Окситетрацикліну гідрохлорид для бджіл: спосіб застосування

Для лікування гнільцових хвороб бджіл нерідко використовують антибіотики. Найчастіше це препарати широкого спектру дії, які борються з грампозитивними і негативними бактеріями. Саме до таких відноситься препарат окситетрацикліну гідрохлорид для бджіл.

Окситетрацикліну гідрохлорид для бджіл

Ліки продаються у вигляді порошку і використовується для лікування гнільцових хвороб. Існує кілька методів використання антибіотика:

  • обприскування;
  • опудривание;
  • вигодовування.

Найкраще обприскувати рамки препаратом. Для цього порошок антибіотика змішують з водою, а розчин набирають у флакон з розпилювачем, який дає дрібнодисперсні частинки. На одну рамку досить витратити 15 мл розчину. Перед проведенням обробки бджіл переводять в новий чистий вулик. Особливо ретельно розбризкують речовина на стільники з новим розплодом.

Коли проводити обробку?

Найкраще це робити за кілька тижнів до весняного медозбору. В крайньому випадку лікування бджіл переносять на осінь, після пізнього літнього збору меду. Можна проводити лікування методом опудрювання. Для цього порошок антибіотика змішують з наповнювачем. Це може бути борошно або крохмаль.

Для вигодовування препарат змішують з цукровим сиропом з розрахунку 0,05 г речовини на одну рамку. Потрібну кількість антибіотика змішують з теплою кип’яченою водою, а потім з цукровим сиропом. Цієї підгодівлею пригощають бджіл. Лікування необхідно проводити через день. У день достатньо однієї обробки.

Після цього роблять перерву і через 5-6 днів повторюють процедуру. Далі, варто прибрати все сміття з вулика і спалити його. Крім того, бджоли переселяються в нове житло, а старе дезінфікується.

Зараз у продажу є «Оксивит». Це комбінований препарат на основі окситетрацикліну гідрохлориду з додаванням вітамінів для трудівниць. Таким чином вдається зміцнити стійкість комах і прискорити їх одужання. З профілактичною метою препарат не використовують.

Це цікаво  Історія походження і відмінні риси африканизированных бджіл-убивць

Час від часу перевіряють вулики на наявність гнильця. У разі необхідності курс лікування повторюють. Препарат ефективний при американських і європейських гнильцах. Допомагає при інших бактеріальних хворобах бджіл.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *