Підгодівля бджіл навесні цукровим сиропом: відео

Мед для бджолосім’ї є не тільки їжею, а й джерелом енергії. Харчуючись медом, активно рухаючись, бджоли виробляють тепло і підтримують у гнізді необхідну температуру. Основна причина поганої зимівлі сімей, хвороб навесні – це відсутність якісних кормів, їх недолік. Все це призводить до відсутності можливості зігрітися, тому підгодівля бджіл навесні – необхідний захід.

Підгодівля бджіл навесні

Весняна підгодівля бджіл

Під час проведення осінньої ревізії оцінюють запаси корму як на зимівлю, так і на ранню весну. Якщо меду в гніздах недостатньо, то навесні сім’ї підгодовують цукровим сиропом.

Вдруге оцінку запасів проводять під час першого огляду гнізд. Весняна підгодівля проводиться сиропом, хтось робить канді, але сироп більш доступний і легкий для засвоєння ослабленими після зимівлі комахами.

Деякі бджолярі для нарощування сили бджолосім’ї воліють зберегти її цілісність, не ділити її і не використовувати для посилення маток-помічниць, а замість цього пропонують збільшити запаси корму в гнізді, використовуючи підгодівлю цукровим сиропом.

При підгодівлі сім’ї сиропом матка інстинктивно починає відкладати більше яєць, кількість розплоду при цьому збільшується. Підгодівлю цукровим сиропом починають відразу ж після раннього очисного обльоту бджіл.

До відома: головний хабарів, коли бджоли починають активно вилітати для збору пилку з перших квітучих рослин, починається не раніше 15 травня. У березні бджоли виходять із зимівлі і до 15 травня триває період, коли взятку немає зовсім, це близько 55 днів. Матка займається кладкою в цей час мало, неактивно. При підгодівлі сім’ї в безвзяточный період виведеться два покоління молодих бджіл і два тижні до хабар у них залишається час до дозрівання.

Бджільництво, як і вся сільськогосподарська галузь, засновується на висловлюваннях В. В. Мічуріна про те, що не варто сидіти і чекати милості в природи. На думку бджолярів, не потрібно чекати гарної погоди і вильоту бджіл на збір нектару, слід підгодувати комах. У ці 55 днів безвзяточного періоду кожній пчелосемье потрібно по 5 кг підгодівлі, і додаткову кількість меду буде забезпечено.

Це цікаво  Якими бувають підставки під вулик і як їх зробити своїми руками?

Способи весняної підгодівлі бджіл

Як навесні годувати бджіл правильно, доведено на практиці пасічникування – не варто давати їм виключно один цукровий сироп. Підгодівля готується з декількох частин меду і цукрової пудри різноманітними способами (можна подивитися відео на цю тему).

Щоб приготувати цукровий сироп для комах або канді, повинен використовуватися не цукор, а цукрова пудра дрібного помелу.

Багатьом, напевно, буде цікаво дізнатися, що, зіпсувавши кілька млинків для цієї мети, бджолярі використовують навіть болгарку та ножі від газонокосарок для виготовлення млинів. Наприклад, 4-х літрова каструля насаджується на болгарку, всередині кріпиться спеціально затуплений ніж від газонокосарки. У каструлю насипається цукор (2 кг), і каструля закривається кришкою. Болгарка включається на 30 секунд, пудра дрібного помелу готова.

Науковий спосіб весняного підживлення, рекомендований НДІ бджільництва

Він ґрунтується на приготуванні інвертованого цукрового сиропу:

 1. взяти 7 кг цукрової пудри;
 2. додати 2 л води;
 3. у сироп влити 0,7 л розтопленого меду, суміш ретельно перемішати;
 4. дати суміші постояти 14 днів, при цьому відбувається розщеплення цукру на інвертний цукор: α-глюкозу і β-фруктозу;
 5. під час весняної підгодівлі слід додавати в суміш близько 0,3-0,5 л на 10 л суміші сиропу квіткового пилку, перги і соку алое.

Цей спосіб – стимулююча підживлення на розвиток бджолиної сім’ї.

Тістоподібна підживлення сімей (канді)

Є наступний алгоритм того, як приготувати:

 1. взяти 8 кг цукрової пудри;
 2. змішати з медом (2 кг);
 3. додати 0,1 л води і замісити тісто.

Канді (цукрово-медове тісто) використовується також для підгодівлі сімей, для профілактики гнильцевих захворювань та нозематозу. Канді підгодовують комах для збільшення кількості личичинок, загортаючи тісто в марлю або в поліетиленовий пакет і викладаючи взимку в центр клубу (або в березні – зверху на рамки).

Це цікаво  Оси і бджоли: в чому різниця

Білкова цукрова паста

Для підгодівлі бджіл також використовується білкова цукрова паста, приготовлена таким чином:

 1. взяти 1 кг соєвого борошна;
 2. додати 300 г сухого молока, дріжджі і квітковий пилок;
 3. змішати все з 5,5 кг цукрової пудри і квітковим медом у кількості 2 л.

Соєве борошно з цукровим сиропом і медом використовується як білкова поживна суміш і добре засвоюється бджолами.

Замість цукрового сиропу бджіл в якості підгодівлі може використовуватися медова сита, яка готується наступним чином: з медом, в обсязі 4 л, перемішують 4 л води. 2 літри ситі медової наливають в годівницю і дають бджолам на один раз.

Якщо немає годівниці, то сироп або сыту розливають прямо в стільники або виставляють у пакетах, розливаючи в кожен по 900 мл, пакет з сиропом-ситій виставляють зверху на рамки. Як це правильно робити, бджолярі докладно і популярно пояснюють в навчальних відео.

Спонукальна весняна підгодівля

Медову сыту застосовують для спонукальною підживлення бджолосімей навесні. Медову воду (сыту) дають бджолам на ніч. Використовують спонукальну підгодівлю для швидкого розвитку бджолосімей аж до початку хабар. Вважається, що спонукальну підгодівлю не можна давати бджолам у вітряну і холодну погоду, коли на вулики падають яскраві сонячні промені. Збуджуючись, бджоли вилітають з вулика і гинуть від холоду.

Використовується спонукальна підживлення в період безвзяточный

Стимулююча підживлення

Підгодівлю готують за рецептом:

 • 3 кг закристаллизованного меду нагрівають до розрідження, до температури не вище 400 С;
 • у каструлю з 3 л теплої води засипають 3 кг цукрового піску, помішують до повного розчинення;
 • у каструлю з сиропом вливають теплий мед і добре розмішують;
 • отриманий розчин охолоджують до температури 300 С.

Чим корисна така підгодівля бджіл весною? Вона не призводить до розладу травлення у бджіл, а матка, бачачи, що запасів корму в гнізді достатньо, збільшує яйцекладку. Підгодовувати комах цукровим сиропом найкраще ближче до ночі в якості способу запобігання крадіжок бджіл з інших пасік.

Це цікаво  Розведення бджіл в домашніх умовах для початківців

Весняна стимулююча підживлення підвищує працездатність бджіл на медозборі, і матка при такій підгодівлі відкладає настільки багато личинок, що ставлять додатковий магазин, рівний за обсягом корпусу багатокорпусного вулика. Відзначено, що кількість меду, зібраного сильної сім’єю після весняної регулярної підгодівлі, збільшується в кілька разів.

Мінуси годівлі бджіл цукровим сиропом

В штучно приготованій сиропі відсутні необхідні бджолам поживні речовини, такі як вітаміни і мікроелементи, що містяться в квітковому пилку і нектарі. Якщо бджолам часто давати цукровий сироп, то комахи розвиваються неправильно: у них недорозвинені крила. Чим це загрожує пасічнику? При відсутності білкової їжі бджоли в результаті не можуть літати, а кількість зібраної пилку і нектару знижується.

Висновок

Бджоляра на пасіці повинен мати ранньою весною запас торішнього стільникового меду в кількості не менше, ніж 12 кг на кожну бджолосім’ю, а також пергу, рівну за обсягом двома рамками. Перга – це білкова їжа, вона необхідна бджолам для відновлення сил після зимівлі. Також з перги бджоли готують білкову «кашку» для годування розплоду. Запас готується минулим літом, зберігається у рамках на складі. Він може бути використаний навесні для термінового поповнення корму в гнізді, якщо його недолік був виявлений при побіжному огляді.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *