Осінні роботи на пасіці: що не забути

Працювати на пасіці доводиться не тільки влітку, але і в інші пори року. Особливо важливими вважаються осінні роботи на пасіці. В цей час необхідно максимально добре підготувати сім’ю до зими. Від досвідченості та працьовитості пасічника залежить, скільки бджіл залишиться в живих навесні і наскільки вони будуть готові до медозбору.

Осінні роботи на пасіці

Роботи на пасіці восени:

  • перевірка вуликів;
  • підготовка зимівників;
  • перевірка кількості корму;
  • обробка вулика.

Як бачите, роботи вистачає. Готуватися до зими необхідно після скорочення медозбору. Це залежить від температурних особливостей регіону. У холодних місцевостях готувати вулики до зими необхідно в кінці серпня, у південних регіонах — в жовтні.

Огляд вуликів

В першу чергу визначте кількість корму і розрахуйте, чи вистачить його бджолам на всю зиму. Це робиться на око, вважається, що в 10 см квадратних сот міститься 350 г меду. Тобто в середніх стільниках 4 кг. Якщо корму мало, то вдаються до приготування кормів. Цукровий сироп готується або тісто з медом.

Якщо ви знайшли житла трудівниць мертвих трутнів, значить, у вас з’явилися нові плідні матки

Необхідно переконатися, що у вуликах немає цвілі, кліщів і мишей. Зазвичай це можна зробити при візуальному огляді та аналізі поведінки бджіл. Дуже важливим аспектом є перевірка наявності матки. Якщо ви бачите новий розплід, комахи при цьому спокійні і не будують маточників, значить, все в порядку. Але при неспокої трудівниць і будівництві нових маточників можна зробити висновок про необхідність зміни матки.

При відсутності нових личинок можна говорити, що матки у вулику немає. В такому випадку можна злити дві бджолині сім’ї, щоб матка з підсаджений обслуговувала і нову сім’ю. Можна підсадити нову плодову матку.

Це цікаво  Способи обробки бджіл від кліща в осінній час року

Обов’язково проаналізуйте кількість трутнів, врахуйте, що вони з’їдають дуже багато корму, тому якщо у вулику є матка, то трутнів видаляють з гнізда, взимку вони ні до чого.

Прибираємо у вулику

При проведенні осінніх робіт на пасіці необхідно прибрати все зайве з вулика. Ретельно розглянете стільники: якщо вони лише частково заповнені медом, видаліть їх. Нові стільники теж видаляються. Необхідно скоротити розміри гнізда, це допоможе бджолам не замерзнути взимку. Прибираються всі надставки.

Іноді має місце загибель бджіл восени, не варто плутати з осіннім зльотом. Якщо трудівниці помирають, значить, щось із сім’єю не так. Можливо, завівся кліщ. У такому випадку використовуються препарати проти варіотозу. Можна використовувати «Муравьинку» або інше ліки від кліщів. Також необхідно оглянути житло бджілок на наявність слідів проносу, якщо такі є, комах годують ліками.

Обов’язково утеплите вулик. Для цього використовують поролон або старі ковдри. Ними оббивають зимівники. Ущільнюють всі щілини, зменшують розміри вічок. Необхідно, щоб бджоли взимку не замерзли. Оптимальною вважається температура +3 °С. Бджоли восени часто крадуть мед, зазвичай це трапляється при відсутності нектару. Комахи можуть нападати на слабкі сім’ї і забирати у них корм. З цим необхідно боротися.

Зверніть увагу на поведінку матки. Якщо осінь дуже тепла, то королева може сіяти багато нового розплоду. Варто розуміти, що ці бджоли не зможуть зміцніти взимку і будуть споживати корм, який необхідний для зміцнення і розвитку сім’ї. Зазвичай нові личинки, які матка насеяла, в листопаді видаляють.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *