Перевезення бджіл на нове місце: використовуємо візок і причіп

Перевезення бджіл на нове місце — важливий етап у житті будь пасіки, якщо бджоляр бажає, щоб його бджоли були здоровими, а мед мав високу якість.

Перевезення бджіл

Але потрібно мати пізнання, як правильно перевозити бджіл, щоб не пошкодити їхнього розвитку, зробити все максимально швидко і безпечно, зберігаючи все сімейство в цілості.

Для чого потрібна перевезення бджіл?

Будь-який досвідчений бджоляр, має велику пасіку, скаже, що перевезенням бджіл потрібно займатися, адже це дозволяє нормалізувати життєдіяльність комах і збільшити кількість зібраного меду.

Медоносні поля дуже часто перебувають на віддаленій відстані від житлових кварталів, тому потрібно або бджолам летіти до них, або перевозити вулика на більш близьку відстань.

У першому випадку комаха приносить мало нектару, що нерентабельно. Тому ідеальний варіант — це перевезення.

Як перевозити бджіл у вуликах правильно?

Перш за все треба визначитися з періодом, коли транспортувати комах. Вважається, що найбільш вдалою є перевезення бджіл навесні або восени. Це пов’язано в першу чергу з кліматичними особливостями. Влітку досить спекотно, тому бджоли можуть запариться і загинути. Також комахи у цей час більш роздратовані і схвильовані. Тому влітку перевезення здійснюють тільки в екстрених випадках. Якщо говорити про час доби, то для транспортування легковим автомобілем на відстань краще вибирати ніч, коли комахи спокійні. Перевозять бджіл, використовуючи причепи, платформи, спеціальний ящик для перевезення бджіл і т. д.

Щоб комахи не були дезорієнтовані і не відлетіли на старе місце проживання, їх потрібно перевозити на відстань не менше 3-4 км.

Це цікаво  Як зробити відводок бджоли без матки

Перевезення вуликів на автомобілі

Найчастіше пасіку перевозять на відстань 5-10 км з допомогою легкового або вантажного автомобіля в залежності від кількості вуликів на пасіці. Так, якщо їх мало, використовується причіп для перевезення бджіл або навіть віз.

Але зараз є і більш удосконалені вироби, які можна купити або зробити своїми руками, — платформи і павільйони. Вони зроблені спеціально для цих цілей, тому бджоли практично не відчувають дискомфорту при такому переїзді.

Причепи для перевезення пасіки

Найчастіше бджіл транспортують на причепах. Це найбільш доступний спосіб, адже причіп досить просто купити (досить багато оголошень «продам» на цей товар), але він найбільш складний у виконанні, так як дана деталь не передбачена для перевезення вуликів.

Правила використання причепів

Щоб бджоли не відчували трясіння в дорозі, дно причепа або візки застеляють соломою. Вулики ставлять на відстань 10 см між собою, при цьому стільники повинні бути паралельно осях машини. Вантажать все повільно, щоб уникнути поштовхів і тряски — це може порушити комах. Перевозять пасіку на невеликій швидкості, при цьому вулики повинні бути досить міцно закріплені.

Як зробити перевізну пасіку з причепа

Щоб не купувати спеціальну платформу, є варіант використовувати саморобні перевізні пасіки з причепа. Для цього можна подивитися відео, як переробити причіп, і з цього ж способу зробити свій.

Щоб не купувати спеціальну платформу, можна використовувати саморобні перевізні пасіки з причепа

Головне — зробити задні і бічні борти відкидними, а на передню панель встановити надійні опори, щоб причіп можна було ставити на землю. Зручність такої саморобки — можливість залишити причіп біля медозбору і відсутність необхідності в розвантаженні вуликів. Слід також передбачити встановлення брезентового покриття на випадок похолодання і дощу.

Це цікаво  Дим гармата Варомор: нюанси обробки бджіл і як зробити прилад самому?

Візки для підйому і перевезення бджолиних вуликів

Візок — найпростіший спосіб транспортування, але і самий важкий, адже на своїх руках далеко не заїдеш. Але навіть на стаціонарній пасіці вона виявиться незамінною, адже потрібно буде возити важкі стільники, мед, приналежності. Якщо ж пасіка велика, рекомендується зробити спеціальний візок, яка дозволить перевозити кілька вуликів одночасно.

Платформа для перевезення

Будь-яка платформа — придбана або саморобна — кращий варіант для транспортування комах. Це класичний причіп (одно – або двовісний), на якому встановлено спеціальні борту і стійки, кріплення і т. д. Це дозволяє легко перевозити будь-яким транспортом.

Платформа має невелику вагу, тому не так сильно схильна до трясці. Можна зробити одне – або багатоярусна споруда для перевезення великих пасік, у яких є понад 50 сімей.

Використовувати платформу дуже зручно. Знайшли нову точку для медозбору, просто підчепили всю пасіку до автомобіля і поїхали туди на будь-абсолютно час. Платформу можна використовувати в будь-якому кліматичному поясі і при будь-якій погоді — достатньо лише натягнути сітку або поставити яке-небудь покриття. Перевезення бджолопакетів і вуликів з бджолами таким способом — найкраще рішення на сьогодні.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *