Обігрів бджіл: що вибрати

У деяких регіонах дуже суворі зими. Тому пасічники змушені використовувати не тільки зовнішнє утеплення вуликів, але і внутрішнє. Обігрів бджіл може здійснюватися спеціальними покупними або саморобними приладами.

Обігрів бджіл

Обігрівач для бджіл допомагає не тільки поліпшити стан сім’ї, але і скоротити споживання корму. Це, в свою чергу, допомагає не робити надраннього обльоту. Таким чином, кишечник комах не перевантажується, і у вуликах не буде проносу. Але адже в диких умовах бджоли як-то гріються?

Так, дійсно, якщо подивитися на поведінку бджіл в зимовий час, можна побачити, що для обігріву вони збиваються в кулю і перебувають у такому стані. Це дозволяє їм підтримувати високу температуру у вулику. Але в північних широтах замерзає величезна кількість диких бджіл.

Види обігрівачів:

  • рамкові;
  • апарати Прогальского;
  • пластини;
  • саморобні пристрої.

Безсумнівно, найбільш популярними є електрообігрівачі. Вони мають напругу 12 В і здатні обігріти вулик. Електропідігрів здійснюється на дні будиночка, прилад має форму пластини. Покриття обігрівачів можуть відрізнятися. Крім того, вони мають терморегулятор для бджіл.

Прилад Прогальского – дорогий спосіб обігріву. Але з часом ціна себе виправдовує. За допомогою цього апарату можна контролювати не тільки температуру, але і вологість. Також апарат застосовують для обігріву декількох вуликів одночасно.

Електрообігрівачі для бджіл можуть бути рамковими. Це конструкції, виготовлені за формою звичайної рамки для сот. Вартість таких пристосувань невисока, але при бажанні їх можна виготовити самостійно.

Виготовляємо підігрівач для бджіл своїми руками

Простіше всього зробити в дні вулика отвори і вставити туди лампочки, обгорнуті фольгою. Серед недоліків такого обігрівача – відсутність можливості регулювати температуру. Її необхідно постійно контролювати і відзначати, щоб не допустити перегріву.

Це цікаво  Які бувають годівниці для бджіл і як їх виготовити самостійно

При бажанні можна зробити вдосконалену модель, для цього береться шматок шиферу і свердлимо в ньому отвори. В якості нагрівача використовується ніхромовий дріт. Вона укладається між рядами. Затискається пластина між двома ізоляційними пластинами. Наверх вкладається лист оцинкування. Для затиску беруть заклепки.

Як бачите, пристрій просте. Щоб забезпечити постійне значення температури, використовують терморегулятори. Це датчики тепла, які вимикають прилад при надмірному підвищенні температури.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *