Перша допомога при укусі джмеля і можливі наслідки такого укусу

Укус джмеля може представляти небезпеку для людини, тому необхідно знати, що робити в разі нападу комахи, як надати першу допомогу і які можуть бути наслідки.

Кожна людина знає, що укус бджоли – досить неприємна процедура, але якщо джміль вкусив, наслідки можуть бути більш серйозними і неприємними. У теплу пору року люди не тільки воліють відкриту одяг, завдяки чому піддають себе ризику укусу, але і часто бувають на природі – саме тут велика кількість комах може представляти серйозну небезпеку не тільки для дитини, але і для дорослих людей, і навіть для домашнього улюбленця.

Джмелі – працьовиті комахи, і за своїми характеристиками дуже нагадують бджіл. Саме вони запилюють безліч рослин, даруючи їм право на існування, і саме тому він так відчайдушно захищає свою територію і жалить будь-якого, хто може представляти небезпеку.

Люди, які цікавляться, чи є жало у джмеля, повинні знати, що людину може вкусити тільки самка цього виду комах – саме вони є защитницами житла.

Симптоми укусу

Перша допомога при укусі джмеля і можливі наслідки такого укусу

Якщо укусив джміль, необхідно вчасно розпізнати симптоми і почати лікування, так як у деяких людей можливі алергічні реакції, які у деяких випадках можуть бути смертельними. Варто розуміти, що джміль не кусає у звичному для людей розумінні, а жалить, випускаючи отруту в тіло своєї жертви. Саме із-за попадання отрути ужалене місце починає свербіти, з’являється почервоніння, що доставляє людині масу неприємних відчуттів.

Зверніть увагу! Часто від укусу комахи страждають маленькі діти, бажання помацати незнайоме комаха часто призводить до непередбачуваних наслідків. При цьому джмелиний укус найчастіше буває в руку, в ногу або у палець – в ті місця, які часто відкриті в літній період.

Це цікаво  Цілющі властивості забрусу і його використання для лікування і профілактики захворювань

Будьте уважні, так як небезпечний укус джмеля, в першу чергу, людям, схильним до алергічних реакцій. Якщо один із симптомів посилюється, а самопочуття укушеного погіршується, слід негайно звернутися до лікаря.

Основними симптомами, які проявляються одразу після того, як комаха вжалить, стають набряклість, неприємний свербіж і почервоніння ділянки шкіри, де знаходилося укусившее комаха. У цьому випадку все залежить від кількості осіб – як правило, питання, що потрібно робити, виникає тільки в випадку великої кількості укусів.

Задаватися питанням, чи небезпечний отрута джмеля чи ні, повинні люди, схильні до алергічних реакцій. У таких людей будуть проявитися такі неприємні симптоми:

 • Прояв і посилення свербежу, набряку і почервоніння не тільки на місці укусу, але і по всьому тілу потерпілого.
 • При алергічної реакції у хворого можуть з’явитися нудота і блювотні позиви.
 • Хворий відчуває нестачу повітря і приступи задухи.
 • Загальна температура тіла підвищується, пульс людини стає частіше.
 • Часто трапляється втрата свідомості, що супроводжується судомами – людина виглядає так, ніби йому приснився страшний сон.

Якщо перша допомога при укусі джмеля не надана своєчасно, при наявності сильних алергічних реакцій можливий розвиток серйозних патологій, які завдають відчутної шкоди здоров’ю, а в деяких випадках імовірний летальний результат. Саме тому при укусі джмеля що робити повинен знати кожен чоловік – так ви зможете врятувати не тільки себе, але і своїх оточуючих від можливої небезпеки.

Перша допомога

В домашніх умовах обробити укус за умови, що у потерпілого немає алергії на отруту, не складе особливої праці. Медичне втручання у такому випадку зовсім не обов’язково, досить дотримуватися простих правил, які допоможуть звести місцеві симптоми до мінімуму своїми руками.

 1. В деяких випадках буває так, що в тілі потерпілого залишається жало, яке необхідно витягнути пінцетом. Не варто робити цього пальцями, так як ви можете загнати жало ще глибше, при цьому в рану може потрапити інфекція. Пінцет попередньо обробляється антисептиком.
 2. Сам укус обробляють перекисом водню або будь-яким іншим антисептиком. На обробленому місці не повинно бути забруднень, так як це створює ризик зараження.
 3. Якщо ви зробили холодний компрес, значить, больові відчуття пройдуть через короткий проміжок часу.
 4. При наявності алергічних реакцій рекомендується прийом антигістамінного засобу і звернення до медичного працівника.
 5. Робити при укусі додаткову обробку мазями не рекомендується. Краще вживати велику кількість рідини, для того щоб отрута швидше розчинився в організмі і не чинив негативного впливу на людину.
Це цікаво  Водний екстракт прополісу в домашніх умовах: відгуки

Зверніть увагу! Якщо укус прийшовся на чутливу зону (шия, рот, інші частини особи), рекомендується негайно звернутися до медичного фахівця, так як розвиток серйозних патологій, в тому числі утруднення дихання та асфіксії, у такому разі цілком імовірно.

Лікування

Укус джмеля має сенс лікувати в тому випадку, якщо він доставляє потерпілому значний дискомфорт. Для цього сьогодні існують десятки способів, які можна використовувати в домашніх умовах.

 • Позбутися від жалких ран допоможе компрес з листя кульбаби – їх необхідно прикласти до хворого місця, після чого неприємні відчуття будуть зменшуватися.
 • До хворої ділянки прикладається подрібнена головка цибулі і закріплюється щільною пов’язкою.
 • Натерти хворе місце можна і плодом банана, при цьому вкушений ділянку попередньо промивається струменем холодної води.
 • Можна розчинити звичайну харчову соду у воді і прикласти до місця укусу – це також зніме неприємні симптоми і полегшить одужання.

Профілактика

Незважаючи на те що джмелі дуже боляче кусаються, вони рідко нападають першими. Як правило, для того щоб стати жертвою джмеля, досить наблизитися до його помешкання. Комаха відчуває небезпеку і прагне позбутися свого ворога, тим самим доставляючи людині неприємності. Виключити укус можна, дотримуючись простих правил:

 1. Намагайтеся не наближатися до шмелиным гнізд, так як самки, швидше за все, будуть захищати своє потомство.
 2. Вирушаючи на природу, подбайте про те, щоб у вашій аптечці перебували антисептики і засоби від алергії.
 3. Намагайтеся використовувати закритий одяг – так у комахи буде менше шансів вкусити вас.
 4. Уважно слідкуйте за дітьми і домашніми тваринами, так як саме вони часто потрапляють у пастку, спостерігаючи за цікавим комах.

Незалежно від того, скільки разів чоловік був вкушений самкою джмеля, його інтерес до відпочинку на природі не пропаде. Саме тому так важливо заздалегідь подбати про власну безпеку та безпеку своїх близьких. Під рукою завжди повинні знаходитися засоби першої допомоги потерпілому, а при виникненні алергічної реакції ви повинні якомога швидше викликати медичних працівників.

Це цікаво  Прополіс в гінекології: лікувальні властивості

Працьовиті комахи приносять багато користі живого світу. Завдяки їх наполегливій роботі сотні рослин запилюються і можуть радувати нас привабливим зовнішнім виглядом і смачними плодами. Тому людина повинна подбати про власну безпеку, виключити ймовірність будь-якого укусу. Тільки такий підхід дозволить насолоджуватися відпочинком у теплу пору року без необхідності вживати екстрених заходів порятунку.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *