Підгодівля бджіл: види

У весняний час бджолам не вистачає власного меду, деякі сорти до весни повністю засахарились, відповідно, комахи не мають можливості повноцінно харчуватися. Підгодівля цукровим сиропом не містить повною мірою всіх необхідних для повноцінного харчування комах речовин. Саме тому бджолярі доповнюють цукровий сироп різноманітними настоями і настоянками трав.

Підгодівля бджіл хвойним екстрактом

Підгодівля бджіл хвойним екстрактом дозволяє без використання медикаментозних препаратів позбавити комах від гнильця. Цей екстракт покращує працездатність комах.

Як здійснюється підгодівля бджіл після обльоту

Після весняного обльоту в гнізді починається активне життя. Завдання пасічника до головного хабар (орієнтовно це липень) – наростити бджіл і посилити сім’ю. З цією метою необхідно посилити яйцекладку матки. Для цього застосовують різного роду підживлення.

Призначення підгодівлі:

  • стимуляція яйцекладки маткою;
  • відновлення запасу корму;
  • профілактика або лікування хвороб шляхом введення в корм добавок.

Ранньою весною комахи досить слабкі, у гніздах трохи кормових запасів. В цей час починається цвітіння деяких рослин, але з-за сильного вітру й низької температури не можна допускати повноцінного вильоту комах. Відповідно, доведеться поповнювати кормові запаси самостійно.

Найкраще вулику встановлювати рамки з пергою – це білковий корм, що дозволяє набратися сім’ї сил і наростити потомство. Деякі бджолярі за діафрагму ставлять тільки що роздрукований стільниковий мед. При необхідності комахи спускаються за їжею. Перед постановкою медових стільників у гніздо їх необхідно роздрукувати катком або ножем і полити теплою водою.

Це цікаво  Що таке воскотопка парова і як її зробити своїми руками?

Стимуляція яйцекладки підгодівлею

Якщо перги в гнізді мало, то матка розуміє, що годувати молодих бджілок нічим, відповідно, яйцекладка знижується. Саму матку комахи годують маточним молочком. Щоб його утворювалося в достатній кількості, комахи самі повинні добре харчуватися. Так як навесні медоносів трохи і без втручання бджоляра корму в гнізді дуже мало, бджоли змушені його економити. Молочка буде мало, і королева не зможе здійснювати нормальну кладку.

Матка почне активніше відкладати яйця тільки при наявності білкового корму – перги

Види підгодівлі:

  • цукровий сироп;
  • білкова підживлення з молоком;
  • підживлення з медом;
  • підживлення з дріжджами;
  • корм з соєвим борошном;
  • канді.

Способи приготування цукрового сиропу з хвойним екстрактом

Найчастіше бджолярі застосовують цукровий сироп. Він дуже просто готується і дозволяє поліпшити яйцекладку. Приготування цукрового сиропу займе мінімум часу. Для цього в 2000 мл гарячої кип’яченої води розчиняють 1 кг цукрового піску. Суміш доводять до кипіння, потрібно, щоб кристали розчинилися. Після цього додають 1 г хвойного екстракту. Ця добавка дозволяє позбутися від вароатозу.

Варто зазначити, що для приготування сиропу з хвойним екстрактом немає необхідності його купувати. Можна приготувати цілющий корм із хвойних голок. Для цього хвою збирають взимку, в цей час в голках найбільше вітаміну С. На кілограм голок потрібно 4500 мл окропу.

Попередньо хвойні голки ріжуть ножицями і висипають у каструлю, заливають окропом. Необхідно томити відвар на вогні 1,5 години. Після цього рідину проціджують. Готують звичайний цукровий сироп і вливають в нього 200 мл підготовленого хвойного екстракту. Ви отримаєте зеленувату рідина (екстракт) з характерним хвойним запахом і гіркуватим смаком. Деякі бджолярі для приготування хвойного екстракту подрібнюють голки на м’ясорубці.

Це цікаво  Стебник для бджіл своїми руками: фото

Медова сита для підживлення

До весни всі сорти меду закристаллизовались, тому їх необхідно зробити рідкими. З цією метою до 4 частин нектару додають 1 частину теплої кип’яченої води. Якщо кристали розчиняються, то суміш нагрівають на вогні до розчинення. Цей розчин заливають у верхні годівниці. Багато бджолярі вважають годування медом невигідним і дорогим, адже цукор в кілька разів дешевше.

Медова сита — це розведений бджолиний нектар

Як готуватися білкова підживлення

Якщо в гнізді недостатньо перги, значить, матка буде мало червить, адже у неї недостатньо білкового корму для живлення молодих личинок. Але трапляється, що і на пасіці запаси перги нікчемні, в такому випадку застосовують білкові підживлення. З цією метою соєве борошно розставляються недалеко від вуликів. Комахи її приносять на житло в обніжці. Використання соєвого борошна збільшує розплід до 70%.

Нерідко в якості білкової підгодівлі застосовують дріжджі, але найчастіше всі ці компоненти змішують і добавляють до неї 25% квіткового пилку. Виходить поліпшити яйцекладку на 100%. Для приготування білкової підгодівлі з молоком готують цукровий сироп, в який вливають 200 мл жирного молока. Суміш ставиться вгорі вулика.

Інші способи весняної підгодівлі бджіл

Деякі пасічники вводять у вулик разом з кормом саліцилову кислоту. Ця підгодівля використовується для того, щоб стимулювати виліт бджіл з гнізда. На 4 кг цукрового піску потрібен 1 г саліцилової кислоти. Її вводять безпосередньо в готовий цукровий сироп. Для зміцнення сім’ї та підвищення яйцекладки застосовують елеутерокок. На літр готового сиропу необхідно 15 г екстракту елеутерококу. Цей екстракт є стимулятором.

Як здійснюється підгодівля бджіл холодним влітку

Якщо погода хороша, то комахи активно займаються збором меду і поповнюють кормові запаси. В такому випадку підгодовувати комах не потрібно. Але якщо погода нельотна, трудівниці закладають маточники і сидять в гнізді без діла. Через нестачу корму вони не займаються будівництвом сот. Для стимуляції комах використовується підживлення. Догодовувати комах краще інвертованим цукровим сиропом. Це можна робити в серпні або в інший літній місяць.

Це цікаво  Утримання бджіл на горищі під дахом

Канді для бджіл

Це медове тісто, що готується з цукрової пудри, меду і води. Найчастіше таку підгодівлю використовують в лютому. Є багато рецептів приготування канді. Найпростіший з них: в мед додати цукрову пудру до тих пір, поки вона не перестане розчинятися. Після цього її на ніч ставлять у тепле місце. При необхідності додають ще трохи пудри. Докладно можна подивитися на відео.

Підживлення різними продуктами спрямована на посилення яйцекладки і стимуляції росту комах. Без корму трудівниці не зможуть наростити сім’ю і під час основного хабар ви не отримаєте хорошого врожаю меду.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *