Пересадка бджіл у вулик з пчелопакета

Молоді пасічники нерідко набувають бджіл у пакетах у спільнотах або на фермах. Щоб облаштувати вулик, необхідно знати, як проводиться пересадка бджіл у вулик з пчелопакета.

Пересадка бджіл у вулик з пчелопакета

Спочатку потрібно оцінити вид пакету, він може бути стільниковим або бессотовым. У кожному пакеті міститься 1,3-1,5 кг бджіл.

Інструкція з пересадки бджіл у вулик з пакета

Необхідно робити пересадку в прохолодну погоду або ввечері. Розведіть димар і надягніть костюм із захисною сіткою. До прийому нових мешканок необхідно підготувати будиночок. Якщо він старий і в ньому жили бджоли, обпаліть стінки паяльною лампою, це перешкоджає розведення молі і кліщів. Крім того, сторонній запах може відлякати трудівниць, і вони полетять, так і не оселившись у нове гніздо.

До прийому нових мешканок необхідно підготувати будиночок

Новий вулик можна не обпалювати, але для усунення сторонніх запахів варто натерти стінки мелісою та м’ятою. Якщо ви поки не готові до пересадки бджіл у вулик з бджолопакетів, відвезіть їх у ліс, який знаходиться на відстані більше 3 км від пасіки.

Як пересадити бджолопакет у вулик?

Якщо на дні пакету ви помітили підмор, це означає, що труженицам не вистачає корму. Для цього через сітку налийте в пакет трохи цукрового сиропу. Він готується з розрахунку 1 кг цукру на літр води. Як тільки трудівниці зміцніють, приступайте до пересадки. Необхідно встановити пакет біля вулика і відкрити літки, вони повинні бути спрямовані в одну сторону. Після відкриття вічок бджоли облітають рамки. Залишилися в пакеті мешканок струшують в новий будиночок.

Це цікаво  Головний медозбір: чому бджоли вилітають з вулика, підготовка, об'єднання сімей

Чого робити не можна?

Заборонені прийоми:

  • не можна встановлювати в порожній вулик рамку з сотами. В такому випадку бджоли обліплять тільки її;
  • не можна робити пересадку в спеку;
  • не раніше ніж через місяць після пересадки бджіл посилювати сімома новими трудівницями.

Розвиток пчелопакета після пересадки у вулик

Після переселення в нове житло бджоли відразу приступають до будівництва сот. Вже через добу ви помітите, що матка відклала яйця, а клітинки побудовані на 2/3. В останній декаді місяця пакетні жительки, пересаджені у вулик, почнуть відмирати. Це цілком нормально, так як з’являється розплід, який замінить старий. Тільки через місяць можна підселяти нових комах. Якщо ви не знаєте, як правильно пересадити бджолопакет у вулик, подивіться відповідне відео.

Після пересадки бджіл в новий будинок необхідно їх підгодовувати цукровим сиропом. В середині травня вони в змозі прогодувати себе самостійно. Можлива тиха заміна матки. Тому вам необхідно придбати нову матку і замінити її.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *