Переваги і недоліки касетного вулика і інструкції по його виготовленню

Новітні технології дозволять успішно налагодити розведення бджіл. Касетне бджільництво: вулик для утримання бджіл своїми руками, корисні поради та рекомендації щодо організації цього процесу наведені в нашій статті.

Що це таке?

Переваги і недоліки касетного вулика і інструкції по його виготовленню

Касетне бджільництво передбачає використання спеціального павільйону для утримання бджіл. Це має значні переваги і забезпечує більшу збереження і виживання сімей. Такі передові методики, не можна ігнорувати, адже багато бджолярі по достоїнству оцінили всі переваги і можливості утримання бджолосімей в павільйонах.

Зовні це споруду можна назвати справжньою бджолиної ферми. Зручне розташування вуликів, а також можливість розміщення всього необхідного інвентарю зробить догляд за бджолами максимально зручним. Розміри і креслення касетного павільйону можна знайти в інтернеті, а також придбати готовий на тематичних сайтах.

При необхідності споруду можна розмістити навіть з урахуванням можливої транспортування машиною, наприклад, при переїзді на іншу пасіку. Це не тільки полегшить зимівлю і збір меду, але також і відкриє додаткові можливості для розширення ореолу медозбору.

Переваги касетного методу утримання бджіл:

 • простота обслуговування;
 • збільшення обсягів видобутку меду;
 • підвищення весняного нарощування приплоду;
 • мобільність установки;
 • комфортна зимівля;
 • захист від зловмисників і шкідників;
 • оптимізація простору, що вигідно на невеликих ділянках;
 • можливість розміщення пацієнтів для лікування;
 • забезпечення необхідного температурного режиму утримання.

Касетний павільйон для утримання бджіл дозволяє виконувати всі роботи з великим комфортом і незалежно від погодних умов. Такий будиночок легко зробити з підручних матеріалів, з урахуванням особливостей і розмірів пасіки, а також при додатковому розміщенні всього необхідного інвентарю і заготовок.

Ложка дьогтю

Недоліки використання такого способу теж є. Касетне бджільництво вимагає наявності певних навичок, а також споруди досить просторого і надійного «будиночка» для бджіл. З часом навіть найміцніше будова потребує заміни деяких елементів. Якщо не проводити ревізії і не виконувати ремонтні роботи, в тріщинах стін і підлоги можуть завестися грибок, а стеля почне протікати.

Це цікаво  Весняний огляд бджіл, бджолиних сім'ї

Загрозу для комах можуть створити і уподобали приміщення миші. Бджоли категорично не сприймають такого сусідства і можуть покинути вулик навіть від незначного запаху цих шкідників.

Крім цього, касетний павільйон для бджіл обов’язково оснащується хорошою системою вентиляції, інакше мікроклімат в приміщенні може бути несприятливим для розведення комах. Дотримуючись нехитрих правил обслуговування такого спорудження, можна домогтися високих результатів.

Касетне утримання бджіл вельми виправдано навіть при стаціонарному розміщення споруди. Як зробити такий павільйон самостійно розповість подальша інформація нашій статті.

Що необхідно для виконання своїми руками?

Зрозуміло, такого роду роботи неможливо провести без попередньої підготовки. В першу чергу необхідно визначитися з розмірами майбутньої споруди, а також, з якого матеріалу доцільніше її виконати. Необхідні інструменти та певні навички роботи з обраним матеріалом. На допомогу прийдуть тематичні ролики і підказки досвідчених бджолярів, а основний перелік необхідних елементів наведено далі.

Необхідно підготувати:

 1. Дерев’яні дошки, листи вологостійкої фанери або деревно-стружкової плити.
 2. Пінопласт, пеностирол і поліетилен для утеплення.
 3. Руберойд і покрівельний матеріал для настилу даху.
 4. Дрібнопористі сітка.
 5. Інструменти для роботи та витратні кріпильні матеріали.

Починати потрібно з планування бажаних габаритів спорудження. На цьому етапі потрібно врахувати всі необхідні функції для майбутнього павільйону, а також раціональне розміщення касет-вуликів. Вони будуються за принципом висуваються полиць комода, адже дістатися до комах через дах буде вельми проблематично.

Переваги і недоліки касетного вулика і інструкції по його виготовленню

Переваги і недоліки касетного вулика і інструкції по його виготовленню

Виконання робіт

Самостійне виготовлення супроводжується певними труднощами. В першу чергу необхідно продумати спорудження металевого каркасу, який покликаний продовжити корисний термін експлуатації будівлі. В якості опори можна використовувати і дерев’яні бруси. Після того як каркас буде готовий, його необхідно обшити дошками. Подальші роботи можна представити в такій послідовності.

Це цікаво  Електроніж для бджоляра: який краще

Алгоритм виконання:

 • Після установки бічних і торцевих стін необхідно виконати внутрішнє утеплення. Для цього використовуються будь-які підручні матеріали. Дуже добре в якості додаткового захисту використовувати спеціальну плівку-гідробар’єр.
 • На підлогу можна встановити деревно-стружкові плити і навіть просту фанеру достатньої товщини. Все необхідно покрити водовідштовхувальними складами і пофарбувати. Потрібно використовувати суміші з мінімальним запахом, щоб не відлякати майбутніх мешканців.
 • Стеля споруди обшивається плитами, наверх обов’язково укладається толь або руберойд і все накривається обраним покрівельним матеріалом. На поверхні не повинно бути зазорів і пошкоджень, щоб виключити попадання вологи всередину. Якщо споруда досить велика, бажано додатково передбачити і водостічну систему.
 • Якщо при плануванні приміщення передбачалося використовувати для різних цілей, необхідно огородити робочу частину від бджолиного відсіку. Для цього встановлюється суцільна деревна плита. Так комахою не будуть заважати проводяться роботи і саме місцезнаходження майстерні.
 • Часто подібні павільйони влаштовують в лікувальних цілях. Для цього можна відгородити частину приміщення мелкоячеистой сіткою для комфортного утримання пацієнтів.
 • Касети для розміщення бджіл встановлюють на бруси-опори з додатковим кріпленням для надійності. Подібні конструкції можна придбати окремо або виготовити з урахуванням реальної кількості бджолосімей та ваших потреб.

Обов’язковими елементами подібного споруди є системи вентиляції і обігріву для зимового часу, електричне освітлення. У приміщенні повинно бути досить сухо і тепло, а також забезпечуватися циркуляція повітря.

Якщо є розмежування на дві частини, необхідно зробити дві вхідних дверей з обов’язковою герметизацією. Для літнього часу можна пристосувати тимчасову сітчасту конструкцію, що забезпечує доступ повітря без загрози проникнення гризунів.

Рекомендації та поради

Як і будь-яка важлива справа, касетне бджільництво має багато нюансів, які й забезпечують результат. Цей метод перевірений роками використання, тому можна сформулювати основні правила успішного розведення. На допомогу початківцям пасічниками в нашій статті розглянуті деякі з них.

Це цікаво  Як бджоли роблять соти: з чого вони їх роблять, і хто їх навчив

Важливі нюанси касетного методу:

 1. Зовні краще забарвити павільйон в яскраві кольори, щоб комахи швидше орієнтувалися. Краще використовувати жовту, помаранчеву і червону гаму.
 2. Обов’язково продумайте наявність піднімається кришки стола під касетний вулик. Це полегшить обслуговування та обробку рамок.
 3. Для домашнього розведення бджіл не рекомендується робити павільйон більш ніж на 20 секцій. Таким чином, комахи не будуть плутати свої будиночки, заважаючи один одному.
 4. Касети для медогонки повинні бути одного розміру, щоб при необхідності замінювати елементи або виконувати об’єднання сімей.

Касетне бджільництво має явну перевагу перед традиційними методиками. За основу взято принцип розміщення вуликів в окремому приміщенні, абсолютно автономному та мобільному при необхідності.

Придбати такий бджолиний будиночок можна на спеціальних сайтах, але при наявності необхідного будівельного досвіду цілком під силу виготовити самостійно. Як це зробити і деякі хитрощі при спорудженні та використання, а також основні нюанси касетного утримання бджіл розглянуті інформації в нашій статті.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *