Пчелоприцепы своїми руками: фото

Добре, якщо навколо пасіки багато медоносів, є ліс і фермерські поля. У такому разі пасічнику залишається лише нарощувати сім’ї та забезпечувати своїх трудівниць всім самим необхідним. Тоді він отримає відмінний урожай меду. Але якщо біля володінь комах немає медоносної бази, доведеться зайнятися кочовим бджільництвом і спорудити пчелоприцепы.

Пчелоприцепы

Варіанти пчелоприцепов:

  • розсувні платформи,
  • легкові, причепи,
  • павільйони.

Конструкцій причепів дуже багато, це пов’язано з тим, що в радянський час як такого виробництва спеціальних додатків для автомобіля пасічника не було, тому кожен бджоляр самостійно виготовляв конструкцію, враховуючи особливості вуликів, кормову базу і силу родини.

Основні вимоги до пасіці на колесах

Насамперед, необхідно переконатися, що поруч немає конкурентів. Відмінним вважається відстань до найближчої пасіки більше 3 км. При цьому причепи для бджолярів встановлюються в тінистому місці. Не можна, щоб на вулики були спрямовані прямі сонячні промені. Необхідно, щоб неподалік джерело води. Якщо поруч немає озера або річки, обладнайте поїлки.

Не можна ставити кочове пасіку на височині, це місце найбільш вітряне. Перевезення комах до місця збору нектару здійснюється у нічний час, при цьому вічко відкрито. Як виглядає перевезення, подивіться на відео.

Особливості причепів для бджіл

Найбільш вдалою можна вважати конструкцію на платформі. Це причіп з однією або двома осями, його поверхня має велику площу і невисокі бортики. Краще всього, якщо конструкція має невелику вагу. У такому разі комахи будуть спокійно переживати транспортування. Невелика вага причепа знижує трясіння при перевезенні. При цьому вулики легко виставляти з причепа. На великих пасіках, де багато бджолосімей, виготовляють двоярусні конструкції.

Пчелоприцеп на легковому ходу

Пчелоприцеп на легковому ходу – відмінна річ для пасічника. В основі конструкції лежить розсувна платформа, оснащена стійками. Під час переміщення вулика щільно приставлені один до одного. Після прибуття бічні стінки спускаються, а платформа розсовується. Коли приходить час їхати, пасічник знову скорочує площу платформи.

Це цікаво  Особливості та основні переваги лісового бджільництва

Причіп пасічницький своїми руками з уазівського

Вам знадобиться звичайний причіп від легкового автомобіля уаз. Крім цього, придбайте трубу квадратного перерізу, полікарбонат, куточки, зварювальний апарат, дошки, саморізи, підшипники, свердла і свердла.

Спочатку виготовляється нижня частина пристосування. Для цього вариться каркас з труби квадратного перетину. Після цього вам потрібно розділити умовно каркас нижній частині на три рівних відрізка. Це потрібно робити поперек. Приварите цю основу до рами причепа. Тепер зробіть санчата для висувний платформи. Точно так само виготовте раму з труби квадратного перетину.

Використовуючи куточки, виготовте комірки для вуликів. Вставте підшипники і спробуйте розсунути конструкцію. Покрийте підлогу дошками, а з боків рами приварите петельки. З їх допомогою ви зможете фіксувати вулики. Тепер приварите стійки в кутах конструкції. Це основа для майбутнього навісу. Тепер приварите поперечні планки.

Орієнтовна висота планок – 155 див. Зміцніть платформу трубою, зробіть дах і покрийте її полікарбонатом. Скористайтеся фото при виготовленні саморобного пчелоприцепа.

Причепи на легковому ходу – найпростіша конструкція, яку зможе виготовити навіть новачок. Зробіть і ви пересувну пасіку, і врожай меду зросте в кілька разів.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *