Отвори для бджіл у вулику: які потрібні

Отвір у вулику призначене для нормального потрапляння бджіл і вильоту їх із свого будиночка. Незважаючи на простоту цього вузла, навколо його розмірів і форми виникає багато суперечок. Адже отвір для бджіл у вулику має забезпечувати добру вентиляцію взимку та не допускати переохолодження гнізда. У літній час комахи біля льотка не повинні товпитися і обламувати крила.

Отвір для бджіл у вулику

Форми льотків:

  • круглі;
  • квадратні;
  • прямокутні;
  • трикутні.

Найчастіше пасічники віддають перевагу круглим входів. Бджоли у них не товпляться влітку. Взимку такі отвори добре провітрюють гніздо. В наших широтах квадратні входи непоширені, так як можуть в зимовий час переохолоджувати сім’ю.

Пасічники, які намагаються наблизити умови існування бджіл до того, як це відбувається на волі, роблять трикутні отвори. Зазвичай бджолярі роблять отвори з бігунком, який дозволяє регулювати розміри вічка залежно від сили сім’ї і пори року. Якщо сім’я слабка, то залишають невеликий зазор в 5 мм. Влітку під час головного хабар льоток розширюють до 15 мм. Взимку відкривають верхній льоток.

Нерідко отвори у вуликах роблять вгорі і внизу. Для бджіл найбільш зручним вважається нижній вхід. Комахи можуть з легкістю прибирати сміття з гнізда і регулярно очищати його від підмору. Але для кращої вентиляції передбачають невеликий верхній льоток. Він необхідний під час медозбору, щоб трудівниці не товпилися біля свого будиночка.

Яке вентиляційний отвір робити на даху вулика

Досвідчені бджолярі рекомендують в зимовий час залишати два вічка відкритими. Холодне повітря буде проникати через нижній отвір. Відповідно, водяні пари і нагріте повітря виходять через верхній льоток. Якщо він буде закритий, пар перетвориться у воду, яка при зіткненні з холодними стінками стане льодом. Це призведе до загибелі сім’ї.

Це цікаво  Необхідне обладнання для виробництва продуктів бджільництва

Багато пасічників рекомендують робити в даху і стінах додаткові вентиляційні отвори

Між трудівницями і отворами повинна бути ще одна дошка, яка утворює повітряну подушку. Таким чином, весь пар буде відмінно виходити назовні, а комахи не переохладятся.

Більшість початківців бджолярів бояться заморозити бджіл, тому утеплюють стелю і стіни. Крім того, закривають верхній льоток. Цього робити категорично не можна. У літній час комахи часто самі замазують верхній льоток прополісом. Перед зимою очистіть дірку від прополісу і перевірте її функціональність.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *