Обладнання для бджільництва: що потрібно

Початківець бджоляр після проведення підготовчих робіт з облаштування пасіки повинен подбати про інструментах та інвентарі. Обладнання для бджільництва – це необхідна в роботі річ, без нього неможлива робота на пасіці. Сюди входять інструменти, що використовуються для догляду за бджолами, обладнання для меду, з допомогою якого здійснюється відкачка його з стільників. Купується захисний одяг, яка допоможе захистити обличчя і руки.

Обладнання для бджільництва

Допоміжне пасічницьке обладнання

  • Кожному бджоляру необхідна стамеска. Їй проводиться чищення деталей корпусів від прополісу і відкладень воску. Стамеска допомагає розділити корпусу, підняти дах, дістати рамку і зробити багато інших справ.
  • У пчеловодческом інвентарі обов’язково наявність пасічного ножа, а ще краще двох. Ніж допомагає роздруковувати закриті стільники. Заточене лезо ножа із двох сторін і розташоване під кутом 90° до ручки. Ніж повинен бути теплим, так зручніше працювати з сотами. Поки один ніж гріється, другий використовується в роботі.

Можна використовувати в роботі з сотами електричний ніж, він працює від акумулятора 12 вольт. Це дуже зручно: ніж розігрівається при зрізанні забрусу і охолоджується в перерві.

  • Під час роботи з корпусами, при перенесенні рамок з сотами і розплодом необхідний переносний ящик. Він допомагає приховати рамки від бджіл-злодійок.
  • Заспокоїти бджіл при роботі з корпусами допоможе димар. В нього поміщають димляче речовина, наприклад, деревину полусгнившую або мішковину, просочену горючою речовиною.
  • Для збереження племінних маток до підсадки використовується маткова клітинка. Це коробочка розміром із сірникову з двома входами і виїмкою для корму. В ній матку можна тримати кілька днів.
  • Щоб зловити рой під час роїння повинна бути рійниця. Вона являє собою невисокий циліндр з тканинної кришкою.
Це цікаво  Весняний огляд бджіл, бджолиних сім'ї

Обладнання для відкачування меду

Щоб отримати мед із стільників, на пасіці є медогонка. Працює медогонка наступним чином: в неї поміщаються стільники (різне кількість залежно від її обсягу) і починається обертання. Мед під дією відцентрової сили випливає з комірок, потрапляє на стінки, стікає на дно і з медогонки зливається через кран в тару.

Медогонка

Спеціальний одяг бджоляра

Роботу на пасіці бджоляр повинен проводити у спеціальному одязі. Як правило, це білий халат і капелюх з лицьової сіткою. Для роботи на кочівлі бджолярі використовують комбінезон.

Захисні рукавички потрібні, але вони зазвичай не надягають. Вважається, що в них незручно працювати.

Інструментарій бджоляра дуже різноманітний. Крім основного обладнання на пасіці використовується багато інших потрібних речей: прилад для наващивания, электростанок для свердління отворів в рамках, удалітель бджіл з надставок, роздільна решітка для відділення матки та багато-багато іншого.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *