Поділ бджолиної сім’ї навпіл

Якщо ви хочете отримувати більше меду, але не бажаєте витрачати кошти на придбання бджолопакетів, то вам можна скористатися способом поділу сімей. Поділ бджолиної сім’ї навпіл дозволяє з одного вулика зробити два повноцінних.

Поділ бджолиної сім’ї

Існує кілька основних способів поділу сімей навпіл. Не завжди процедура проводиться з метою збільшення кількості трудівниць і медозбору. Іноді комахи починають самостійно роїтися і будувати ройові ходи. Це суттєво зменшує медозбір, так як бджоли зайняті будівництвом.

Основні способи поділу сім’ї:

  • на пів-літа;
  • використання нуклеусів;
  • індивідуальні відводки.

Найбільш простим і популярним вважається поділ бджолосімей на пів-літа. Процедура нескладна і передбачає встановлення біля основного вулика додаткового. Врахуйте, розмір і колір бджолиних будиночків повинні бути однаковими.

При цьому поділ проводиться в сонячний день, коли більша кількість комах відлетіло на медозбір. Необхідно витягнути половину рамок з старого вулика і вставити їх в новий. Обов’язково відстежите, де знаходиться пчеломатка. Це важливо, так як з часом бджоли з нового вулика без матки можуть перекочувати в старий або взагалі полетіти.

Якщо матка немеченая і вам потрібно виконати визначення її наявності, то придивіться до поведінки комах. Якщо бджоли метушаться і турбуються біля свого житла, значить, у ньому немає королеви. У такому разі в нову сім’ю вноситься плідна матка.

Спочатку її потрібно на добу або двоє помістити у вулик в клітці або під ковпачком. Трудівниці заспокояться, побачивши матку, і почнуть нове будівництво сот. Як правильно виконати поділ, подивіться відео.

Переваги поділу сім’ї на пів-літа

Поділ бджолиної сім’ї з нуклеусів здійснюється ранньою весною

  • рівномірний розподіл по вуликів бджіл різного віку;
  • формування повноцінної сім’ї;
  • збільшення медозбору.
Це цікаво  Противороевые методи бджільництва

Зазвичай поділ виробляють в кінці медозбору або, навпаки, за 30-40 днів до нього. При цьому сімейство досить зміцніє і виростить невелике потомство. Щоб визначитися, коли випускати нову королеву, в додатковому вулику потрібно уважно оглянути стільники. Якщо ви побачили маточники, виріжте їх і залиште матку ще на добу в клітці. Якщо маточників немає, можете сміливо випускати «господиню».

Не поспішайте розділяти вулик, якщо в ньому зимувати два нуклеусів. Це невеликі молоді сім’ї, яким необхідна турбота, харчування та обігрів. Зазвичай молоді сім’ї підгодовують цукровим сиропом. Після того як холоду закінчаться, можна приступати до поділу вулика. Для цього в старий будинок вставляють 2 нові рамки з друкованим розплодом.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *