Помаранчевий мед: корисні властивості

Практично зі всіх кольорів, які дають нектар, бджоли збирають мед. Існують екзотичні сорти, які отримані не з квітів, а з кори або соку дерев. До одним з екзотичних сортів відноситься помаранчевий мед. Цей нектар, зібраний під час цвітіння цитрусових дерев.

Помаранчевий мед

Зазвичай такий нектар популярний в Абхазії та Грузії, адже саме в цих регіонах ростуть цитрусові. Колір і смак помаранчевого меду може відрізнятися. Часто зустрічаються сорти з легким цитрусовим ароматом і приємною кислинкою. Але іноді можна спробувати темно-коричневий нектар з вираженою гіркотою.

У померанцевом меді міститься багато вітамінів, мінералів і мікроелементів. Завдяки цьому його з успіхом застосовують при лікуванні різноманітних недуг. У Грузії помаранчевий мед часто використовують при приготуванні десертів, особливо випічки. Завдяки цьому пироги й кекси стають красивого золотистого кольору і приємно пахнуть.

Сфера використання помаранчевого меду

Зазвичай такий нектар радять їсти вагітним жінкам. У цьому продукті багато магнію, заліза і селену. Ці мікроелементи допомагають уникнути анемії і покращують стан вагітної жінки.

Помаранчевий мед часто застосовують при лікуванні дітей

У народній медицині помаранчевий мед використовується для збудження апетиту. Саме тому його рекомендують при анорексії і зниженою масою тіла. Нерідко таким нектаром лікують сечокам’яну хворобу, недуги нирок і навіть серця.

Це натуральний засіб, за допомогою якого можна позбутися від кашлю, бронхіту та ГРВІ. Даний продукт підвищує гемоглобін і посилює опірність організму.

Лікарські препарати з помаранчевого меду:

  • настоянка;
  • свічки;
  • масло;
  • вода.

Найчастіше використовується медова вода. Причому її застосовують не лише внутрішньо, але і зовнішньо для лікування хвороб шкіри. Вважається, що за допомогою цього засобу можна продовжити молодість. Завдяки вмісту у цьому меді олії апельсина його з успіхом застосовують при антицелюлітних обгортаннях.

Це цікаво  Тайговий мед: корисні властивості

Для цього 100 мл нектару розігрівають на водяній бані і додають в нього чайну ложку кориці і кілька крапель вітаміну А. Цю суміш активно втирають в проблемні місця. Далі цю масу потрібно обмотати харчовою плівкою і залишити на 1 годину. Через 15 сеансів ви побачите, що целюліт став менш вираженим.

Для лікування кашлю ложку меду розчиняють у склянці молока. В цей розчин можна всипати харчової соди на кінчику ножа. Ліки п’ють перед сном. Це знімає напади сухого кашлю і виводить мокротиння з бронхів. Не можна застосовувати дітям до трьох років, так як можливі алергічні реакції.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *