Переваги пінополістиролових вуликів Апирусс і їх основні характеристики

Житла для бджіл удосконалюються рік від року. Якщо прообразом сучасного вулика було дупло з должеей, то в даний час виробництво будиночків для бджіл зробило крок далеко вперед. З’явилися вулики Апирусс: характеристики, ціна, відгуки показують, що такі конструкції незамінні в бджільництві.

Компанія АпиРусс стала єдиною на території Росії, хто розпочав виготовлення вуликів з високоякісного пінополістиролу. Конструкція таких вуликів передбачає використання новітніх матеріалів, які практично не відрізняються теплофізичними показниками від деревної кори, завдяки чому будиночки не піддаються гниттю і добре зберігають тепло.

Переваги вуликів

Переваги пінополістиролових вуликів Апирусс і їх основні характеристики

Компанія Апирусс, що випускає вулики високої щільності, поклопоталася і про інших можливостях своєї продукції. Основними перевагами будиночків для бджіл стали:

  1. Вологостійкість. Вулики цієї фірми абсолютно не вбирають вологу, тому вони не можуть створювати середовище, сприятливе для виникнення шкідливої мікрофлори. Обмін повітря забезпечує тільки нижній льоток, тому бджолосім’я отримує нормальні умови для забезпечення свого життя і діяльності. Надлишки води накопичуються на стелі, що дає можливість бджолам брати звідти вологу для вирощування розплоду. Подібне накопичення води допомагає запобігти появі вогкості в будиночку, зростання небезпечних для бджіл мікроорганізмів, уповільнений розвиток бджіл.
  2. Легка конструкція. Одним з переваг будиночків Апирусс став їх невелику вагу, за рахунок чого значно спростилося обслуговування вулика. Фірма випускає вулики з фальцами і без. Якщо необхідна транспортування, комахи будуть під надійним захистом від можливих ударів; невелика вага не перешкоджає захист від промокання під час дощів.
  3. Типи дна. Виробник передбачив кілька конструкцій дна: воно може мати отвір чи бути суцільним. На вибір тієї або іншої модифікації впливають погодні умови місцевості, на якій планується використовувати ці вулики. Суцільне дно підійде для природних умов, де є жарке літо і дуже холодні зими. Дно з отвором (його ще називають «зимовим») придатне для клімату з високою вологістю, його додатково оснащують сіткою з антиварроатозным ефектом.
  4. Габарити рамок. Технологія обслуговування вулика залежить від розмірів рамок. Професіонали бджолярської діяльності вибирають невисокі рамки розміром 23х14,5 див. Вулик роблять з розрахунку 10 рамок, також є будиночки з 12 рамами.
Це цікаво  Бджоли в жовтні: роботи на пасіці

Огляд моделей

Фірма Апирусс пропонує безліч різновидів вуликів і комплектуючих до них. Розглянемо найпопулярніші моделі.

  • Багатокорпусний вулик «Сибіряк». Являє собою розбірний корпус для рамок розміром 43,5х14,5 див. В стандартний комплект входить 5 корпусів, панорама, різні фіксуючі пристосування, зручне дно-дах, а також дно з пластику з решіткою, що забезпечує антиварроатозное дію. Вартість вулика від 4800 рублів.
  • Вулик «Кочівник». Корпуси вулика цельноформованнимі, зроблені для рамки розміром 43,5х14,5 див. Стандартна комплектація складається з 4-х корпусів, панорами, кількох фіксуючих пристроїв для рамок, універсального дна-даху, а також дна з пластику з гратами від варроатозу (без прилетной дошки). Вартість комплекту – від 3400 рублів.
  • Вулик лінійного типу «Добриня». Цей вулик став одним з нових і затребуваних вуликів фірми Апирусс. У його комплект входить особливу дно-дах, а в нижній корпус поміщається рама розміром 43,5х30 см, також є рамкова надставка з габаритами 43,5х14,5 див. В комплектацію вулика входить діафрагма з пінополістиролу, є прозорий дах. «Добриня» містить тільки 1 нижній льоток у порівнянні зі звичайним лежаком. Він розташований на передній частині будиночка. Бджоли можуть без перешкод потрапляти на верхній корпус завдяки ретельно продуманій конструкції і вашим виготовлення виробу. Дно ухиляється в бік льотка, стінки корпусу оснащені особливими захопленнями. Висока теплопровідність передбачена і в цій моделі. Ціна вулика – від 5800 рублів.

Правила зміни маток

Щоб домогтися на пасіці зростання сильних бджолосімей, які будуть приносити багато врожаю, потрібно своєчасно втручатися в процес розмноження цих комах. Завдяки цьому бджоляр спрощує собі роботу на пасіці, збільшує показники медозбору. Вулика фірми Апирусс сильно полегшують непростий процес заміни маток. Перенос роблять з використанням відсадків, не вдаючись до пошуку, адже він часто займає велику кількість часу.

Техніка заміни маток складається з декількох етапів. Спочатку потрібно зробити декілька пристосувань. Саморізами до розділової решітці прикріплюють бруски з трьох сторін, щоб отримати виріб П-подібної форми. Отриману конструкцію поміщають між материнської родиною і відводки на передній частині доказ: там, де біля грат немає бруска, з’явиться нижній льоток відводки.

Щоб сформувати відводок, потрібно дотримуватися ряду рекомендацій. Насамперед, відводок варто формувати у вільному корпусі. Рамки з дорослим розплодом доповнюються кормовими криюче сотами, які розташовують по краях. Потім потрібно акуратно струсити бджіл у вулик, при цьому не можна допустити, щоб в нього потрапила матка.

Це цікаво  Якими бувають підставки під вулик і як їх зробити своїми руками?

Коли корпус буде заповнений, там слід помістити розділові грати, при цьому бруски потрібно направити вгору. На решітку кладуть корпусу-відводки. Оскільки вулики цієї фірми дуже теплі, то й розвиток бджолосімей проходить безпроблемно.

Коли бджоли почнуть користуватися новим льотком, необхідно розділити відводок з його родиною, розмістивши для цього під ґратами-роздільником прозорий дах. Прийшов момент підсаджувати матку. Рекомендується робити перенос ввечері.

Якщо видно що матка розташувалася в клітці для пересилання, то спочатку слід зняти дах з отводка, взяти у нього трохи меду і покласти його під плівку на дно клітки, щоб домогтися загального запаху. Після цього частина плівки потрібно відрізати, а вийшло закрити отвір воском, який взято у отводка. Клітку розміщують між рамками, відводок закривають. По закінченні декількох днів його потрібно оглянути.

На завершальному етапі потрібно виконати наступні дії. Якщо матка почала працювати, то вулик зі старою маткою відсувається, а нова матка разом з відводки поміщається на це місце. Рамки, де є друкований розплід від материнської сім’ї, переносять у порожні корпуси, які потім встановлюють на корпус з відводки за допомогою простої решітки.

За рахунок цього комахи зможуть покинути клітинки і вийти з будинку, а звільнені осередки стануть поповнюватися медовим напоєм. Гніздо старої матки потрібно скоротити до 1 корпусу і поставити його поблизу нової пчелосемьей. При цьому льотні бджоли повинні піти слідом за новою королевою «молодий» вулик, а старий рой продовжить свою звичайну життя.

Пасічнику необхідно час від часу забирати з старого вулика рамки з підрослим розплодом, щоб за допомогою їх посилити молоду сім’ю. Стара матка повинна допомагати новому рою молодими особинами.

Відгуки про вуликах

Відгуки про будиночках для бджіл від компанії Апирусс переважно позитивні. Ці вулики підходять для природних умов різних регіонів, тому вони дуже популярні на території всієї країни. Багато бджолярів, хто вирішив використовувати у своїй роботі такі докази, не шкодують про свій вибір.

«Коли на моїй пасіці потрібно встановити екологічні і високопродуктивні вулики, я купив будиночки фірми Апирусс. Дуже порадувала недорога вартість цих будиночків. Для мене важливо, щоб будиночки були мобільні. Вулики Апирусс важать зовсім небагато, і навіть коли в них наповнюються медом всі 10 рамок, вони залишаються як і раніше легкими, тому їх можна обслуговувати без помічника. Крім того, з них дуже зручно збирати медовий урожай, рамки витягуються без особливих зусиль і легко ставляться на місце» – Анатолій, бджоляр з 7-річним стажем.

«Вулики Апирусс дійсно дуже легкі і теплі, в них розвиток бджіл відбувається набагато швидше, ніж в простих будиночках, до того ж всередині не розвивається якась патогенна мікрофлора, а, значить, бджоли здорові. Однак для мене є істотний мінус в конструкції цих будиночків. Щоб зняти верхній корпус, довелося розклинити його стамескою, по-іншому витягти його не виходило. Після цього стінки корпусу сильно пошкодили, тому деякі вулики довелося ремонтувати. Але кажуть, що виробник виправив цей недолік, удосконаливши конструкцію. Тепер верхній корпус знімається легко і просто» – Геннадій, бджоляр зі стажем 15 років.

«Я завжди користувався дерев’яними вуликами, вони якось звичніше і здаються надійніше. Але на очі попалася інформація про вуликах з пінополістиролу, вирішив купити кілька будиночків «на пробу». Без особливих проблем переселив туди розплід і матку. У першому сезоні на рівень медозбору нові вулики ніяк не вплинули, але я помітив, що після суворої зими у вуликах з полістиролу вижили практично всі комахи, а в звичайних дерев’яних загинуло близько 15 відсотків бджіл, незважаючи на всі мої хитрощі по утепленню будиночків. Тому планую поступово переходити повністю на нові будиночки, щоб не втрачати чисельність своєї пасіки» – Сергій, бджоляр зі стажем більше 10 років.

Вулики, зроблені компанією АпиРусс, відрізняються високою міцністю, легким вагою і мінімальними тепловтратами. Вони виготовляються з міцного пінополістиролу, завдяки чому залишаються легкими і дуже теплими. Вони захистять бджіл навіть вчасно найсуворіших морозів, знизивши тим самим втрати чисельності бджіл і збільшивши показники врожайності.

Це цікаво  Підгодівля бджіл навесні цукровим сиропом: відео

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *