Падевий мед: корисні властивості, опис, фото

Падевий мед — це мед, джерелом якого служить не пилок рослин нектар, а солодкі виділення рослин і навіть тварин. Джерелом паді тваринного походження служать червенцы, попелиця, капустянки, виділення яких відрізняються великим вмістом білків, мінеральних речовин.

Падевий мед

Кількість його у вулику бджіл стає більше влітку, в спеку, коли бджолам недостатнього звичайного нектару, що стимулює їх працювати над створенням власного речовини, властивості якого значно відрізняються від тих, які має звичайний мед.

Види паді та їх опис

Падевий мед має відмінні властивості в залежності від джерела самого сировини. Так, з паді рослинного походження він має високий вміст таких речовин, як вуглеводи, ферменти рослин. Крім того, тут містяться і корисні речовини, що виробляються самими бджолами.

Продукт з паді медведок, червенцов має дещо інші властивості. Тут багато ферментів, білків, високоактивних природних сполук.

З медом падевым бджоли поводяться таким же чином, як і з звичайним, переробляючи його до кондиції і висушуючи. Як тільки кількість вологи стає оптимальним, бджола запаює стільники з паддю воском. Пасічники часто помічають, що восени не всі клітинки закриті. Це означає, що в подальшому вони будуть заповнені паддю тваринного або рослинного походження.

Що таке падевий мед

Падевий мед має свої відмінні якості як зовнішні, так і смакові. Це дозволяє грамотному покупцеві відрізнити його від підробки чи інших бджолиних продуктів. Він має наступні характеристики:

  • підвищена в’язкість;
  • темний колір;
  • відсутність запаху і приємного аромату;
  • невеликий солодовий присмак.

У складі падевого меду є досить багато азотистих сполук, декстринів. Цим пояснюється, чому цей продукт найчастіше вважається другорядним. Але корисних властивостей у падевого меду значно більше. Так, він містить значну кількість калію. Цей мікроелемент відповідає за роботу серця, а також за відновлення після травм. Саме тому падевий мед — гарне придбання для спортсменів і людей з високою рухливістю діяльності.

Корисні властивості падевого меду на цьому не закінчуються. Він має багатий хімічний склад, містячи в собі фітонциди, органічні кислоти, цінні мікроелементи, такі як фосфор, кобальт, залізо, марганець. Тут їх набагато більше, ніж у звичайному, що говорить про високу цінності цього продукту з лікувальної точки зору.

Це цікаво  Грецький мед: корисні властивості

Падевий мед дуже важливо приймати дітям, які мають ослаблений імунітет, адже він містить природні антибіотики та імуномодулятори, що досить відчутно після операцій, при втратах крові і при анемії. Таким чином, користь і шкода його мають зовсім різну вагу. Перша є незрівнянно вищою. А шкода мізерний, як і від звичайних бджолиних продуктів.

Перевагою падевого меду є і те, що він служить на благо тільки людині. Бджоли їм харчуватися не можуть.

Вживаючи падевий мед, слід пам’ятати, що найбільш смачний і корисний він в сирому і чистому вигляді. Якщо його використати в ході термічної обробки при готуванні їжі, корисні властивості будуть губитися, а смакові якості псуватися.

Джерела отримання падевого меду

Продукт під назвою «падевий мед» бджоли отримують з досить великої кількості джерел. Це можуть бути різні дерева і чагарники, зокрема, плодові. Практично кожна рослина періодично виділяє через листя і пагони крапельки речовини, що нагадує по вигляду росу. Саме це є рослинної паддю, яку так люблять збирати бджоли. Тваринна падь збирається як живих, так і мертвих комах. Як правило, у такого падевого меду цінність вища, ніж у звичайного.

Як відрізнити падевий мед

В залежності від сировини, з якого була зібрана падь, цей продукт має різні характеристики. Зважаючи на особливу цінність цього товару варто заздалегідь вивчити, як його можна відрізнити від інших продуктів. Для цього недостатньо подивитися фото в інтернеті або повірити на слово «фахівцям». Необхідно дуже ретельно підходити до питання вибору товару, щоб він був падевым, а не дешевою підробкою.

Отже, падь з листяних дерев має характерний темно-бордовий колір, відливає зеленим. Хвойні породи дають декілька більш світлі відтінки, віддають зеленувато-жовтим. Падь, зібрана в змішаному лісі, має зовсім оригінальну фактуру — вона схожа на дьоготь. Правда, такий продукт швидко зникає на повітрі. Чим більше в ньому пилку і нектару, тим він світліше і рідший.

Це цікаво  Унікальні цілющі властивості рослини розторопша і меду з нього

Щоб не придбати підробку, слід пам’ятати, що у паді немає запаху, вона має особливий колір і консистенцію. Так, класичний продукт швидко кристалізується, а падевий — стає мылообразной масою. Щоб бути абсолютно впевненим, що продукт цей, рекомендується купувати його у знайомих пасічників або на спеціалізованих ярмарках, де торгують відомі умільці.

Використання падевого меду

Основними постачальниками падевого меду в країни СНД є пасічники Кавказу. Тут досить жарко влітку, тому бджоли посилено працюють над створенням цього продукту, адже він дуже затребуваний на ринку, тому що широко застосовується як в медицині, так і в інших галузях.

Падевий мед небезпечний для бджіл, але корисний для людини

У падевого меду і його джерел (рослин і паді) у великій кількості містяться антибактеріальні речовини, що діють як інгібітори розвитку і розмноження бактерій. Саме тому багато застосовують його розведення у воді як засіб від різних інфекційних захворювань. У падевого меду немає негативного впливу на людину, оскільки його солодкі складові не несуть загрози здоровій людині. Але бджоли можуть від нього загинути, адже декстрини і азотисті речовини, що входять до його складу, створюють сильний удар для їх організмів.

Більше всього в меді падевом потребують такі промисловості, як медична, парфумерна та кондитерська. Перша використовує його для створення різних народних і офіційних препаратів для боротьби з хвороботворними мікроорганізмами та іншими проблемами. Також про застосування падевого меду слід задуматися людям з порушенням водно-сольового обміну, адже він багатий солями і мікроелементами.

Як перевірити оригінальність продукту

Для визначення наявності падевого меду в квітковому проводять специфічні реакції, які можна відтворити навіть у побутових умовах. Адже візуально, як вже було сказано вище, його важко відрізнити від звичайного квіткового. Для цього розчиняють його в рівній кількості дистильованої води, після чого до суміші падевого меду додають 6 частин спирту медичного. Домішка визначають за випадання осаду або помутніння розчину.

Це цікаво  Алтайський гірський мед: фото

Якість падевого меду не так складно перевірити

Також наявність падевого меду можна визначити при нагріванні з вапняною водою. Для цього до розчину, вказаною вище, додають дві частини вапняної води і нагрівають до кипіння. Про присутність падевого меду свідчать пластівці, що виділяються в розчині.

Перевіряти оригінальність цього продукту варто завжди, адже він високо цінується на ринках Європи, так і в Росії набуває популярності. Вибираючи між класичним продуктом і настільки незвичайним, все більше людей схиляються до останнього, адже він має більше корисних речовин, так і смакові якості його дещо відрізняються в кращу сторону.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *