Північний мед: корисні властивості

Північна бджола – це умовна назва для комах, які живуть і збирають мед на території Далекого Сходу, Алтаю і Сибіру. У цих краях зими довгі і дуже холодні, а на збір смачного меду у північної бджоли залишається дуже мало часу. Але є в північному меді, відомому також як середньо, неоціненна користь. На це впливає екологічно чисте середовище, в якій він був зібраний.

Північна бджола

Користь північного меду

Північні бджоли не перше сторіччя проживають в суворому кліматі, тому для них він є звичайним. У світовому масштабі північні бджоли по праву визнані найбільш працьовитими і продуктивними комахами.

Зазначимо, що мед північних бджіл має діастазне число вище 40 одиниць, за що зовсім нещодавно отримав 2-е місце на виставці у Франції. У країнах Європи солодке ласощі визнають хорошим при диастазном показнику 17, а в Росії — починаючи з 7 одиниць.

Цей показник, діастазне число меду, розповість про те, скільки разів комаха пропустило нектар крізь зоб, переробляючи її в корисне ласощі. Пропускаючи нектар, бджола насичує його ферментами та іншими корисними речовинами. І саме те, що виробляє і віддає північна бджола, один з головних компонентів ласощі.

Користь меду з цих регіонів обумовлюють 4 фактори:

 1. Холодний клімат.
 2. Безпосередньо північна бджола і сила сімей комах.
 3. Медоноси, з яких комахи брали пилок.
 4. Екологія регіону.

З яких рослин комахи збирають нектар?

У холодних регіонах ростуть різні рослини. Це справжній лікувальний букет з малини, чорниці, звіробою, ромашки, шипшини, конюшини.

Різнотрав’я дозволяє зібрати натуральний мед для лікування і зміцнення здоров’я

Це цікаво  Бавовняний мед: корисні властивості, фото

Корисні властивості меду від північних бджіл

Унікальність північного меду полягає в тому, що він збирається в екологічно чистих регіонах. Адже комахи збирають нектар з не оброблені хімією рослин, тому і якість меду висока, і здоров’я бджіл ніяк не пошкоджено. До того ж північні бджоли надзвичайно сильні і витривалі, тому показують високу віддачу меду під час сезону збору.

Вони з легкістю переносять 6 місяців холодів, коли їх вулики покриваються непролазних шаром снігу. Для зимівлі сім’ям комах досить першого хабар, що обумовлює економічну вигоду їх змісту.

Якість цього ласощі практично недоступно для інших порід комах, до кінця літа північні бджоли створюють продукт, який зберігається краще інших за всіма показниками. Протягом наступних декількох років ласощі не втрачає своїх корисних властивостей і чудового смаку.

Північний мед порівняно з іншими сортами ласощі має такі переваги:

 1. Це один з кращих сортів на світовому ринку, що має найбільш високе діастазне число (у 3-7 разів більше, ніж у звичайних сортів).
 2. Схвалений дієтологами як корисний продукт за чистоти, ідеально збалансованого хімічного складу.
 3. Вчені знайшли у складі ласощі не вивчений поки антибіотик. Він надає на організм людини унікальне дію: збиває температуру, знезаражує рани, купірує внутрішні запальні процеси.
 4. В 2 столових ложках такого меду міститься така ж кількість корисних речовин, як, наприклад, в 200 грамах липового або травневого. В місцях збору цим сортом ласують щодня.

Цей сорт можна використовувати в наступних цілях:

 1. Зміцнення імунітету.
 2. Як бактерицидний складу.
 3. Лікування простудних і легеневих захворювань.
 4. В комплексі з вітамінами для відновлення після операції, пологів, при весняному авітамінозі.
 5. Регулярне споживання цього сорту допомагає укріпити чоловічу силу.

Крім корисних якостей продукт дуже приємний на смак. Але це дуже рідкісний сорт, який практично неможливо придбати просто так. Лікувальна ласощі або замовляють через інтернет, або ж набувають у знайомих пасічників.

Це цікаво  Луговий мед: корисні властивості

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *