Пересадка бджіл після зимівлі і навесні

Після зими деякі вулики протерлися або були пошкоджені мишами. Відповідно, під час весняної ревізії не можна залишати комах в старому будиночку. Проводиться пересадка бджіл після зимівлі, навесні. Існує певна послідовність пересадки та основні правила.

Пересадка після зимівлі бджіл

Тонкощі пересадки бджіл у новий вулик

Основні причини переселення бджіл у нове житло:

  • стінки вулика покриті цвіллю або проносом комах;
  • частина корпусу пошкодили жуки;
  • миші погризли корпус.

Але навіть якщо з вуликом все нормально, досвідчені пасічники все одно рекомендують переносити трудівниць в чисте дезинфицированное гніздо.

Бажано, щоб пересадка здійснювалася під час цвітіння медоносів. В такому випадку більшість бджіл вдень будуть перебувати на медозборі. До того ж, це знизить випадки крадіжки, так як трудівниці будуть зайняті збиранням нектару. Пересадка проводиться в сонячну погоду, в 10 ранку. Всі нюанси цієї процедури можна побачити на відео.

Інструкція з пересадки комах у чистий вулик

Вам потрібно закрити льоток в старому будиночку і трохи його відсунути. На місце, де стояв старий вулик, поставте новий будиночок. Він повинен бути максимально схожим на старий. При цьому бажано стінки пофарбувати таким же кольором, що і в старому корпусі. Відкрийте льотки у вуликах і зніміть кришку. По черзі перенесіть всі рамки всередину нового будинку.

Тепер поставте напроти чистого вулика старий і відкрийте льотки. Всі бджілки, які до цього залишалися у старому вулику, перелетят в новий. Не забудьте про молодих комах, які ще не вміють літати. Для цього поставте дошку. На цій дошці бджілки перейдуть в чисте житло. Не лякайтеся, адже деякий час біля житла будуть перебувати комахи. Це бджоли, які прилетіли з медозбору і вивчають своє нове житло. Незабаром вся родина заселить новий вулик.

Це цікаво  Як завести бджіл: з чого почати

Не варто забувати про личинках. Якщо це друкований розплід, то перенесення здійснюється пересуванням рамок. Відповідно, пересадка личинок бджіл здійснюється як звичайно. Комахи, які не вміють літати, перейдуть в чисте житло за прилетной дошки. Приділіть багато уваги переселенню матки. Ви повинні відразу побачити, де знаходиться королева і в першу чергу перенести її в нове житло.

Якщо ви випадково її не побачили, то комахи будуть вести себе неспокійно і літати біля нового житла, не бажаючи в нього заселятися. Найпростіше здійснюється весняна пересадка бджіл в однотипні вулики. Варто вивчити відео, перш ніж починати пересадку.

Якщо ви бажаєте переселити комах в будиночок з іншою конструкцією, дочекайтеся, коли сім’я зміцніє, адже комахи дуже погано переносять пересадку в дадановские корпусу зі звичайних зимівників. Відповідно, якщо здійснювати переселення після зимівлі у вулик з новою конструкцією, ви ризикуєте послабити сім’ю і не наростити достатню кількість комах до основного хабар.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *