Підставки під вулики своїми руками: фото

Підставка захищає вулик від вогкості, яка може призвести до підгнивання та розповсюдження плісняви, а також від нападу гризунів і комах-шкідників. Незважаючи на широкий вибір на ринку, багато досвідчені пасічники воліють виготовляти підставки під вулики своїми руками у відповідності з індивідуальними потребами, розмірами вуликів і фінансовими можливостями.

Як зробити підставки під вулики своїми руками?

Якою повинна бути підставка

При всьому різноманітті матеріалів і форм ці пристрої повинні відповідати загальним вимогам:

  • Володіти міцністю, достатньою для того, щоб витримати вулик, наповнений медом, в середньому 100-120 кг
  • Бути стійкими, щоб не накреняться під вагою нерівномірно навантаженого вулика. Падіння вулика здатне завдати не тільки матеріальну та моральну шкоду, так як, ймовірно, спричинить за собою загибель бджолиної сім’ї, але і може стати причиною серйозної травми від падіння тяжкості або від укусів роздратованих комах.
  • Бути досить легкими і зручними в зберіганні. Особливо це актуально для кочових пасік.

Як зробити підставку під вулик з дерева

Дешевизна, легкість і простота виготовлення роблять дерев’яні підставки для вуликів найбільш популярними. Найбільш простий варіант являє собою чотири бруска-кілочка розміром не менш 5х5 см, сполучені між собою за допомогою декількох рейок.

По формі ця споруда нагадує табуретку без верху, яка заглиблюється в землю за допомогою кілочків. Доцільно буде перед використанням покрити кілочки захисним складом від гниття та шкідників.

Підставка під вулик з металу

Матеріалами для виготовлення підставки під вулик з металу можуть служити труби, арматура, прутки, які можна з’єднати між собою за допомогою зварювання або болтів і надати потрібну форму. Плюсами є міцність і довговічність. Особливо зручні підставки трапецієподібної форми, так як їх легко транспортувати і зберігати, вклавши один в одного.

Це цікаво  Пчелоприцепы своїми руками: фото

Стаціонарні споруди для вуликів

Для стаціонарної пасіки можуть використовуватися підставки під вулики, виготовлені з цегли або цементу. Вони міцні, довговічні і прості у виготовленні, але їх абсолютна немобильность може стати проблемою для бджоляра.

Альтернативні варіанти

У Мережі можна зустріти фото різних предметів, які використовуються у якості підставок для вуликів. Це і ящики з-під склотари, й автомобільні покришки, і триподи для нівелірів. Кожен з цих варіантів має своїх прихильників і супротивників. Найчастіше визначитися з вибором найбільш оптимального з них дозволяє тільки практика.

You May Also Like

Avatar

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *