Поїлка для бджіл своїми руками

Всім живим істотам, рослинам і навіть комах необхідна вода. Деякі бджолярі іноді забувають про те, що на пасіці потрібно розміщувати джерело води. Адже бджілкам вона життєво необхідна. Звичайно, якщо поблизу розташована водойма, ситуація некритична, але варто пам’ятати, що бджолам досить важко приносити воду самостійно з далеких відстаней. Краще відразу встановити поїлки, в які ви будете додавати воду. Поїлка для бджіл своїми руками – це оптимальний варіант для невеликої пасіки. Сьогодні ми розповімо про те, як її змайструвати.

Як привчити бджіл?

Як правильно привчати бджіл до поїлки? Відповідь проста: створіть її заздалегідь, не чекаючи, поки бджілки знайдуть альтернативне джерело води. Якщо навесні вони звикли літати за водичкою в певне місце, то привчити їх до нового джерела буде неможливо.

Слідкуйте за тим, щоб поїлка завжди була заповнена водою. Якщо бджоли кілька разів не знайдуть у ній рідина, то стануть шукати альтернативні джерела – водойми. Адже вода відіграє величезну роль у нормальній життєдіяльності комах, особливо під час будівництва стільників, появи нового розплоду. Відсутність поїлки для бджіл важким випробуванням. Забір води з далеких джерел забирає сили, які комахи могли б витратити на роботу з медом.

Про те, як привчити бджіл до поїлки, розказано багато, але одним з найкращих способів вважається підсолоджена вода. В поїлку додається трохи меду, цукру, солі. Будьте обережні, надто солона вода може отруїти комах. Також рідина не повинна бути холодною. Навесні і восени слідкуйте за її температурою.

Це цікаво  Система "Никот" (Nicot) для виведення маток

Де помістити поїлки для бджіл?

Поїлка встановлюється на підставку, висота якої повинна бути не менше 65 див. Вибирайте сонячне місце для розміщення пристрою з водою. Обов’язково перевірте, чи не дме там вітер або протяг.

Основні вимоги до поїлок для бджіл спрямовані на гігієну:

  1. Обов’язкова дезінфекція кожної поїлки.
  2. Стежте за якістю води, особливо в період, коли в неї додається мед і сіль. Вода повинна бути чистою, без сторонніх запахів, не каламутного кольору.
  3. Розміри пристрою повинні відповідати потребам пасіки.

Види пристроїв

Поїлки для комах поділяють на 2 основні типи:

  1. Індивідуальні: коли поїлка встановлюється біля 1 вулика.
  2. Загальні: встановлюється поїлка, яка призначена для бджіл зі всієї пасіки.

Перший варіант використовується для маленьких пасік і вважається більш гігієнічним. Через воду хвороби не поширюються між бджолиними сім’ями. А загальні поїлки встановлюють на великих пасіках, де просто немає можливості забезпечити кожну сім’ю окремою джерелом питної води.

Робимо напувалку для бджіл своїми руками

Давайте розглянемо варіанти поїлок і способи їх виготовлення, ознайомимося з фото конструкцій, дізнаємося, як зробити напувалку для бджіл. Адже для різних сезонів року рекомендується використовувати різні типи пристроїв.

Виготовляємо поїлку самостійно

Ми розглянемо варіанти виготовлення поїлок для бджіл своїми руками. За приклад візьмемо найпростішу конструкцію. Це поїлка для бджіл з пластикової пляшки.

Вона може бути вакуумною: ємність перевертається, а вакуум утворюється над поверхнею води. Такий пристрій встановлюється зазвичай взимку. У період, коли є загроза пошкодження комах. Пристрій з вакуумом можна заповнювати водою, не відкриваючи вулика. Для виготовлення вибирайте прозорий пластик, щоб бачити рівень води, що залишилася.

Використовуючи звичайну пляшку, також можна виготовити поїлку, яка буде грати роль годівниці. У такий пристрій заливається підсолоджена вода, яка і служить кормом для комах. Матеріалами можуть стати пляшки з пластику або скляні баночки з кришками.

Це цікаво  Виготовлення рамок для вуликів своїми руками: можливі варіанти

Пристрій для установки всередині вулика

Внутриульевые поїлки для бджіл рекомендується встановлювати на зиму. Навесні, влітку і восени бджоли курсують між вулицею і вуликом, їм зручніше отримувати воду за межами житла.

Для простої поїлки з пляшки використовується скотч, пляшка, цвяхи, ніж, простий олівець, пінопласт. З пінопласту вирізається прямокутник розміром 7х12, враховуйте розміри і потреби 1 вулика. Прямокутник поділяється на 2 половинки, 20 мм по ширині і 10 мм по довжині. В одній з половин розмічається отвір під пляшку, розмітку угвинчується горлечко ємності. Під шийкою робиться прокол, щоб вода надходила до комах. Якщо доступ рідини малий, то отвір розширюється до потрібного діаметру.

Обсяг бака, розмір короба з скла визначає площу вашої пасіки і кількість родин бджіл

У нас виходить пристрій з 3 частин: жолоб і пляшка з водою, встановлена на другий шматок пінопласту з отвором. Жолоб має будь-яку форму, необхідно враховувати розмір скотча. Вирізаємо з пінопласту отвір жолоби глибиною до 10 мм і проклеюємо його дно скотчем так, щоб вода не проходила під дно.

Вся конструкція досить міцна, щоб витримати пляшку на 1 або 1,5 літра. Коли все готово, пляшку наливається вода і кріпиться повторно.

Обов’язково перегляньте відео, на якому зображений весь процес виготовлення. Звичайно, обсяг бака, розмір короба з скла визначає площу вашої пасіки і кількість родин бджіл.

Пристрій з підігрівом: використовуємо сонячні промені

Якщо замінити пляшку з пластику банкою, ми можемо зробити примітивну конструкцію: баночки перевертаються, їх горловини закриваються кришками. Попередньо в кришці проробляються отвори, через які вода буде просочуватися в піддон. Банку може бути одна, також їх може бути кілька, тоді конструкція накривається шматком скла.

Це цікаво  Розвиток бджіл навесні

У теплу пору року вода і скло будуть нагріватися під сонячними променями. Вода в банках забруднюється повільніше, а кількість таких поїлок ви можете розрахувати під потреби своєї пасіки.

Але на початку сезону простих променів сонця недостатньо. Комахи у весняно-осінній період досить дратівливі, а холодна вода може призвести до загибелі – вони просто окоченеют. Тому навесні рекомендується встановлювати поїлки з матеріалів, які дуже швидко нагріваються. Про те, як виготовляється поїлка з підігрівом для бджіл, ми зараз розповімо.

Для пристрою необхідно взяти бак з металу, який забезпечений краном. Кращий бак з нержавіючої сталі, який менше піддається корозії. Бак встановлюється на височину, а під краником укладаються балки з дерева, на стику яких є отвір зигзагоподібної форми. У такий пристрій заливається підігріта вода, можна подавати її через шланг. Кран відкривається так, щоб вода надходила максимально тонкою цівкою через воронку.

Для того щоб вода довше зберігала тепло, а в подальшому нагрівалась під сонячними променями, такий бак накривають коробом з скла.

Крім перелічених, існує ще кілька видів поїлок. Наприклад, автоматичні (автопоїлки), їх часто використовують пасічники, які не мають можливості щодня бути присутніми на пасіці. Сучасні магазини також пропонують поїлки з випаленої глини, з керамічним покриттям.

Ось тепер ми знаємо, як зробити сезонну напувалку для бджіл. З таким пристроєм бджільництво стане більш прибутковим, бджоли будуть витрачати сили на добування меду, а не на пошук води.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *