Особливості та цінні корисні властивості меду з рослини синяк

Синяковый мед користується великою популярністю, тому так важливі його корисні властивості і протипоказання до застосування.

З давніх часів мед вважався практично безцінним продуктом. Люди, які володіли навичками його видобутку, завжди відрізнялися не тільки високим достатком зважаючи попиту, але і міцним здоров’ям. Ще багато десятиліть тому мед рекомендували як універсальні ліки, при цьому не маючи на руках досліджень і підтверджень.

Сьогодні мед придбав ще більшу популярність за рахунок того, що його позитивні характеристики детально вивчені. Застосування цього продукту відзначається як в народній медицині, так і в офіційній.

Мед є частиною багатьох продуктів харчування і лікарських препаратів, що використовується в косметології та інших сферах. Саме тому популярний і медонос синяк – рослина, яка дозволяє отримати унікальний сорт продукту, що відрізняється лікувальними і смаковими якостями.

Мед синяковый – один з найбільш цінних сортів, і не дарма рослина вважають дуже популярним в бджільництві. Його широка поширеність і дивовижні якості роблять свою справу, щорічно підвищуючи цінність продукту і його популярність серед споживачів.

Особливості

Особливості та цінні корисні властивості меду з рослини синяк

Медонос синяк звичайний дуже поширений в центральній частині Європи, при цьому росте він на досить великих територіях, вибираючи для своєї життєдіяльності відкриті сонячні галявини. Незважаючи на такі переваги, зустріти синяк можна і на узбіччях доріг, і в кам’янистій місцевості – він вкрай невибагливий.

Дворічна рослина часто досягає метрової висоти, за рахунок чого його дуже легко помітити. Трава не підходить для вигодовування худоби, бо сіяти його для цієї мети фермери не поспішають, а ось як медонос ця рослина дуже популярно – збирати пилок бджолам легко і зручно, а силу великої поширеності обсяги меду виходять колосальні.

Цвітіння починається приблизно в середині червня, що також зручно для бджіл. Поступово квіти змінюють свій колір з ніжно-рожевого до яскраво-синіх, при цьому процес цвітіння триває до настання перших серйозних холодів. Протягом усього цього періоду бджоли можуть запилювати рослини і приносити пасічнику великі обсяги смачного і корисного продукту.

Це цікаво  Чистий мед: корисні властивості, фото

Зверніть увагу! Синяковый мед отримав таку популярність і поширення і за рахунок того, що синій колір бутонів приваблює працьовитих комах – бджіл набагато простіше розпізнати квітка такого забарвлення і звернути на нього свою увагу. За рахунок цього відбувається запилення і ще більшого поширення синяка.

Цінність

Опис і характеристика рослини говорять про те, що його вирощування дуже вигідно для бджолярів з будь-яким досвідом. Синяк живе два роки і його цвітіння починається тільки на другий рік, при цьому масштаби його поширення постійно збільшуються, і бджолам досить легко знайти квіти.

Синяк по праву отримав повагу досвідчених пасічників – сьогодні він займає друге місце по популярності після липи. При цьому смак і характеристики меду абсолютно особливі – він довго не піддається кристалізації, його консистенція одноманітна і тягуча, а корисні властивості цього продукту не викликають ніяких сумнівів.

Пасічники, які сіяли синяк, відзначають, що з одного гектара виходить приблизно вісімсот кілограмів меду. Це просто дивно, адже бджоли здатні працювати цілий день, не звертаючи уваги на сусідні, підходящі за характеристиками рослини. При цьому нектар можливо отримати навіть в періоди серйозної посухи, що при використанні інших рослин значно знижує показник продуктивності комах.

Зберігання такого меду відбувається досить довго, при цьому не вимагає особливих умов – достатньо залишити його в темному місці без підвищеної вологості і підтримувати стабільну температуру. Звичайно, як і для будь-якого іншого сорту. Рекомендується вибрати пластикову і керамічний посуд, при цьому від мідної та залізної варто повністю відмовитися.

Корисні властивості

Люди, які сіяли синяк спеціально для отримання смачного меду, відзначали, що лікувальний ефект у продукту набагато вище, ніж у інших поширених аналогів. Серед його позитивних якостей зазначалися такі:

 • Швидко і ефективно відбувається зміцнення імунної системи людини, тому багато захворювань обходять його стороною.
 • Нормалізується робота шлунково-кишкового тракту, за рахунок чого корисні елементи їжі краще засвоюються, травлення відбувається в нормальному режимі.
 • Зміцнюються судини, поліпшується кровообіг.
 • Елементи, які містяться у складі меду, живлять всі органи, людина отримує цілий комплекс вітамінів і мінералів.
 • Відбувається стабілізація нервової системи, за рахунок чого поліпшується моральний стан, зникає безсоння, підвищується ймовірність повернення до нормального способу життя.
 • Мед використовується для відновлення після серйозних захворювань, у тому числі гострої або хронічної інтоксикації організму – продукт виводить токсини і шлаки.
 • Мед дозволяє стабілізувати рівень холестерину в крові, за рахунок чого знижується ймовірність розвитку небезпечних захворювань.
 • Продукт має антибактеріальний і знеболюючий ефект.
 • Поліпшується робота сечостатевої системи, можливе відновлення чоловічих функцій.
Це цікаво  Існує мед з пролісків і якими властивостями він володіє?

Всі ці характеристики підтверджені численними дослідами, саме тому мед та інші продукти бджолиного виробництва все частіше входять до складу серйозних лікарських препаратів. Більш того, ласощі дозволяє впоратися зі зморшками, поліпшити стан шкіри і волосся, а також провести профілактику простудних і вірусних захворювань.

Недавні дослідження показали, що регулярне вживання меду позбавляє від глистів та інших шкідників, нормалізує мікрофлору шлунка і кишечника.

Протипоказання

На жаль, навіть незважаючи на наявність такої великої кількості позитивних характеристик продукту, вживати його вільно дозволено далеко не всім категоріям громадян. Існують деякі захворювання і стану організму, що повністю виключають споживання ласощі або вимагають скорочення його кількості:

 1. Люди з індивідуальною непереносимістю пилку синця або будь-яких продуктів, що виробляються бджолами, повинні повністю виключити мед зі свого раціону. Справа в тому, що вживання солодощі при наявності протипоказань може призвести до розвитку таких порушень, як набряк Квінке, анафілактичний шок, а в деяких випадках можливий летальний результат. Тому перед вживанням рекомендується проконсультуватися з лікарем.
 2. Особи з хронічними захворюваннями печінки і нирок також повинні утриматися від вживання продукту без наявності професійної рекомендації. Використання меду в такому випадку може призвести до погіршення стану здоров’я, а також до розвитку інших серйозних патологій.
 3. Вагітні і жінки, які знаходяться у періоді лактації, теж повинні відмовитися від вживання продукту, так як мед може спровокувати розвиток алергії у малюка. В майбутньому це негативно позначиться на його життя і може принести масу неприємностей.

Якщо ви хочете значно поліпшити своє здоров’я, сійте синяк, збирати цінний врожай і вживайте ліки в міру. Будь-яке лікування має проходити під суворим контролем медичного фахівця – лише так у вас вийде назавжди позбутися від неприємних симптомів.

Це цікаво  До якої температури можна нагрівати мед без втрати корисних якостей?

Відгуки

«Синяковый мед – це найкращі ліки, яке мені коли-небудь доводилося пробувати. Часто засоби з аптеки не приносять ніякої користі, особливо, в період вірусів і застуд. І тільки мед допомагає швидко піднятися на ноги і позбутися від неприємних відчуттів» – Ганна, 33 роки.

«Мої діти дуже часто хворіють, і будь-яке лікування не проходить без використання меду синяка. В наших краях це рослина дуже популярна, тому і вартість продукту невисока. Ми з успіхом користуємося цим благом, і досить швидко піднімаємося на ноги в будь-який час року» – Ольга, 40 років.

«Я працюю на будівництві, і часто змушений перебувати на вулиці цілий день незалежно від погоди. Це, звичайно, впливає на стан здоров’я, і доводиться підтримувати імунітет. Мій головний помічник – це мед з синяка, який допомагає виконувати свою роботу без зайвих лікарняних» – Євген, 25 років.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *