісне полотно товщиною від 0,4 см;
 • на полотно наносяться відбитки у формі шестикутників-сот;
 • стрічка розрізається на листи певного розміру;
 • вощина сушиться, потім її упаковують для продажу.

Основна сировина для такої машини – віск з пасік. Для виготовлення вощини в домашніх умовах достатньо тільки цього компонента.

Розлив меду

Вибрати правильне обладнання для фасування меду необхідно для швидкого випуску цього продукту в сучасної та якісної упаковці. Для цих цілей можна придбати верстат для розливу меду. Його головні переваги полягають у наступному:

 1. Наявність дозатора для розпуску меду, який дозволяє розливати рідину по банках від 20 грам до 10 кілограм з точністю +/- 4 грами.
 2. Перекачування з однієї тари в іншу з попереднім зазначенням потрібної ваги на дисплеї.
 3. Збивання меду до отримання стану суфле.
 4. Швидка прибирання верстата після роботи.
 5. Регулювання об’єму і висоти банки.
 6. До 300 кілограм перекаченного продукту за годину.

З допомогою такого насоса пасічний мед можна швидко упакувати і виставити на продаж.

Реалізувати готову солодкість реально кількома шляхами. Найпростіший – мати справу з оптовиками, які потім перепродадуть мед підприємствам роздрібної торгівлі. Перевага цього способу – немає необхідності самостійно шукати магазини-покупці, виробник отримує гроші відразу ж. Мінус – низька ціна і, відповідно, не така велика прибуток.

Ще один спосіб – продавати відразу в магазини. Торгові центри зацікавлені в поставках фасувального меду домашнього приготування, а самому продавцю це приносить непоганий прибуток. Головне, зуміти домовитися з керівництвом, аби саме вашу продукцію магазин розміщував на своїх прилавках.

Це цікаво  Бджоли в березні: роботи на пасіці

Найприбутковіший варіант – відкрити свій магазинчик медової продукції. Однак у цьому випадку з’являться інші витрати: оренда торгового місця, зарплата продавця, купівля касового обладнання.

Ціна на товар буде залежати від виду тари. Недорогі банки з пластику знизять вартість солодощі, зате привернуть покупців. Краще розливати мед в невеликі тари, по 200 або 300 мілілітрів: товар також буде коштувати трохи і його швидше куплять. Скляні банки або дерев’яні бочонки в якості упаковки можуть бути невдалим варіантом, так як із-за них вартість продукту помітно підвищиться.

Також підвищує вартість будь тара з етикеткою, на якій вказується час і місце збору меду, дата розливу, виробник.

Продаж медовухи

На Русі цей напій відомий вже давно, любили його за смачний аромат меду і приємний післясмак. Довгі роки напій був забитий, однак зараз знову стає популярним.

Сировина для виробництва медовухи краще брати на невеликих пасіках. З великими пчеловодческими господарствами домовитися буде складніше, оскільки вони збувають продукцію оптовикам, здатним купувати сировину у великих обсягах.

Обладнання для виробництва медовухи дозволяє виготовляти цей напій на основі старих рецептів, але завдяки вдосконаленню технологічного процесу виробляти його стало легше і швидше.

Особливу обладнання дозволить варити до 5 тонн на добу. Плюси такого міні-заводу полягають у наступному:

 • Велика продуктивність: за десятигодинну зміну можна приготувати п’ять тон медовухи.
 • Невелика собівартість напою: літр медовухи обійдеться приблизно 15-17 рублів.
 • Обслуговувати агрегат під силу одній людині.
 • Обладнання підходить для виробництва інших напоїв на основі бродіння.
 • Апарат автоматично миється після виробництва чергової партії, що зручно для виготовлення кількох видів напоїв протягом дня.

Апарат передбачає розфасовку в пляшки або фляги різної ємності.

Це цікаво  Противороевые методи бджільництва

Виробництво меду, як фасованого, так і немає, – економічно ефективний і вигідний напрямок бізнесу. Відкрити таку справу буде під силу і новачкові, і невеликим фермерським організаціям, які мають свої пасіки і розвідних бджіл. Гарну справу можна побудувати як на продажу самого ласощі, так і виробництві сировини для пасік.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *