Підйомник для вуликів своїми руками

Бджільництво — непросте заняття, що вимагає багато часу і сил. Незважаючи на уявну простоту, бджоляр змушений щодня піднімати тяжкості і переносити їх з місця на місце. Саме тому у багатьох людей, що займаються розведенням бджіл, є проблеми зі спиною. Цього можна уникнути, трохи механізовані свою працю. Для цього використовують підйомник для вуликів.

Підйомник для вуликів

Це пристосування просто незамінне при кочовому бджільництві, коли потрібно постійно переміщати вулики з місця на місце. Навіть якщо придбати або змайструвати платформу на колесах для переміщення вуликів, проблема з підйомом вантажів не зникає. Зараз у продажу досить багато пристосувань для підйому і переміщення важких речей, але всі вони мають високу ціну. Тому бджоляр-любитель не зможе дозволити собі подібну техніку.

Підйомник для вуликів своїми руками

Це візок з можливістю підйому вантажу. Візок оснащений механічним приводом у вигляді котушки з тросом. В цілому для виготовлення апилифта вам потрібні такі матеріали:

  • труби з квадратним перетином;
  • 2 потужних колеса;
  • болти і гайки;
  • рулетка;
  • котушка;
  • сталеві прутки.

Необхідно виконати розмітку і нарізку всіх деталей. Пам’ятайте, ваш підйомник для бджіл повинен витримувати вагу до 150 кг Це досить багато, тому придбайте якісні матеріали і не шкодуйте грошей на кріпильні елементи. Адже візок повинна прослужити довго.

Підйомник бджоляра дозволяє знизити навантаження на спину і прискорити процес відкачування меду. З такою технікою ви скоротите час, витрачений на бджіл, і зможете більше відпочивати.

Для виготовлення візка своїми руками вам потрібно прикріпити куплені колеса до кронштейна. Далі прикріпіть основу або каркас. Після цього сконструюйте підьомний механізм. Закріпіть котушку з важелем і намотайте на неї трос. З’єднайте трос з підйомною рамою. Не забудьте про фіксатори, які будуть утримувати вулик на певному рівні.

Це цікаво  Бджоли в липні: роботи на пасіці

Такі підйомники у бджільництві використовуються дуже часто, вони дозволяють без особливої праці занурити вулики на причіп і переміщати будиночки для бджіл до «злачних місцях».

Це незамінний пристрій в кочовому бджільництві. Підйомник повинен служити довго, тому все ретельно розмічайте кілька разів. Навіть невелика похибка може позначитися на функціонуванні візки.

Підйомники для пасіки з куточків

Якщо у вас немає труби з квадратним перерізом, виготовте візок з куточків. Для цього краще використовувати зварювальний апарат. Це дозволить звести до мінімуму ризик поломки рами в місцях кріплення її болтами. Куточки складіть між собою, щоб вийшов квадрат. Зваріть відрізок. Після цього приступайте до складання візка.

Обов’язково придбайте якісні колеса з спіненого матеріалу. Так ви зведете до мінімуму можливість пошкодження коліс. Вулик за допомогою такого підйомника можна не тільки піднімати і вантажити на причіп, але і перевозити на далекі відстані. Подбайте про кріпленнях для вуликів. Це можуть бути затискачі або звичайні гумки для фіксації вантажів.

Якщо ви не хочете нічого майструвати, можна купити візок. Зараз у продажу досить багато варіантів з механічним і ручним приводом. Але вартість такого механізму досить висока. Саме тому з такою візком працюють професіонали, які відкачують мед на продаж.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *