Особливості коріандрового меду і його застосування в лікувальних цілях

У цьому матеріалі розглядаємо чистий мед: корисні властивості і протипоказання продукту, рецепти з ним і багато іншого. Цей продукт є цінним і не таким вже рідкісним: посадки коріандру в південних широтах можна зустріти в багатьох великих або середніх господарствах – культура у фермерів набирає популярності. Але не всім даний мед підійде – його смак деякі вважають досить нудною, хоча і незвичним.

Коріандр – це парасолькове рослина. У початковій стадії росту воно відоме нам як кінза і є чудовою добавкою до м’яса і сиру. Після проростання воно випускає довгі стебла квітконосів і візуально нагадує кріп. У суцвіттях-зонтиках утворюються насіння, які більш звичні нам в розмеленому вигляді, як коріандр-приправа.

Особливості

Особливості коріандрового меду і його застосування в лікувальних цілях

Прянощі рослині надає дециловый альдегід – основна зовнішня складова, що відповідає за смакові і ароматні якості коріандру. На квітучому полі коріандру, при вдиханні цього сильного запаху може розболітися голова. В нектарі рослини його теж достатньо, він і впливає на формування смаку коріандрового меду.

Як медонос, рослина малопривабливим для бджіл – його сильний запах відлякує комах і взагалі трудівниць вуликів зокрема. Як медонос для пасічника, має досить непогані показники – в середньому бджоли наносять 80-100 кг/га, що не мало, але і не багато в порівнянні з більш привабливими медоносами.

Медозбір приносить серйозні труднощі: бджола сідає на коріандр, буквально, «з зусиллям», за умови, що іншого хабар поруч немає. У кориандровом нектарі часто присутній великий відсоток різнотрав’я.

Характеристика

Мед з коріандру зазвичай темного кольору, рясно насичений різними мінералами, мікроелементами і вітамінами. Нектар – найбільш цінний і чистий, так як ворогів у рослини мінімум, як серед бактерій, і серед комах-шкідників. Рослина активно передає в нектар залізо, мідь, марганець.

Це цікаво  Використовується козлятник як медоноса і які його корисні властивості?

Ці метали володіють корисними якостями для людини. Крім того, коріандр зміцнює і самих бджіл, яким потрібні дані елементи. (Мідь є цінним металом для всіх живих істот, від її наявності залежить ступінь імунітету організму).

Продукт швидко кристалізується з утворенням великих зерен. Коріандр цвіте в середині і наприкінці липня, опадів зазвичай в цей час не багато, тому нектар мінімально насичене вологою. Але при цьому свіжий мед залишається прозорим, чистим.

«Лікувальний» смак надають продукту ефірні олії рослини, але при цьому наголошується і солодка складова, схожа за сприйняттям із карамельним смаком. В залежності від умов вирощування і часу збору мед може бути насичений різними смаковими відтінками. За солодощі його можна віднести до звичайних сортів, калорійність – близько 300 ккал на 100 г продукту.

Корисні властивості та протипоказання коріандрового меду визначаються не тільки складом нектару, який залежить від наявності живлення для рослин у ґрунті, але і умовами вирощування. Пасічникам важливо знати, що вирощувалося до коріандру, які гербіциди використовував фермер на даному полі, щоб убезпечити бджіл при зборі, а кінцевий продукт був максимально чистим і корисним.

Ціна коріандрового меду

Ароматні і смакові якості впливають на ціну коріандрового меду. Чим більше виражений смак, ніж прозоріше продукт – тим більша його вартість.

Ціна на чистий нектар кусається – від 200 (оптова ціна на великі обсяги середньої якості) до 400 руб/кг (середній опт, приватна реалізація найбільш чистого продукту) і вище. Ціна визначається з ряду факторів:

 • бджола збирає такий мед повільніше, тому пасічники повинні довше стояти на одному місці, при наявності більш доступних медоносів;
 • крім того, у вартість входить і ставлення пасічника до свого продукту: якщо він щадить бджолині сім’ї (при зборі цього виду нектару бджола сильно зношується), то мед буде збирати довше, частіше доведеться міняти вулики (перевозити відпрацьовані вулики, а замість них ставити свіжі);
 • пасічник бачить реальну якість продукту і може відштовхуватися від нього при формуванні ціни: більш чистий – дорожче, коріандрового з великою кількістю домішки – дешевше.
Це цікаво  Кіпрейний мед: корисні властивості і шкоду, відгуки та фото

Корисні властивості

Застосування коріандрового меду позитивно у всіх випадках, коли йдеться про здоров’я. Найбільш яскравими його властивостями є:

 1. Бактерицидна дія – одне з найсильніших.
 2. Корисний при анемії, недокрів’ї, потужно впливає на відновлення кровоносної системи.
 3. Сильний антиоксидант.
 4. Седативний препарат – заспокоює нерви, знімає стрес, вживання перед сном зніме втому і буде сприяти нормалізації процесу сну.
 5. Активний бронхолитик.
 6. Активізує всі процеси ШЛУНКОВО-кишкового тракту, починаючи з рясною секреції шлункового соку, автоматично приводячи в робочий стан весь тракт.
 7. Також неодноразово даний сорт згадується як чисто «чоловічої мед» – для активації і відновлення статевої функції, і навіть як афродизіак.

Протипоказання

Сильні лікарські властивості однак, припускають і обережне використання даного меду. Причини наступні:

 • чистий мед – один з найсильніших алергенів. Якщо є схильність до алергій, хоч в найменшій мірі – не ризикуйте, спочатку зробіть простий тест на засвоюваність меду: крапельку (а у випадку з коріандром – навіть краще полкапельки) – розсмоктати в роті, і стільки ж розтерти на внутрішній стороні зап’ястя. Якщо є негативна реакція – не використовувати даний продукт.
 • приймати у великих кількостях цей продукт не можна, дози повинні бути мінімальні. Якщо у вас є низка хронічних хвороб, то краще порадитися з лікарем – деякі компоненти даного меду є сильними активаторами реакцій, або навпаки – можуть гальмувати хімічні процеси в організмі.
 • у разі захворювань нервової системи, підвищеної стомлюваності – приймати обережно, так чистий мед має сильну седативну дію, не завжди корисне в ряді випадків. Він відновить життєву енергію, але ви при цьому будете спати або працювати з уповільненими реакціями;
 • заборонений при низькому кров’яному тиску – він є знижувальним засобом при тиску;
 • наступне протипоказання відноситься не до здоров’я, а до кулінарії. Це швидше за все більше попередження. У приготуванні страв даний мед намагаються не використовувати, якщо не хочуть отримати несподіваний смак. При термічній обробці мед втрачає всі свої лікувальні властивості, а чистий ще може надати незвичайні і недоречні для випічки нотки смаку, хоча солодкістю забезпечить. А от для приготування соусів – можна спробувати.
Це цікаво  Конюшиновий мед: корисні властивості

Де дістати чистий чистий мед?

Якщо ви не проживаєте в південних областях – це важко. Вам необхідно подбати про пошук реального постачальника якісного продукту з півдня, налагодити логістику, щорічно нагадуючи виробнику дзвінком про себе чистий мед буквально розлітається, незважаючи на свою велику ціну. Є ряд компаній, які торгують медом – можна пошукати постачальника серед них.

У південних районах це простіше: потрібно порядна знайомий пасічник, який знається на зборі даного виду меду. Ціну при цьому радимо не обговорювати – мед з даними назвою розійдеться і без вашої участі. Попит на нього формують знавці народної медицини, спортсмени, лікарі, люди різних професій, пов’язаних з фізичними навантаженнями і працюють позмінно.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *