Параліч бджіл: лікування та ознаки

Ознаки захворювання

Бджоли так само, як і будь-які істоти, схильні захворювань. Тому вони потребують особливої уваги. Важливо вчасно помітити починається параліч в рою. Перші ознаки захворювання:

  • Бджоли мляво повзають по дну вулика;
  • Їх волосяний покрив випадає;
  • Вони не можуть літати.

Параліч бджіл

Виявивши ознаки захворювання, в першу чергу необхідно ізолювати хворих паралічем бджіл з вулика від інших. Перші ознаки хвороби проявляються на 4-10 день захворювання. Після першого зараження вірусний параліч бджіл швидко поширюється по вулику і переноситься переважно при загальному годуванні і контактах під час перельотів.

Мертві особини також є заразними, так що важливо вчасно очищати вулик від їх трупів. При 15 градусах вірус може жити в мертвій бджолі 1 місяць, а при меншій температурі – до півроку. Трупики хворих особин потрібно спалювати, а здорових – закрити на карантин протягом цілого року.

Перебіг хвороби: гострий і хронічний вірус

Вірусний параліч – це небезпечне захворювання. Він починається в жаркий час року, коли гніздо значно перегрівається. Хвороба може проходити у двох формах: гострої і хронічної.

При хронічному перебігу хвороби інфіковані бджоли вмирають через місяць після зараження, а що залишилися в живих стають вірусоносіями. Гостра форма хвороби триває від тижня до 3 місяців. Бджоли можуть одужати і самостійно, але вони назавжди залишаться слабкими і будуть відставати в розвитку.

Параліч — це небезпечне захворювання для бджіл

Гостра форма вірусу першими вражає молодих особин. Захворювання розмножується в нервових і жирових клітинах і середній кишці. Вірусний параліч бджіл паралізує їх органи. Дуже важливо вчасно проводити лікування паралічу у бджіл і не дати загинути всієї колонії.

Це цікаво  Способи застосування окситетрацикліну для лікування гнильця у бджіл

Профілактика і лікування

В якості профілактики потрібно:

  • Не перегрівати гнізда;
  • Не переставляти стільники з кормом між сім’ями;
  • Підмішувати біоміцин та тетрациклін в цукровий сироп у пропорції 400 тис. одиниць на літр води.

Для лікування гострої або хронічної форми потрібно обробляти стільники розчином ендонуклеази бактерійної (100 тис. одиниць на літр води і 1 грам хлористого магнію). Витрата розчину – 50 мл на вулик. Для лікування обробку повторюють 7 разів з перервою в 10 днів. Як правильно обробляти стільники і доглядати за бджолиною сім’єю, ви можете подивитися на відео.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *