Необхідні дії в разі укусу вашого кота бджолою або осою

Зміст пасіки передбачає знання багатьох важливих нюансів. Якщо вашого кота вкусила бджола – що робити в такій ситуації? Головне – не розгубитися і швидко вжити заходів по забезпеченню необхідної допомоги бідному тварині. Що робити і як себе поводити в такому випадку розповість вам наша стаття.

Група ризику

Необхідні дії в разі укусу вашого кота бджолою або осою

Незважаючи на те, що така неприємність може статися в самий несподіваний момент, і від атаки комахи не застрахований ніхто, існує певні передумови, коли нападу можна спрогнозувати.

Коли збільшується ризик:

 1. Наступ весняної відлиги і перших обльотів. У цей період комахи можуть не розібратися в ситуації» і напасти навіть без видимого приводу. Домашні вихованці також з настанням весняного тепла більш схильні до пошуку пригод, тому літаючий об’єкт стане вдвічі цікавим і привабливим.
 2. Під час літнього відпочинку на природі. Багато кішки знайомляться з «дикої» природою тільки під час літніх поїздок на дачу. Для допитливого вихованця — це цілий новий світ, а його пізнання може призвести до несподіваних відкриттів.
 3. Тварини-підлітки дуже цікаві і ще не розуміють різниці між безпечними і небезпечними «іграшками». Такий кошеня або щеня легко стане жертвою кусачего комахи, особливо часто зустрічаються випадки невдалої спроби з’їсти літаючого жука. Укус в цьому випадку може потрапляти на гортань і ротову порожнину, що робить ситуацію небезпечною подвійно.

Зрозуміло, спрогнозувати ситуацію дуже складно, адже пухнастий улюбленець цілком може зустрітися з бджолою осою або навіть на балконі багатоквартирного будинку. Головною умовою, щоб все пройшло максимально успішно, і укус не приніс важких наслідків, є швидкість реагування господаря. Що робити в ситуаціях, коли кішку або собаку вкусила бджола, а також у яких випадках необхідна термінова допомога ветеринара, розказано далі в нашій статті.

Це цікаво  Рецепти масок для волосся з використанням меду і коньяку з рекомендаціями щодо їх застосування

Що робити в разі укусу?

Помітити подібну травму досить легко, адже відповідна реакція на бджолину отруту проявляється пухлиною і сильною хворобливістю. В залежності від розташування укусу це навіть може створити загрозу для життя, тому головне в такій ситуації-не розгубитися й вчасно прийняти необхідні заходи.

Як надати необхідну допомогу:

 • оглянути місце укусу і витягнути при необхідності жало;
 • ранку злегка здавити двома пальцями, щоб видалити хоча б частину отрути;
 • травмоване місце обробити будь-яким дезинфікуючим препаратом, який є під рукою;
 • добре допомагає зняти пухлину компрес з харчової соди з кип’яченою водою;
 • до запаленого місця прикласти лід або холодний компрес;
 • дати вихованцеві антигістамінний препарат;
 • якщо розвинувся сильний набряк, бажано також дати сечогінний засіб;
 • добре подіє місцеве знеболююче;
 • забезпечити тварині спокій і постаратися заспокоїти.

Бджола залишає на місці укусу своє жало, яке необхідно обов’язково видалити, при можливості намагаючись не пошкодити «мішечок» з отрутою. Це, зрозуміло, не завжди можливо, адже чотириногий улюбленець у будь-якому випадку постарається позбавитися від нього самостійно.

Якщо ж в ранці не видно ніяких сторонніх предметів, можливо, вихованець мав справу з іншими смугастими «родичами» — осою чи джмелем. Алгоритм дій у цьому випадку буде такий же.

Обов’язково постежте за вихованцем в подальшому. Якщо укус прийшовся в кінцівку, як правило, це досить легко переноситься постраждалим. Інша справа, коли тварина намагалася проковтнути жужжащего «розвідника». У цьому випадку може розвинутися анафілактичний шок і сильна пухлина, заважає дихати. При таких симптомах необхідно терміново звернутися до лікаря.

Важливою умовою якісної допомоги буде також і моральна підтримка господаря. Не залишайте кота/собаку без нагляду, а тим більше-не випускайте на вулицю. Ваша ласка і теплі слова стануть одним з ліків для потерпілого вихованця. Зрозуміло, не завжди він винесе правильний урок із ситуації, але навіть при багатократному полюванні на смугастих «хижачок», тварина все одно буде раде відчувати вашу любов і підтримку.

Це цікаво  Інструкції щодо приготування та використання масок для волосся з медом і корицею

В яких випадках необхідно звернутися до ветеринара?

На бджолину отруту у тварин, як і у людей, може виникнути алергічна реакція. У цьому випадку мова йде вже про порятунок життя, тому діяти потрібно негайно. Щоб детальніше розібратися, в яких ситуаціях не обійтися без кваліфікованої допомоги, пропонуємо вашій увазі наступну пам’ятку.

Терміново до лікаря, якщо:

 1. Якщо укус прийшовся в глотку і тварина почала задихатися.
 2. Помічено декілька укусів.
 3. Набряк переріс допустимі межі.
 4. Тварина дуже мало, анафілактичний шок може розвинутися миттєво.
 5. Спостерігається блювання, сухий кашель і ознаки задухи.
 6. Підвищилося слиновиділення.
 7. Жало застрягло у важкодоступних місцях, наприклад, на слизових оболонках.
 8. Сильно підвищилася температура тіла вихованця.
 9. Кішка веде себе нетипово, а тим більше при судомах і втрати свідомості.

Зазвичай при своєчасному зверненні до ветеринара такі ситуації вирішуються благополучно. Вихованця обов’язково оглянуть, зроблять необхідний протиалергічний укол, оброблять ранку і дадуть подальші рекомендації по догляду.

У деяких країнах, наприклад, Південній Америці, господарі часто стикаються з нападом на вихованців агресивних порід африканських бджіл. В цьому випадку прогнози досить невтішні, адже отрута цих бджіл-вбивць набагато сильніше і концентруватися, так і жалять вони практично всім роєм. В наших регіонах, на щастя, про таке говорити не доводиться, тому кішка або собака можуть відбутися «легким переляком» і вилучити (або ні) пам’ятний урок на майбутнє.

Профілактика

Говорити про можливих попереджувальних методи, зрозуміло, досить складно. Від укусів комах неможливо застрахуватися навіть людям, а що вже говорити про допитливих вихованців. В цьому випадку можна тільки постаратися максимально швидко зняти больовий і алергічний шок, а також заздалегідь підготуватися до можливих неприємностей.

Основні методи профілактики:

 • При виїзді на природу або на дачу обов’язково потрібно спорядити дорожню аптечку з усім необхідним. Дуже важливо вчасно зорієнтуватися і дати тварині не тільки оптимальний препарат, але і правильне дозування.
 • Якщо поблизу проводяться роботи з викачування меду або просто плановий огляд пасіки, необхідно обмежити доступ тварин в безпосередній близькості від бджіл. Зазвичай нормальні сусіди також попереджають про можливу загрозу з боку смугастих трудівниць, тому подбайте не тільки про свою безпеку.
 • Поїздка на дачу з вихованцем може закінчитися не самим кращим чином, тому не полінуйтеся дізнатися адресу та графік прийому найближчого ветеринара. Це гарантовано вбереже вихованця від зайвих травм, а вас — від переживань і турбот.
Це цікаво  Банан і мед від кашлю: народний рецепт

Якщо вашого кота вкусила оса, бджола або джміль, необхідно точно знати, що робити в цьому випадку. Життя маленького вихованця може бути під загрозою, якщо укус прийшовся в горлову частину або сильно постраждало повіку, ротова порожнина або живіт.

Якщо виявлено декілька укусів або стан вихованця не стабілізувався після наданої допомоги, необхідно терміново відвідати ветеринара. Особливістю бджолиної отрути вважається висока токсичність, тому в несприятливій ситуації тварина може серйозно постраждати і навіть померти.

У нашій статті розглянуто заходи по наданню першої допомоги при укусах цих комах, а також дані практичні поради, які можуть стати в нагоді під час літнього відпочинку.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *