Основні характеристики і принцип роботи медогонки Грановського

Для нормальної відкачування меду на будь пасіці, незалежно від її розмірів, повинна бути медогонка. Про особливості медогонки Грановського, ціни та відгуки на неї ви дізнаєтесь далі.

Що таке медогонка і навіщо вона потрібна?

Основні характеристики і принцип роботи медогонки Грановського

Незалежно від розмірів вашої пасіки, для відкачування меду медогонка просто необхідна. Якщо сімей на пасіці зовсім небагато, власнику достатньо простого апарату на дві рамки, але для більш великих пасік такі моделі не підходять. Медогонка Грановського сьогодні високо затребувана серед пасічників і використовується для відкачування меду у великих обсягах. Вона відноситься до обладнання електронного типу і може мати різну кількість рамок.

Основні характеристики приладу:

 1. Кількість рамок – 6 або 8. Є й маленькі моделі (від двох рамок), але вони для великих приватних пасік і тим більше промислових майданчиків абсолютно не підходять.
 2. Матеріал виготовлення корпусу і робочих деталей – нержавіюча сталь.
 3. Матеріал виготовлення внутрішнього барабана – сталь або метал з полімерним покриттям.
 4. Касети розташовуються на роторі таким чином, що пружина розгортає їх одночасно. Так як касети не залипають всередині конструкції, мед відкачують повністю.
 5. Нормальне обертання ротора забезпечують підшипники, які з медом не контактують (це важливий момент).
 6. Режими роботи – автоматика і ручний. Зупинка ротора відбувається після завершення відкачування продукту з обох сторін рамки. В ручному режимі ротор зупиняється після відкачування меду з одного боку, після чого касети розгортаються, і починається відкачування в зворотному напрямку.

Налаштування медогонки Грановського дозволяють встановлювати необхідну час роботи, показники швидкості обертання барабана, вибирати режим (ручний або автоматику). Додатково можна встановити сповіщення про завершення процесу відкачування меду, встановити тривалість паузи, яка відводиться на розворот касет.

Це цікаво  Бджолина суш: що це таке

Порядок роботи приладу

Медогонка Грановського, суттєво полегшує процес збирання меду, має гранично простий принцип роботи:

 • рамки завантажують в касети (касети знаходяться по радіусу приладу);
 • натискається кнопка пуску;
 • ротор починає поступово набирати обертів до тих пір, поки не досягне заданого показника швидкості;
 • по завершенні циклу відкачування ротор починає плавно гальмувати до тих пір, поки повністю не зупиниться.

Медогонка Грановського є набагато ефективнішою, ніж звичайна радіальна. Це пояснюється особливостями її конструкції – касети розташовуються хордиально, в результаті чого швидкість відкачування виходить в 4 рази вище, ніж у приладі радіального типу.

Переваги медогонки Грановського

Електронна медогонка Грановського має цілий ряд переваг в порівнянні з аналогами. Серед них:

 1. Компактні розміри.
 2. Невелика вага.
 3. Простота транспортування.
 4. Невибагливість в обслуговуванні.
 5. Можливість безперервної роботи з великими обсягами продукту.

Лагодити прилад можна самостійно, у процесі роботи він стільники не ламає. Нержавіюча сталь – матеріал дуже легкий і міцний, привабливого вигляду в процесі експлуатації він не втрачає, що також є перевагою медогонки. Відкачувати мед з застосуванням приладу Грановського можна, в тому числі, в польових умовах. Його використовують в основному на великих пасіках і майданчиках, які здійснюють промисловий збір меду.

Недоліки пристрою

Медогонка Грановського має чимало переваг, але є у неї і свої слабкі сторони. Серед них:

 • невелика товщина металу – вона ускладнює кріплення крана, може призводити до деформацій бака;
 • недостатньо міцне кріплення ножів – при тривалій роботі з’єднання слабшає, і продуктивність приладу падає.

Корисна порада. Ви можете використовувати не важкий залізний кран, а легкий пластиковий. Це спростить процес його кріплення на корпус і запобіжить появу деформаційних змін.

Врахуйте також, що при заповненні бака на 40 л і більше швидкість роботи зазвичай істотно знижується. Ну а щоб прилад не підкидав зайвих сюрпризів, перевірте газопровідний кран – правильно зафіксувати його непросто, але якщо ви не зробите цього, постраждає якість роботи пристрою.

Це цікаво  Пересадка бджіл після зимівлі і навесні

Відгуки

Медогонка Грановського більшості пасічників подобається – вони відзначають, що вона має чимало переваг у порівнянні з аналогічними приладами. Вона забезпечує швидкий процес відкачування меду, що особливо важливо для великих пасік (приватних чи промислових).

Виробники постійно працюють над вдосконаленням випускаються ними моделей медогонок – тому прилади стають все більш практичними, легкими і невибагливим в експлуатації.

«Відмінна штука ця медогонка. Варто адекватно, живе довго. Трохи допрацював під себе – і тепер не знаю горя» – Гнат.

«Раніше робив медогонки сам, але готова, звичайно, набагато зручніше. Є дрібні недоліки (з тим же краником – з металевим деколи виникають проблеми), але в цілому прилад продуманий і зручний. У мене своя велика пасіка, і завдяки медогонці я збираю нектар максимально швидко» – Олег.

«Відкрила для себе модель, коли займалася розведенням бджіл у селі. Пасіка була своя, але досить велика, вручну збирати мед було непросто і довго. Пізніше почали з чоловіком використовувати Грановського вже на професійному рівні – модель однозначно дуже хороша і коштує своїх грошей» – Світлана.

«Сподобалася модель з плоским дном. Раніше брали з конусним – теж все непогано, але плоске зручніше. Сама конструкція міцна, коли навчитеся, то зможете робити все кріплення, маніпуляції з очищення і обслуговування без зайвих проблем» – Ольга.

«Коли тільки купили медогонку, вона як-то не докручивалась до межі. Звернувся до виробника – все перевірив, на питання відповів, замінив. Питав пару знайомих – у одного теж були проблеми, вирішили питання без проблем. Не дрібниця і дуже приємно!» – Саша.

«Дуже гарне, сучасне і при цьому доступне за ціною обладнання. Якщо сумніваєтеся у виборі, перегляньте відео про його роботі, спробуйте апарат у дії. Для свого класу прилад Грановського відмінний, ціна адекватна, у мене працює вже кілька років, поки що все без нарікань» – Ілля.

«Ціную медогонку за простоту в роботі і обслуговуванні. Налаштування, всі маніпуляції з обслуговування (збирання, очищення, тощо) виконую сам, навіть дрібний ремонт можна зробити без проблем. Непогане рішення за свої гроші для практичних людей. У кого велика пасіка, той знає, що вручну мед можна збирати нескінченно. А зі спецобладнанням даний процес стає досить простим, швидким і навіть приємним. Рекомендую!» – Михайло.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *