Постановка другого корпусу на вулик: коли ставити

Двокорпусні вулики вирішують безліч проблем. Навесні, коли сім’я невелика, бджоли займаються будівництвом сот і збиранням нектару. Під час збільшення кількості розплоду при невеликому розмірі вулика сім’я може почати роїтися. На це вказує закладка ройових маточників і розширення вічок бджолами. Збільшити сім’ю і уникнути роїння дозволить постановка другого корпусу на вулик.

Постановка другого корпусу на вулик

Таким чином, бджоляр збереже робочу енергію і грамотно використовувати збільшення кількості розплоду. Бджоли починають роїтися у тому випадку, якщо матка відкладає дуже багато яєць, а місця у вулику не вистачає.

Коли ставити другий корпус на вулик

Постановка другого корпусу здійснюється в тому випадку, якщо бджоли займуть 11 вуличок і в будиночку буде 9 рамки з бджолиним розплодом. Саме в цей час з вулика знімається кришка і встановлюється другий корпус. Пасічник повинен забезпечити достатню кількість вощини і встановити порожні рамки. Зазвичай другий корпус ставиться за місяць до основного хабар.

Якщо ви побачили нові маточники в родині, то можна їх вирізати. Однак це не завжди дає результати. Необхідно дати родині роїтися і використати цей момент для збільшення бджолиної сім’ї.

Способи розширення двухкорпусного вулика:

  • одночасно у верхній і нижній частині;
  • тільки у верхньому корпусі.

Зазвичай гніздо розширюють, використовуючи верхній і нижній відсіки. Для цього на перший корпус ставлять другий і поміщають в центр рамки з відкритим розплодом і дві рамки з друкованим. Також встановлюють вощину і порожні стільники. Молоді бджоли не вилітають для збору меду, вони годують сестриц і чекають своєї години.

Якщо до основного хабар залишається небагато часу, а стільники повністю відбудовані, їх вилучають і ставлять порожні рамки з вощиною. Це дозволить створити певний запас суші на пасіці.

Це цікаво  Чому гинуть бджоли: причини

Відбір меду з другого корпусу здійснюється в першій половині медозбору. Ці соти повторно вставляють на зиму, вони служать джерелом корму для комах. На їх місце встановлюється посуха, яка буде знову заповнюватися нектаром. Другі корпуси знімаються після головного медозбору, якщо сім’я зовсім невелика.

Можна встановлювати другий корпус за спрощеною схемою. Замість трьох рамок з розплодом ставиться тільки одна. При цьому вік у розплоду повинен бути різний. По краях ставлять медово-перговій соти. У нижній корпус замість відібраних стільників ставлять суша або рамки з воском.

Таким чином, у верхній частині вулика бджоли будуть рости і набиратися сил, а в нижній — відбудовувати стільники або збирати нектар. Після того як внизу всі стільники будуть зайняті, матка перебереться в верхню частину і почне кладку яєць там. Докладніше про встановлення друге корпусів можна дізнатися, переглянувши відео.

Що робити з друкованим розплодом?

Якщо друкованого розплоду дуже багато, бджоли можуть почати роїтися. Це пов’язано з величезною кількістю молодих і незавантажених бджіл. Щоб попередити роїння, потрібно прибрати кілька рамок з друкованим розплодом і створити окремий відводок. Далі основна сім’я зміцнюється цими відводками.

You May Also Like

About the Author: pasichnyk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *