Обробка бджіл від кліща навесні дим гарматою і пластинами

У бджільництві обробка бджіл з метою знищення кліща проводиться два рази на рік. Від якості цих обробок залежить підготовленість і сила сім’ї. Тому обробка бджіл від кліща навесні дозволяє вчасно знищити збудника недуги і наростити сім’ю до основного хабар.

Обробка бджіл від кліща навесні

Види кліщів у бджіл:

  • кліщ Варроа;
  • трахейный кліщ.

Бджолині кліщі можуть вражати як дорослі особини, так і розплід, тому, якщо після огляду гнізда ви виявили кліща на розплоді, використовуйте димову гармату або зрошення розчинами кислот. Пластини не дуже ефективні по відношенню до паразитів на розплоді.

Трахейный кліщ називають Акарапідозом, він оселяється в області грудей комахи і частково закриває просвіт трахеї. При цьому дихання бджіл може, і комаха гине. Кліщ харчується гемолимфой з грудей бджоли. Це можна побачити на фото.

Чим і коли слід проводити обробку навесні

Зазвичай обробка проводиться в березні, до того, як здійснений перший весняний обліт. У цей час у бджолиних будиночках мало корму, і, навіть якщо після лікування якусь кількість ліки залишиться в організмі комах, вони від нього відмовляться під час весняного обльоту. Влітку лікування від кліща вароа не проводиться із-за високих температур, при яких паразит гине. Наступний етап здійснюється восени після головного медозбору.

Способи боротьби з кліщем навесні

Кожен пасічник самостійно вибирає, чим і яким чином проводити обробку.

Методів лікування комах у бджільництві дуже багато

Це цікаво  З якої причини бджоли залишають вулик восени і більше не повертаються?

Методи лікування бджіл від кліща:

  • кислоти;
  • тимол;
  • температурна обробка;
  • пластинами;
  • препарати на основі амітразу.

Раніше в бджільництві найчастіше застосовували температурний метод, так як він повністю безпечний для трудівниць, але згодом її витіснили медикаменти. Для проведення обробки всіх жителів вулика переселяли в спеціальну касету з ґратами. Після цього ставили касету в лазню або сауну і витримували при температурі 48 °С 12-15 хвилин.

Час від часу ємність з комахами струшували, щоб вони не злипалися. Через отвори в сітці висипалися кліщі. Після процедури касету витримували при кімнатній температурі 15-20 хвилин і комах переселяли у вулик, обоженный паяльною лампою.

Коли проводиться обробка бджіл від кліща дим гарматою

Конструкція гармати для обробки бджіл від кліща дуже схожа на димар. Це резервуар, в який поміщається лікарський препарат. Зазвичай використовують тимол або щавлеву кислоту. Далі при натисканні на клавішу препарат подається в трубку, яка нагрівається спіраллю. Препарат перетворюється з рідини в туман або пар.

Необхідно здійснити два впорскування у кожний вулик. При цьому льотки в безвітряну погоду можна залишати відкритими. Якщо на вулиці негода, після обробки літки закривають на 20 хвилин. Повторити обробку потрібно через 2-3 дні. Навесні проводиться 3-4 обробки дим гарматою.

Гармата для обробки бджіл від кліща своїми руками

Перш ніж купити пристрій для обробки бджіл, спробуйте виготовити його своїми руками.

Гармата для обробки бджіл від кліща називається Варомор

Всі матеріали та інструменти можна придбати в автомагазині. Балон необхідно вставити в пальник. На мідних трубках насоса потрібно нарізати різьбу. Накрутіть на трубки штуцера. На вихідному штуцері зніміть фаску, це додасть йому конусоподібної форми і дозволить легко входити в розпилювач.

Це цікаво  Мед в сотах: користь і шкода

Тепер зробіть спіраль з трубок, виготовивши кілька витків. На кінці трубки встановіть газове сопло. Візьміть колбу від фарборозпилювача і приєднайте до однієї з трубок.

Коли і як проводиться обробка бджіл кислотами

Такий метод для лікування бджіл використовується відносно давно, правда істотно змінився підхід до застосування препаратів. Зараз продають флакони вже з приготованим розчином, який можна використовувати. Якщо застосовується чиста кислота в порошку, 20 г препарату розчиняють у літрі води і зрошують стільники, використовуючи розпилювач «Росинка».

При використанні саморобного розчину існує можливість приготувати більш міцний розчин, який може нашкодити комах. Не так давно саме після обробки гинули цілі сім’ї.

Як використовувати пластини від кліща

Це один з найбільш ефективних методів боротьби з бджолиним кліщем. В основі методу обробки бджіл лежить використання спеціальних пластин, просочених розчином інсектициду. При цьому у продажу є пластини вже з нанесеним ліками.

Препарати мають назву «Апистанг», «Апифит» і «Фумисан», але діючою речовиною є акарицид. Пластини підвішуються у вулику, при пересуванні по рамкам комахи труться об пластини і розносять речовина по всьому вулику. При цьому інсектицид паралізує бджолиний кліщ, і він залишається на пластині або опадає з тельця комахи.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *