Перга: користь і шкоду для людини

Користь перги

Визначення

Бджолині личинки мають потребу в кормі, але звичайна бджолина їжа їм не підходить. Перга – це як раз те саме «дитяче» харчування для бджіл. Раніше воно було слабо вивчено, але пізніше дослідники звернули увагу, що личинка виростає за лічені дні в десятки, а то й сотні разів. Після цього бджолину пергу стали ретельно дослідити: що ж таке міститься в цьому кормі, що дозволяє так стрімко розвиватися зародку. Постало питання: а чи можна вживати її людині? Допоможе перга бджолина дітям розвиватися швидко і повноцінно? І, власне, виділяється ця речовина серед інших продуктів бджільництва?

Дослідження закінчилися (а насправді вони тривають) тим, що, дійсно, знайшли речовину, неймовірно корисне для дітей. У наш час воно активно застосовується, є компонентом багатьох лікарських препаратів. Також застосовують пергу в натуральному очищеному вигляді. Багато вчених схиляються до того, що за такими речовинами майбутнє медицини. Крім того, знайшли застосування речовині і в косметології: поживні властивості дозволяють шкірі залишатися молодою і красивою довгий час.

По суті, перга є сумішшю меду з квітковим пилком, але це визначення дано дуже неточно, так як сюди потрібно додати безліч нюансів. Адже ця суміш виходить не миттєво, а як би бродить, настоюється. Зрозуміло, людина використовує вже готове речовина, яка не потребує додаткової обробки.

Медичне дію

Коли обговорюються користь і шкода перги, в першу чергу медики звертають увагу на те, що ця речовина є, мабуть, самим потужним природним адаптогеном, тобто стимулює організм таким чином, що він отримує максимальну опірність до речовин біологічної та хімічної природи. Можна сказати і так: стрімко посилює імунітет. Але при цьому потрібно враховувати, що є протипоказання.

Це цікаво  Як правильно жувати прополіс для отримання максимальної користі?

Також перга посилює анаболізм, є його прямим стимулятором. Анаболізм – це сукупність процесів, в результаті яких відбувається утворення живих тканин: м’язів, шкіри і ін Вирішальну роль вона відіграє для анаболізму дітей і підлітків, яким потрібне стабільне і повне розвиток всіх систем життєдіяльності. Сюди ж можна віднести вагітних жінок, плоду яких необхідний повноцінний ріст.

Іноді невірно говорять, що бджолина перга не володіє надприродними якостями, і все, що лікується пергою, то лікується і медом. Це невірно, оскільки дія їх різниться дуже сильно. Мед зміцнює імунітет і лікує шкірні хвороби, але ніяк не стимулює ріст і розвиток клітин. Хоча в грубому наближенні у цих двох речовин одна природа.

Користь перги

В першу чергу, допомагає при розладах травлення. Найменші регулярні дози речовини стимулюють роботу кишечника. Тому з перги виготовляють таку велику кількість препаратів для лікування гастриту та захворювань травного тракту. Перга допомагає при запорах. Особливо буде корисна людям, які часто вживають шкідливу їжу смажені пиріжки, тістечка та ін.

Бджолина перга дуже корисна, але приймати її варто не у всіх ситуаціях

Підходить перга і спортсменам. Швидко відновлює фізичні сили після важких навантажень, змагань та ін Деякі популярні препарати спортивного харчування засновані на пергу. Крім того, дуже важливо, що ця речовина збільшує швидкість реакції, а також допомагає відновитися після стресу. Спортсменам підходить ідеально. Плюс до всього не містить речовин, які можуть бути прийняті за допінги.

Використання людиною перги на цьому не закінчується. Відзначають, що вона містить цілий ряд вітамінів різних груп, а також набір амінокислот. Допомагає в нарощуванні м’язів, а також може використовуватися замість полівітамінів. Тільки ця допомога – цілком природна, без втручання людини в структуру продукту.

Це цікаво  Прополіс від кашлю: мазь, настоянка з молоком

Протипоказання

Як ясно, бджолина перга дуже корисна, але приймати її варто не у всіх ситуаціях. Наприклад, при онкологічних захворюваннях, так як анаболічні здатності речовини тут ні до чого. Пухлина може збільшитися, а біль посилитися. Крім того, не радять приймати речовина одночасно з іншими анаболіками. Це відноситься до спортсменів, дія може посилитися до такої міри, що зробить негативний вплив на серцеву систему.

Також не рекомендується перга тим, у кого Базедова хвороба або проблеми з щитовидною залозою (частіше це відноситься до жінок). Дівчатам іноді вживати пергу не рекомендується, так як вона підвищує апетит і заважає дієті. Можливі алергічні реакції, так що потрібно бути обережними людям, у яких є алергія на пилок.

Рідко, але іноді трапляється непереносимість продукту. Організм відторгає речовина, спостерігається здуття живота, розлад шлунку, блювота і інші неприємні симптоми. Але це трапляється вкрай рідко. В цілому перга безпечна.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *