Пасіка на колесах своїми руками

Початківці бджолярі часто замислюються про те, як з мінімальними витратами отримати велику кількість меду. Як показує досвід, пасіка на колесах дозволяє збільшити збір меду на 40%. Звичайно, купувати причіп дорого, тому пересувну пасіку можна зробити самостійно з підручних матеріалів.

Пасіка на колесах

Не у всіх є причіп, тому можна транспортувати вулики на звичайному легковому автомобілі з маленьким причепом. Так як вулики важать пристойно, можна виготовити самостійно бджолині будиночки з пінопласту.

Пасіка на колесах своїми руками

Для цього вам знадобиться причіп без бортиків. На нього встановлюються вулики в два ряди. При цьому існує два варіанти розташування вуликів. Перший — з проходом посередині або вздовж осі. Якщо ви використовуєте причіп з трикутним краєм, в цьому місці можна розташувати медогонку і стіл для вскриванія сот. Це дуже зручно і дозволяє безпосередньо на місці здійснювати перегонку меду.

Переваги пасіки на колесах:

  • Бджолиний нектар виходить відмінної якості.
  • На 40% збільшується збір меду.
  • Збір меду здійснюється кілька разів в залежності від медоносів.

На стаціонарній пасіці складно отримати нектар з одного медоносу, так як бджоли літають на далекі відстані і збирають пилок з усіх квітучих рослин. За допомогою пасіки на колесах ви зможете привозити комах до медоносів, з яких ви хочете отримати нектар.

Найчастіше пересувні пасіки вивозяться на липові алеї або гречані поля. Перед тим як поставити пасіку на якомусь полі, поцікавтеся у його власника про можливе обприскуванні рослин. Необхідно, щоб найближча пасіка знаходилася на відстані не менше 3 км від вашої.

Всі вулики необхідно ставити в ряд. Щоб комахи орієнтувалися і могли без праці знайти свій будиночок, пофарбуйте їх в різні кольори. Бджільництво на колесах — це відмінний спосіб збільшити збір меду. Оптимальним варіантом для кочового бджільництва є вулики з пінополістиролу. Вони легкі, тому їх просто переносити.

Це цікаво  Ціни на готову вощину і способи самостійного її виготовлення

Крім того, такі будиночки в жарку погоду не нагріваються, відповідно, бджолам неспекотно. Щоб комахи не гризли пінопласт, його покривають спеціальним складом.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *